Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 09:05

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 69  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 lip 2021, 22:31 
Offline

Dołączył(a): 17 lut 2020, 21:19
Posty: 65
Paweł Wietrzykowski napisał(a):
Po zalogowaniu w BASI możesz pobrać ze swojego profilu (po lewej stronie) przesłane indeksy. Kiedy zapiszesz je w folderze 'Dane' będą widoczne w ASIA i możesz je poprawić a potem ponownie przesłać. Poprawki bedą widocznie kiedy Piotr zaktualizuje indeksy :)


Dziękuję, pliki pobrałem ale jak je wgrywałem to nie wyświetliły się skany i myślałem, że coś źle robię, ale już poprawione i wysłane :)

Pozdrawiam
Hubert


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lip 2021, 14:54 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
Apel do indeksujących
- indeksujcie w komentarzach dopiski na marginesach, bo są one bardzo cenne a nie zaglądamy przecież od razu do każdego aktu wyszukując tysiące krewnych.
Jeśli nie możecie odczytać czy szkoda wam czasu - dajcie chociaż jakieś małe info, że jest dopisek.

Zauważyłem, że muszę przeglądać teraz akt po akcie 2 jednostki, bo mam tam sporo krewnych a jest dużo dopisków o ślubach czy zgonach.

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lip 2021, 07:17 
Offline

Dołączył(a): 15 sty 2020, 12:41
Posty: 80
Lokalizacja: Poznań
Slawo napisał(a):
Apel do indeksujących
- indeksujcie w komentarzach dopiski na marginesach, bo są one bardzo cenne a nie zaglądamy przecież od razu do każdego aktu wyszukując tysiące krewnych.

Wyszukując polegasz tylko na indeksach?
Osobiście zawsze sprawdzam akt i archiwizuję na swoim dysku. Indeksy są tylko wskazówką.

_________________
Paweł B.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lip 2021, 09:23 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
pebro napisał(a):
Wyszukując polegasz tylko na indeksach?
Osobiście zawsze sprawdzam akt i archiwizuję na swoim dysku. Indeksy są tylko wskazówką.

Tworzę drzewo ze wszystkimi krewnymi. Gdybym od razu przy zapisywaniu ich zaglądał do każdego aktu znalezionego krewnego i się wczytywał w szczegóły - to dzisiaj - po niecałych jeszcze 3 latach poszukiwań, nie miałbym ustalonych wszystkich gałęzi przodków (x2) i 27 tysięcy profili innych osób. Poza poszukiwaniami, cały czas indeksuję też metryki.
Są priorytety - niektóre akty się zapisuje i czyta wiele razy a do innych nawet się nie zagląda od razu. Jeśli w indeksie nie zapisano, że jest adnotacja na marginesie - to o tym się długo mogę nie dowiedzieć.
Indeksować można na wiele sposobów - można pominąć świadków, można indeksować tylko skorowidze itp. - jakie są wartości takich niepełnych indeksów wszyscy wiemy i kilka razy już było o tym pisane.

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lip 2021, 05:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5114
Lokalizacja: Poznań
Henryk Krzyżan napisał(a):
Piotrze, wysłałem dziś indeksy par. Opalenica z lat 1715-1817.


Piotrze, minęły dwa miesiące od przesłania indeksów, więc chciałem się przypomnieć.
Wygląda na to, że mi szybciej idzie indeksowanie, niż Tobie dodawanie ;-)
Czeka też św. Mikołaj.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lip 2021, 19:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2019, 15:14
Posty: 88
Lokalizacja: Zielona Góra
Nieśmiała prośba do kol. Piotra, aby w przyszłości zechciał uwzględnić w programie ASIA autouzupełnianie rubryki Inne Osoby>Opis(opcjonalnie) o hasło "zgłaszający/-a" lub "zgłasza" :-)

_________________
Z pozdrowieniami, Rafał.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lip 2021, 19:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
Henryk Krzyżan napisał(a):
... Wygląda na to, że mi szybciej idzie indeksowanie, niż Tobie dodawanie ;-)
...
Bo Ty jesteś polska supertorpeda!

pozdrawiam

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lip 2021, 18:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, 21:51
Posty: 348
Lokalizacja: Brzeg Dolny
Cytuj:
Bo Ty jesteś polska supertorpeda!


Całkowicie się zgadzam z tą opinią.
Jednak ja również proszę Piotra żeby wstawił do bazy mój niewielki wkład w indeksowanie - parafia Kołaczkowice chrzty za lata 1843-1895. Odpowiedni plik Excela wysłałem pocztą elektroniczną.

Pozdrawiam,

Roman


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 sie 2021, 13:08 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
pebro napisał(a):
Wyszukując polegasz tylko na indeksach?
Osobiście zawsze sprawdzam akt i archiwizuję na swoim dysku. Indeksy są tylko wskazówką.

Dzisiaj mam konkretny przykład, dlaczego indeksowanie dopisków jest takie ważne.

Znalazłem przypadkiem indeks aktu ślubu ważnej krewnej w parafii Kosmów - niestety nie ma skanów na nowym SzwA teraz z Kosmowa (ciekawe dlaczego?):
https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/jed ... ka/1499238 (chyba przestały działać linki typu /jednostka/numer ?) - ale z Kosmowa nie ma i tak żadnych skanów: https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/ser ... rii=693663

Indeksująca ten akt włożyła sporo wysiłku (za co wielkie dzięki!), zapisując wszystkie szczegóły takie jak miejsce urodzenia i zamieszkania ślubujących, zawód oraz kiedy i gdzie zmarł wdowie poprzedni małżonek - że poza upewnieniem się o tych zapisach w akcie - mam wszystko co mi potwierdziło, że jest to moja krewna i gdzie należy szukać jej potomków zarówno po pierwszym jak i po drugim mężu (nie mając dostępu do zindeksowanego aktu ślubu).

Dopisane: dziwne, ale skany jednak z Kosmowa są, tylko pod inną sygnaturą - link znalazłem z panelu rezerwacji jednostek do indeksowania i akt znalazłem, ale linki indeksów w BASI odsyłają do nieistniejącej jednostki z Kosmowa (podobnie jest z Goliszewem: https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/jed ... ka/1496516 ).

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sie 2021, 18:20 
Offline

Dołączył(a): 18 paź 2010, 22:14
Posty: 213
Dzień dobry,

Mam problem z szukajwarchiwach.pl
Mianowicie, wchodzę na basia projekt, wyszukuję ślub Józefa Guźniczaka i Antoniny Matuszak, parafia Królików 1856 rok, korzystam z linku po prawej stronie, który dotychczas przenosił mnie do wybranego aktu, teraz natomiast mam stronę po której kompletnie nie potrafię się poruszać, nie mówiąc o odszukaniu aktu ...
Państwo sobie z tym jakoś radzą?
Czy tyle pracy włożonej w projekt basia poszło na marne, bo dla mnie obecna strona szukajwarchiwach jest kompletnie nie do ogarnięcia

Pozdrawiam Grzegorz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sie 2021, 18:45 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
Panie Grzegorzu
Było kilkakrotnie pisane :
Link to adres ----ULOTNY i posługiwanie się linkami jest bezcelowe .
A indeksujący poświęcili wiele bezcelowej pracy .
Przecież nie wie Pan czy za rok edycja strony kompletnie się nie zmieni .
Na kujawsko-pomorskim genealogia w archiwach administratorzy bez uprzedzenia zmieniają układ strony jak chcą i kiedy chcą .
Na samym portalu jest kilkaset tysięcy linków do nie istniejących stron i zdjęć .
Kompletny absurd
No ale to Kraj absurdów.
Pan nie wie czy NAC juz nie rozpisał konkursu na administrowanie stroną i inne politycznie ustawione firmy nie przejmą po swojemu portalu .
A co będzie za 2 lata jak będą wybory ????

===================================
14 lat tworzę wywód przodków ale nigdy nie posłużyłem sie żadnym linkiem .
Każdy link to wielkie obciążenie programu na serwerze , a stronę mam na własnej domowej sieci INtranet .


Pozdrawiam

RYszard Welka
Toruń


Ostatnio edytowano 13 sie 2021, 18:55 przez Kubuś, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sie 2021, 18:51 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
Wiadomość powinna raczej znaleźć się w temacie BASIA, jaki jest tu na forum:
viewtopic.php?f=1&t=3567

Link w BASI ma na końcu takie coś: #scan123 - to 123 to jest numer skanu.
Jak otworzy się na szukajwarchiwach.gov.pl jednostka (parafia) to trzeba sobie obliczyć, który kolejny obrazek to jest 123 (matematykę trzeba znać :D ). Podobno wkrótce obrazki mają mieć widoczne gdzieś numery.

Inna sprawa, to (jak pisałem niedawno w temacie BASI) niektóre linki z BASI odsyłają do ... nieistniejących jednostek - mających inny identyfikator, niż w linku w BASI, czyli coś się też posypało w linkach.

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sie 2021, 06:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Ryszard
Od rana w dobrym humorze zaczynam czytac nowe posty i jest twoj.
Nie interesuje mnie zupelnie twoja opinia o naszym kraju i co bedzie za 2 lata przy wyborach.
Chcesz sie politycznie wypowiedziec to znajdz grupe w temacie, jest ich zapewne setki.
Chcialabym choc na WTG do jasnej cho.... odpoczac od polityki.
Swoje opinie zawsze mozesz pozostawic w formie pisemnej swoim potomkom.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sie 2021, 21:19 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 510
Lokalizacja: Poznań
Kubuś napisał(a):
...
A indeksujący poświęcili wiele bezcelowej pracy.
...
RYszard Welka
Toruń


Indeksujący wykonali wspaniałą robotę. To, że zindeksowane przez nich zapisy nie są dostępne na jedno kliknięcie nie ma znaczenia. Zindeksowanie zapisy są dostępne w konkretnych archiwach, a praca indeksatorów daje pewność, że taki zapis istnieje i wiadomo, gdzie go szukać.

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sie 2021, 08:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Piotrze,
do parafii Pogorzelica pow. Jarocin jest podłączona parafia Pogorzela.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 wrz 2021, 07:13 
Offline

Dołączył(a): 13 kwi 2012, 10:38
Posty: 378
Jak znaleźć dokumenty parafii Dobrosołowo ? Bo dotychczasowe linki odsyłają do nieistniejących stron

_________________
Pozdrawiam Serdecznie

Stanisław Bartoszewski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 wrz 2021, 08:16 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
kapelusz napisał(a):
Jak znaleźć dokumenty parafii Dobrosołowo ? Bo dotychczasowe linki odsyłają do nieistniejących stron


Chyba wiem dlaczego linki z BASI przestały działać (te od indeksów) - SzWA zmieniło sposób wyświetlania skanów - są numerki obrazków jak dawniej.
Tylko ... linki z indeksów BASI trzeba naprawić jakoś ... (działają linki do parafii z zasobów do indeksowania, jak ktoś ma konto w BASI).
Tu jest Dobrosołowo: https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/zes ... polu=22103
Jak w jakimś linku widać taki fragment tekstu: Jednostka_cur=20 - to cur jest numerem kolejnym obrazka. Jak w indeksie mamy obrazek numer 55, to zmieniamy sobie na cur=55 i otwiera nam się szukany obrazek.

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 wrz 2021, 09:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 kwi 2008, 14:58
Posty: 34
Lokalizacja: Poznań
Mailem wysłałem ostatnio indeksy z parafii Domachowo z wieku XVII - z pokorną prośbą o dołączenie ich do bazy ;)

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 wrz 2021, 09:06 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
Piotrze - linkom w BASI można już ustawić numery obrazków, bo teraz SzWA wymyśliło takie linki
Kod:
https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/jednostka/-/jednostka/29560635?_Jednostka_delta=1&_Jednostka_resetCur=false&_Jednostka_cur=6&_Jednostka_id_jednostki=29560635

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 wrz 2021, 21:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2016, 13:51
Posty: 166
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Panie Piotrze
w Basi nie można wyszukać części zgonów z parafii katolickiej Ostrów Wlkp. z 1827 roku.
Wyszukiwane są zapisy do skanu nr 24, od skanu 25 do końca niczego nie da się odnaleźć.
Drodzy Forumowicze, sprawdźcie czy u Was jest tak samo.
Nie mam pojęcia jak to wygląda od strony technicznej, ale może by warto pomyśleć o takich przypadkach i umożliwić poprawianie / uzupełnianie indeksów innym osobom, nie tylko pierwotnym autorom :) Chętnie uzupełnię brakujące zapisy...

_________________
Pozdrawiam
Ania

Poszukuję aktu chrztu Wojciecha Marszyńskiego ur. ok. 1722 r. leśniczego z Gliśnicy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 paź 2021, 09:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Na SzwA dodali numerki skanów, wreszcie wiadomo w który obrazek kliknąć!

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 paź 2021, 10:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
Łukasz Bielecki napisał(a):
... dodali numerki skanów, ...
Długo dojrzewali do tak doniosłej decyzji...

A w ogóle, cały ten projekt jest... wybitnie niesamowity :/

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 paź 2021, 21:10 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2012, 20:52
Posty: 337
Mam problemy z powrotem do indeksacji po przerwie. Po uruchomieniu Asi pojawia się komunikat o konieczności pobrania nowej wersji ale pod wskazanym adresem nic nie ma zaś używany program nie pozwala na pobranie nowych skanów z serwera. Czy ktoś mógłby mnie wspomóc właściwą wersją?

_________________
Stanisław


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 paź 2021, 13:07 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
anykey napisał(a):
Czy ktoś mógłby mnie wspomóc właściwą wersją?

http://www.basia.famula.pl/asia/ASIA-setup.exe (mam identyczną wersję i działa)

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 paź 2021, 15:24 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2012, 20:52
Posty: 337
Dziękuję, i u mnie zadziałało.

_________________
Stanisław


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 paź 2021, 15:27 
Offline

Dołączył(a): 10 maja 2014, 11:02
Posty: 78
Dzień dobry wszystkim.

Ponownie wzięłam się za indeksację w Basi. Niestety uzupełniając w programie poszczególne rubryki domyślnie wyświetlają mi się imiona łacińskie. Przyznam, że lekko mnie to irytuje.
W związku z tym przychodzę do Was z pytaniem - czy można w Asi jakoś ustawić domyślnie imiona w polskiej wersji? Czy jednak muszę się uzbroić w zapas waleriany ;) ?
Pozdrawiam :)

_________________
Pozdrawiam
Anna


Poszukuję nazwisk : Baran, Bartczak, Marczak (okolice Kalisza).

Poszukuję także wszelkich informacji nt. Leona Marciniaka ur. w 1906 r. w Goszczanowie, zm. 24.12.1948 r. we wsi Stobno.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 paź 2021, 17:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2221
Lokalizacja: Poznań
Niestety. Ale zamiast waleriany proponuję kieliszek wina, whisky. ginu etc. *

*) niewłaściwe skreślić

p.s. jeżeli dostatecznie długo pisze sie imię to np. z Andreasa robi się Andrzej. Wystarczy zamiast 'e' nacisnąć 'z'

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 paź 2021, 18:55 
Offline

Dołączył(a): 01 lis 2018, 22:46
Posty: 26
Dzień Dobry!
Uprzejmie proszę o poinstruowanie mnie, jak w systemie BaSIA wygenerować plik CSV z całego indeksu.
Poprosiłam jedną z osób indeksujących o taki plik. Nie umiemy jednak tego zrobić. Ponadto, nie jestem jeszcze autorką żadnej indeksacji, a przypuszczam, że wtedy mogłabym potestować i sama do tego dojść. Mam póki co następującą informację od admina: "po wstawieniu indeksu na serwer można pobrać cały indeks w pliku CSV". Jak to zrobić, gdzie kliknąć?
Pozdrawiam, Monika


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2021, 06:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2221
Lokalizacja: Poznań
Osoba indeksująca loguje się na stronie basia.famula.pl po czym przechodzi do swojego profilu użytkownika gdzie w tabelce znajdują się wszystkie zindeksowane przez nią księgi. Tam można pobrać indeksy w różnych formatach w tym csv.

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2021, 16:45 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2012, 20:52
Posty: 337
MoniaJ napisał(a):
Dzień Dobry!
Uprzejmie proszę o poinstruowanie mnie, jak w systemie BaSIA wygenerować plik CSV z całego indeksu.
Poprosiłam jedną z osób indeksujących o taki plik. Nie umiemy jednak tego zrobić. Ponadto, nie jestem jeszcze autorką żadnej indeksacji, a przypuszczam, że wtedy mogłabym potestować i sama do tego dojść. Mam póki co następującą informację od admina: "po wstawieniu indeksu na serwer można pobrać cały indeks w pliku CSV". Jak to zrobić, gdzie kliknąć?


Tak w skrócie - w Asi, w zakładce Narzędzia jest opcja eksportu gotowego pliku do bazy danych. Po zatwierdzeniu i udostępnieniu indeksu w bazie przez administratora Basi będzie można pobrać plik csv ze swojego konta. Nie ma możliwości wygenerowania pliku csv przez zwykłego użytkownika tak więc dopóki nie skończysz indeksacji i nie wyślesz gotowego pliku (a administrator go nie upubliczni) to nie będzie możliwości jego stworzenia i obejrzenia w arkuszu kalkulacyjnym. Dodatkowo autorzy indeksów maja dostęp tylko do plików csv tych indeksów które sami stworzyli - jeżeli potrzebują inny to muszą szukać twórcy indeksu.

_________________
Stanisław


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2021, 11:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5114
Lokalizacja: Poznań
Piotrze,
wysłałem dziś Tobie indeksy par. Grodzisk Wlkp z lat 1590-1817.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2021, 21:48 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Henryku, jeszcze raz serdecznie dziękuję za przesłane indeksy z Grodziska Wielkopolskiego! Są one już dostępne w BaSIA i w imieniu Henryka zapraszam do poszukiwań. Myślę, że śmiało mogę polecić je nie tylko osobom zainteresowanym Grodziskiem Wielkopolskim, bo goszczą tam nazwiska z wielu miast i wsi. Sam zagłębiam się w uzupełnianie informacji o Skałeckich, Laube, Ślatałach, Szafarach i pewnie kilka nowych nazwisk dzięki pracy Henryka mi dojdzie wśród przodków. Już zresztą umiejscowiłem w drzewie też Cichoszewskich, którzy tak często mi się w dokumentach przewijali.

Pozdrawiam i kłaniam się serdecznie
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2021, 23:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 kwi 2007, 21:05
Posty: 417
Lokalizacja: Poznań
Też już skorzystałam :) z Grodziska i powiększyłam bazę antenatów w wywodzie :)
S.

_________________
poszukuje osób o nazwisku
GUCIA (Ceradz. Kośc./Opalenica), KALISZAN, BURKIET i WOJTASZ (powiat Poznań), DZIURLA (Słocin/Opalenica), DRZYMAŁA (Słocin), BĄCZKOWSKI (Chojnica)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2021, 18:26 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2010, 07:54
Posty: 221
Panie Henryku ukłony i wielkie dzięki. Tej indeksacji zawdzięczam akt narodzin 3x pradziadka z 1760 r. - to kolejna Pana pomoc / Dłużyna rok 1816 /.
Pozdrawiam serdecznie Andrzej Mierzejewski.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2021, 11:18 
Offline

Dołączył(a): 26 paź 2014, 21:36
Posty: 5
Lokalizacja: Warszawa
Dzień dobry,
po kilku latach przerwy w indeksowaniu chciałabym do tego wrócić, mam jednak problem z pobraniem skanów do programu. Zainstalowałam aktualną wersję ASIA, zarezerwowałam dwie jednostki, program bez problemu je wyświetlił w okienku, w którym wybieramy pliki do pobrania z serwera... i niestety pojawił się komunikat "Błąd pobierania skanów". Próbowałam tego na czterech różnych komputerach i za każdym razem wyświetla się taki sam błąd. Czy ktoś może poradzić mi, co powinnam zrobić? W akcie desperacji zaczęłam już tworzyć i przesyłać indeksy do Geneteki (na razie jednostek niedostępnych w SZwA), ale mimo wszystko wolałabym zasilać BASIA, bo jest ona dla mnie najcenniejszym źródłem danych o moich wielkopolskich przodkach, a zamierzam w najbliższym czasie opracowywać jednostki, które w SZwA są (jeszcze niezindeksowane).

_________________
Pozdrawiam
Ania Lubczyńska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2021, 13:31 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
PannaAnna napisał(a):
Dzień dobry,
po kilku latach przerwy w indeksowaniu chciałabym do tego wrócić, mam jednak problem z pobraniem skanów do programu. Zainstalowałam aktualną wersję ASIA, zarezerwowałam dwie jednostki, program bez problemu je wyświetlił w okienku, w którym wybieramy pliki do pobrania z serwera... i niestety pojawił się komunikat "Błąd pobierania skanów". Próbowałam tego na czterech różnych komputerach i za każdym razem wyświetla się taki sam błąd. Czy ktoś może poradzić mi, co powinnam zrobić?

W BASI jest obecnie sporo nieaktualnych linków (do starego SZWA), i takie linki bywają też nadal w jednostkach do indeksowania.
Jak rezerwujesz jednostki do indeksowania, to sprawdź (przed rezerwacją) czy link takiej jednostki kieruje do nowego szukaja i tam są skany.
Możesz też testowo zarezerwować inną jednostkę z innej parafii i sprawdzić, czy ASIA ją pobiera.

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2021, 13:37 
Offline

Dołączył(a): 26 paź 2014, 21:36
Posty: 5
Lokalizacja: Warszawa
Sprawdzałam już wcześniej, linki kierują prawidłowo do stron ze skanami, próbowałam też kilku innych (losowo wybranych) jednostek i za każdym razem pojawiał sie ten sam problem. Parafia, na której mi obecnie najbardziej zależy, to Tulce.
Slawo - dziękuję za poradę. Będę wdzięczna za inne pomysły, co jeszcze mogłabym zrobić, aby móc znów indeksować.

_________________
Pozdrawiam
Ania Lubczyńska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2021, 16:03 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
PannaAnna napisał(a):
Sprawdzałam już wcześniej, linki kierują prawidłowo do stron ze skanami, próbowałam też kilku innych (losowo wybranych) jednostek i za każdym razem pojawiał sie ten sam problem. Parafia, na której mi obecnie najbardziej zależy, to Tulce.
Slawo - dziękuję za poradę. Będę wdzięczna za inne pomysły, co jeszcze mogłabym zrobić, aby móc znów indeksować.

Kurcze, sprawdziłem przed momentem Tulce, copulatorum 1836 i baptisorum 1840 i mi pobiera!
Wczoraj pobierając kilka jednostek z Poznania św. Jana - za pierwszym razem też mi wyskoczył ten komunikat o braku plików, ale wybrałem inną jednostkę z tej samej parafii, a jak się pobrała wróciłem do tej z błędem i ... ponownie pobieranie ruszyło. Podejrzewam, że to jakieś chwilowe problemy się pojawiają albo z programem ASIA, albo z serwerem czy połączeniami. Kiedyś pamiętam też długo coś mi nie chciało się pobierać a innego dnia się pobrało.

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lis 2021, 11:16 
Offline

Dołączył(a): 26 paź 2014, 21:36
Posty: 5
Lokalizacja: Warszawa
Slawo napisał(a):
PannaAnna napisał(a):
Sprawdzałam już wcześniej, linki kierują prawidłowo do stron ze skanami, próbowałam też kilku innych (losowo wybranych) jednostek i za każdym razem pojawiał sie ten sam problem. Parafia, na której mi obecnie najbardziej zależy, to Tulce.
Slawo - dziękuję za poradę. Będę wdzięczna za inne pomysły, co jeszcze mogłabym zrobić, aby móc znów indeksować.

Kurcze, sprawdziłem przed momentem Tulce, copulatorum 1836 i baptisorum 1840 i mi pobiera!
Wczoraj pobierając kilka jednostek z Poznania św. Jana - za pierwszym razem też mi wyskoczył ten komunikat o braku plików, ale wybrałem inną jednostkę z tej samej parafii, a jak się pobrała wróciłem do tej z błędem i ... ponownie pobieranie ruszyło. Podejrzewam, że to jakieś chwilowe problemy się pojawiają albo z programem ASIA, albo z serwerem czy połączeniami. Kiedyś pamiętam też długo coś mi nie chciało się pobierać a innego dnia się pobrało.


Bardzo Ci dziękuję, Twoja metoda zadziałała - program "ruszył" na 1840 (który wcześniej wczytał się poprawnie u Ciebie), a teraz pobieram pozostałe jednostki, które wcześniej pokazywały błędy. :)

_________________
Pozdrawiam
Ania Lubczyńska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lis 2021, 15:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2221
Lokalizacja: Poznań
Coś się porobiło na stronie APP bo ASIA zgłasza "błąd pobierania skanów" a wejście przez szukajwarchiwach.gov.pl pokazuje, że owszem jest 1245 skanów ale żadnego nie pokazuje.

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lis 2021, 10:41 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
Chyba mamy przyczynę "braku plików do pobierania":
"Jednostka-web Portlet jest tymczasowo niedostępny."
Nawet wyszukując teraz Tulce na nowym szukaju - zero wyników. I coś takiego mogło sie pewnie pojawiać jak ASIA nie chciała pobierać.
A będzie jeszcze to:
"Przerwa techniczna SwA 25-26 listopada." (brak prądu)

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lis 2021, 18:44 
Offline

Dołączył(a): 27 lis 2021, 17:30
Posty: 1
Specjalnie dla pana Henryka Krzyżana tu się zarejestrowałam, by z całego serca podziękować.
Gałąź wielkopolską już dawno uznałam za zakończoną na ślubie w 1815 i przybliżonych danych o rodzicach.
A Pan (indeksując) Sezam mi otworzył!
Ślub z 1750 nieczęsto się trafia!
Dwie pra...babcie nazwiska otrzymały, a Sztubska to siostra kanonika - wysokie progi.
Pra...dziadek się znalazł. I to jaki - piwowar zamku szamotulskiego :)
Do piwowarów mam szczęście. Z innej gałęzi pra...dziadek piwowar to też nie byle kto :wink:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Z ... a%C5%84ski)
Nie mogę się doczekać na skany z AAP. Zaraz składam zamówienie na prawie 10 :)
Jeszcze raz nisko się kłaniam i gorąco dziękuję!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 gru 2021, 07:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2221
Lokalizacja: Poznań
Czy ktoś się orientuje jak długo szukajwarchiwach.gov.pl będzie niedostępne ?

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 gru 2021, 08:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, 15:25
Posty: 133
Lokalizacja: Poznań
Do godziny 17-tej dzisiaj.

_________________
Pozdrawiam Włodzimierz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 gru 2021, 13:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2221
Lokalizacja: Poznań
Dziękuję :)

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 gru 2021, 17:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2221
Lokalizacja: Poznań
Niestety, nadal nie można pobrać skanów ani przeglądać archiwum :(

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 gru 2021, 08:49 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2012, 20:52
Posty: 337
Trochę Basia a trochę prawo...
Jak zindeksować dziecko urodzone przez zamężną matkę ale , jak oświadczyła zgłaszająca poród sąsiadka mąż "... od sześciu lat przebywa w Prusach ..."? Jak traktowano taki przypadek od strony ówczesnego "prawa rodzinnego"?

_________________
Stanisław


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2021, 12:41 
Offline

Dołączył(a): 26 paź 2014, 21:36
Posty: 5
Lokalizacja: Warszawa
Mam pewne wątpliwości jak powinnam postąpić w przypadku stwierdzenia błędów lub braku danych podczas indeksacji - liczę na Waszą radę.
Posiadam skany ksiąg znajdujących się w Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu. Podczas indeksowania dla BaSIA parafii Tulce (gdzie skany pochodzą z SZwA - Archiwum Państwowe) porównywałam wpisy z obu tych źródeł. Zauważyłam, że na skanach pochodzących z SZwA brakuje niekiedy pojedynczych informacji lub nawet całych wpisów, które są w AAP. Nie chodzi mi o literówki w nazwiskach (których oczywiście nie poprawiam), tylko o brak pewnych danych (najczęściej imię i nazwisko małżonka zmarłego, nazwiska rodowego matki czy w ogóle całych aktów). Z jednej strony indeksując powinnam opierać się na opracowywanym dokumencie i nie umieszczać żadnych osobistych adnotacji. Z drugiej jednak mam świadomość, że robię to dla wszystkich, nie tylko dla siebie i być może dla kogoś będzie istotne, że poszukiwane przez niego nazwisko znajduje się w konkretnej księdze danego archiwum, nawet jeśli nie ma tego na skanie udostępnionym przez SZwA. Na razie trafiając na takie przypadki, umieszczam w komentarzu adnotację o tym, jaka informacja dodatkowa znajduje się w księgach w AAP. Akty, których w ogóle nie ma w kopiach ksiąg na SZwA, zamierzam zapisać jako pozycje ostatnie na danej stronie i opatrzyć je stosowną adnotacją w komentarzu (tj. gdzie znajduje się taki wpis).
Podzielcie się, proszę, swoimi uwagami, zwłaszcza opinią, czy powinnam umieszczać te informacje dodatkowe, o których mam wiedzę.

_________________
Pozdrawiam
Ania Lubczyńska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2021, 13:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5114
Lokalizacja: Poznań
Ja brakujące nazwiska umieszczam w nawiasie - nawias spacja nazwisko spacja nawias -, bo w ten sposób zostaną odnalezione w wyszukiwarce. Nazwiska napisane niepoprawnie wpisuję jako główne, a w nawiasie nazwisko poprawne ze znakiem ?
Niektórym się to nie podoba, ale to ich problem.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2021, 15:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2221
Lokalizacja: Poznań
Cytuj:
Zauważyłam, że na skanach pochodzących z SZwA brakuje niekiedy pojedynczych informacji lub nawet całych wpisów


Mam podobne obserwacja indeksując wtóropisy. Jeżeli posiadane przez mnie skany pierwopisów różnią się NAZWISKAMI LUB IMIONAMI dopisuję różnice w pozycji "Inne osoby". Natomiast jeżeli 'brakuje' we wtóropisach pozycji nigdy nie dopisuję ich do indeksów. Wychodzę z założenia, że indeksuję konkretny dokument zawierający konkretne wpisy. Powód dla którego wpis nie znalazł się w duplikacie zabrał ze sobą Tworzący go Ksiądz.

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 69  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL