Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 16:16

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 01 sie 2021, 09:13 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2450
Pawle, rozmowa dotyczy Poznań Project, nie BASI.

_________________
Pozdrawiam - Bartek

HIC MORTVI VIVVNT ET MVTI LOQVVNTVR. A dbałość o naukę jest miłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 sie 2021, 09:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, 21:51
Posty: 348
Lokalizacja: Brzeg Dolny
Cytuj:
Pozwól, że sprostuję: indeksujący w każdej chwili może pobrać swoje indeksy i poprawić wskazane przez kogoś błędy. Zdarza mi się to czasem i zawsze na prośbę zgłaszającego tak robię. Ale żeby było jasne - poprawiam WYŁACZNIE moje błędy: literówki, zamienione cyfry etc. , NIGDY 'błędy' w rodzaju: to mój Przodek i nazywał się/miał na imię TAK i TAK a nie jak zapisano w dokumencie


Pawle, może się mylę, ale w w bazie Poznań Project takiej możliwości nie ma. To o czym piszesz dotyczy bazy BaSIA do tego wykonanych za pomocą programu ASIA. W tym programie jeszcze nie robiłem indeksów więc moja wiedza jest tu raczej niepełna.
Ja indeksowałem dla PP i BaSIA w Excelu. Ewentualne poprawki mógłbym nanieść gdybym ponownie wysłał poprawiony indeks Łukaszowi.

Pozdrawiam

Roman

PS: W "międzyczasie" swoje zdanie udzielił Bartek. Wygląda na to że mam rację.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 sie 2021, 09:33 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2450
Przytoczę, co na temat korekt pisze sam Koordynator Projektu:

1)
Łukasz Bielecki napisał(a):
W Poznan Project też robiona jest korekta, w przypadkach trudnych nieraz przez więcej niż jedną osobę.
Tym niemniej nie praktykuję korekt wybiórczych, a już na pewno bez sprawdzenia oryginału aktu. Najlepszym wyjściem jest, jeśli ktoś się podejmie korekty całej księgi lub parafii.

http://www.wtg-gniazdo.org/forum/viewto ... 376#p31376

2) Inną możliwą formą pomocy jest korekta pisowni nazwisk w indeksach małżeństw przysłanych przez osoby narodowości amerykańskiej. Pracę tę mogą wykonać jedynie osoby, których językiem ojczystym jest polski!

Uwaga: Chodzi tu jednak o korektę zapisów ślubów dla całych parafii, dokonywaną przez porównanie z oryginalnymi aktami, a nie o poprawki pojedynczych wpisów. Te ostatnie proszę umieszczać w komentarzach, NIE będą one jednak wprowadzane do bazy.

http://poznan-project.psnc.pl/page.php?page=join

_________________
Pozdrawiam - Bartek

HIC MORTVI VIVVNT ET MVTI LOQVVNTVR. A dbałość o naukę jest miłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 sie 2021, 09:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2221
Lokalizacja: Poznań
Racja, mea culpa, miałem na mysli BASIE

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 sie 2021, 01:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 wrz 2020, 01:01
Posty: 124
Witam serdecznie,

Poniżej wpis z PP dotyczący ślubu moich prapradziadków (Tomasza Wekwerta i Weroniki Radke) :

Obrazek

Zapytanie moje dotyczy rodziców panny młodej, czyli ślubu Marcina Radke i Anny Janoskiej. Z tego, co wiem obszar pomiędzy Gnieznem i Żninem (oraz sąsiednie rejony) został pod względem prac indeksacyjnych przez Poznań Project praktycznie ukończony, a jednak nijak nie potrafię odszukać ślubu swoich praprapradziadków. Jaka może być tego przyczyna?
Wiem jedynie, że Marcin Radke (syn również Marcina i Marianny nieznanego mi nazwiska panieńskiego) urodził się w 1794 roku w Ochodzy Królewskiej k/Gościeszyna (tam znalazłem skan jego aktu urodzenia). Odnośnie Anny Janoskiej nie wiem niestety absolutnie nic. Para ta miała kilkoro dzieci (w tym moją praprababcię - Weronikę Radke), które rodziły się w latach 1825-1844 we wspomnianej Ochodzy.
Chciałbym z tego miejsca poprosić o pomoc w odnalezieniu tego ślubu. Miałem szczerą nadzieję, że wśród zindeksowanych przez PP odnajdę ów ślub, jednak na przekór mojemu trudowi, nie potrafię go odszukać (lub go nie zindeksowano, choć to zapewne mało prawdopodobne).

Z góry uprzejmie dziękuję za ewentualną pomoc względem powyższej sprawy.

Pozdrawiam,

Radek

_________________
Szukam - Dolsk i okolice:

Kazimierz Chwieralski/Chwierała - ur.? ;
Szymon Raczka - ur.? ;
Zofia Chwieralska z d.Bukowska - ur.? ;
Jakub Maślankiewicz - ur., śl., zg.? ;
Ignacy Śmigielski - ur.? ;
Laurentius Łuczkiewicz - ur., śl., zg.?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 sie 2021, 04:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2333
Lokalizacja: Gniezno
Witam.
Napisz do leszekkabacinski@gmai.com, porozmawiamy. Mam z tymi nazwiskami powiązania moich Linette
lub porozmawiajmy na Messengerze. Ewentualnie na prv. podam numer komórki i porozmawiamy.
córka Marcina Radke i Anny, Katarzyna mąż Michał Janke to moje powiazanie z Linette
ich córka Anna Janke to żona mego pradziadka Michała Linette
http://www.leszekkabacinskikabat.com/li ... liscy.html

Zaginiony przodek, luźne wypisy z parafii które przeglądam
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 sie 2021, 08:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Są w pobliżu pewne luki w niektórych latach, np. brak ślubów dla Trzemeszna z lat 1824-1831 z części mogileńskiej (zdecydowana większość parafii) dla Palędzia Kościelnego też brak sprzed 1832, dla Kruchowa również - więc dość prawdopodobne, że ślubowali gdzieś tam.

chwieral napisał(a):
Witam serdecznie,

Poniżej wpis z PP dotyczący ślubu moich prapradziadków (Tomasza Wekwerta i Weroniki Radke) :

Obrazek

Zapytanie moje dotyczy rodziców panny młodej, czyli ślubu Marcina Radke i Anny Janoskiej. Z tego, co wiem obszar pomiędzy Gnieznem i Żninem (oraz sąsiednie rejony) został pod względem prac indeksacyjnych przez Poznań Project praktycznie ukończony, a jednak nijak nie potrafię odszukać ślubu swoich praprapradziadków. Jaka może być tego przyczyna?
Wiem jedynie, że Marcin Radke (syn również Marcina i Marianny nieznanego mi nazwiska panieńskiego) urodził się w 1794 roku w Ochodzy Królewskiej k/Gościeszyna (tam znalazłem skan jego aktu urodzenia). Odnośnie Anny Janoskiej nie wiem niestety absolutnie nic. Para ta miała kilkoro dzieci (w tym moją praprababcię - Weronikę Radke), które rodziły się w latach 1825-1844 we wspomnianej Ochodzy.
Chciałbym z tego miejsca poprosić o pomoc w odnalezieniu tego ślubu. Miałem szczerą nadzieję, że wśród zindeksowanych przez PP odnajdę ów ślub, jednak na przekór mojemu trudowi, nie potrafię go odszukać (lub go nie zindeksowano, choć to zapewne mało prawdopodobne).

Z góry uprzejmie dziękuję za ewentualną pomoc względem powyższej sprawy.

Pozdrawiam,

Radek

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 sie 2021, 17:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2221
Lokalizacja: Poznań
Z tego rejonu nie ma również ślubów z Lubcza z lat 1820-1833

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 sie 2021, 20:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 wrz 2020, 01:01
Posty: 124
Łukasz Bielecki napisał(a):
Są w pobliżu pewne luki w niektórych latach, np. brak ślubów dla Trzemeszna z lat 1824-1831 z części mogileńskiej (zdecydowana większość parafii) dla Palędzia Kościelnego też brak sprzed 1832, dla Kruchowa również - więc dość prawdopodobne, że ślubowali gdzieś tam.


Panie Łukaszu, uprzejmie dziękuję za odniesienie się do mojego zapytania. Pozostaje mi więc uzbroić się w cierpliwość (ale i zarazem samemu nie być biernym), jak i życzyć powodzenia przy pracy tego końcowego etapu działań PP nad indeksacją dziewiętnastowiecznych małżeństw.
Przy okazji, pozwolę sobie dorzucić ze swojej strony głos "za" wszczęciem w dalszej kolejności działań indeksacyjnych przynajmniej z 2-giej połowy XVIII w.

Najserdeczniej pozdrawiam,

Radek

_________________
Szukam - Dolsk i okolice:

Kazimierz Chwieralski/Chwierała - ur.? ;
Szymon Raczka - ur.? ;
Zofia Chwieralska z d.Bukowska - ur.? ;
Jakub Maślankiewicz - ur., śl., zg.? ;
Ignacy Śmigielski - ur.? ;
Laurentius Łuczkiewicz - ur., śl., zg.?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2021, 23:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 wrz 2020, 01:01
Posty: 124
Witam serdecznie,

Mam zapytanie innego rodzaju, które może wynikać z mojej niskiej wiedzy względem sposobów indeksacji przez PP, tym bardziej, że kto pyta, nie błądzi.
Otóż prababka mojego znajomego to Michalina z d.Dzielak (córka Tomasza Dzielaka i Marianny Włóczyńskiej), urodzona w Mięcierzynie-Huby k/Lubcza:

Obrazek

Chcąc odszukać wpis dotyczący ślubu jej rodziców natknąłem się na:

Obrazek

Jak widać powyżej, podano imię ojca pana młodego oraz imię i nazwisko panieńskie matki panny młodej. Moje pytanie brzmi: skąd zaczerpnięto te informacje o rodzicach, skoro w akcie ślubu nie ma owych informacji (a przecież na poniższy akt powołuje się osoba indeksująca m.in. ten właśnie ślub) ? :

Obrazek

Tym bardziej, że w akcie zgonu Tomasza Dzielaka wymieniony jest ojciec o innym imieniu :

Obrazek

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź względem mojego zapytania i w zrozumieniu tej sprawy.

Pozdrawiam najmocniej,

Radek

_________________
Szukam - Dolsk i okolice:

Kazimierz Chwieralski/Chwierała - ur.? ;
Szymon Raczka - ur.? ;
Zofia Chwieralska z d.Bukowska - ur.? ;
Jakub Maślankiewicz - ur., śl., zg.? ;
Ignacy Śmigielski - ur.? ;
Laurentius Łuczkiewicz - ur., śl., zg.?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sie 2021, 07:16 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2012, 12:05
Posty: 182
Do 1874 roku w zaborze pruskim ksiądz (proboszcz) był zobowiązany prowadzić rejestr aktów stanu cywilnego w 2 egzemplarzach - z prawa kanonicznego oryginał dla siebie i z prawa administracyjnego kopię dla Państwa.
Sądzę, że skan, który podłączyłaś jest z urzędowego wtórnika, natomiast w aktach kościelnych (którymi zapewne posługiwał się indeksujący) mogą być brakujące dane.

_________________
Pozdrawiam
Wojtek Bud


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sie 2021, 14:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 wrz 2020, 01:01
Posty: 124
I faktycznie jest dokładnie tak, jak powiedziałeś Wojtku. Poniżej porównanie oryginału względem kopii:

Obrazek

Czy to oznacza, że w kopii zawsze było mniej informacji, niż w oryginale, czy niekoniecznie należy traktować ten przypadek jako regułę?
To dla mnie cenna lekcja - jeszcze raz dzięki za to.

Inną kwestią jest już akt zgonu Tomasza Dzielaka i mimo, że miejscowość i wiek mi się zgadza to chyba będę musiał przyjąć to, że żyło w Mięcierzynie wtedy dwóch Tomaszów Dzielaków w identycznym wieku (chyba, że jestem tu w błędzie).

Pozdrawiam serdecznie,

Radek

_________________
Szukam - Dolsk i okolice:

Kazimierz Chwieralski/Chwierała - ur.? ;
Szymon Raczka - ur.? ;
Zofia Chwieralska z d.Bukowska - ur.? ;
Jakub Maślankiewicz - ur., śl., zg.? ;
Ignacy Śmigielski - ur.? ;
Laurentius Łuczkiewicz - ur., śl., zg.?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sie 2021, 22:29 
Offline

Dołączył(a): 13 sie 2020, 22:31
Posty: 516
chwieral napisał(a):
Inną kwestią jest już akt zgonu Tomasza Dzielaka i mimo, że miejscowość i wiek mi się zgadza to chyba będę musiał przyjąć to, że żyło w Mięcierzynie wtedy dwóch Tomaszów Dzielaków w identycznym wieku (chyba, że jestem tu w błędzie).

Możliwy jest po prostu błąd w zapisie - raczej mniej ufałbym aktowi zgonu, bo zgon zgłaszali różni ludzie, którzy mogli nie znać albo źle pamiętać rodziców zmarłego. Prędzej prawidłowe dane podał sam pan młody podczas ślubu.

Dodatkowo i off-topic - przy wrzucaniu na Fotosik.pl zdjęcia warto wybrać opcję 600px, wtedy forum nie rozjeżdża się tak strasznie na boki.

_________________
Mikołaj


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sie 2021, 06:45 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2012, 12:05
Posty: 182
"Czy to oznacza, że w kopii zawsze było mniej informacji, niż w oryginale, czy niekoniecznie należy traktować ten przypadek jako regułę?
To dla mnie cenna lekcja - jeszcze raz dzięki za to."


Nie ma żadnej reguły. Co parafia (przepisujący) i rok, to może być inaczej. Czasem przepisywał np. organista, a proboszcz tylko parafował. Czasem przepisywali kolumnami, a nie wierszami i są przesunięcia.

"Inną kwestią jest już akt zgonu Tomasza Dzielaka i mimo, że miejscowość i wiek mi się zgadza to chyba będę musiał przyjąć to, że żyło w Mięcierzynie wtedy dwóch Tomaszów Dzielaków w identycznym wieku (chyba, że jestem tu w błędzie)."

Nie zakładał bym niczego. Na tę chwilę wydaje się, że obie wersje są równouprawnione. Choć tak jak napisał Mikołaj, w aktach zgonów częściej zdarzają się pomyłki w imionach rodziców i zaokrąglanie wieku zmarłego (do pełnych dziesiątek lub piątek), niż w danych podanych przez samego zainteresowanego czyli przy ślubie.

_________________
Pozdrawiam
Wojtek Bud


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sie 2021, 22:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2333
Lokalizacja: Gniezno
Może zainteresuje, spisuje i nazwałem to Zaginiony przodek

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Sprawdzić które parafie wzbogaciły się o księgi w AAGniezno, np. Strzyżewo Kościelne diametralnie bogatsze w archiwum niż w u Normanów.
Na pewno są różnice w księgach prowadzonych na bieżąco i tzw. duplikatach, nie zawsze ale są, wiele indeksacji wykonanych jest z duplikatów.

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 sie 2021, 06:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2221
Lokalizacja: Poznań
Cytuj:
Na pewno są różnice w księgach prowadzonych na bieżąco i tzw. duplikatach, nie zawsze ale są, wiele indeksacji wykonanych jest z duplikatów.

A czasem jest odwrotnie: przekonałem się o tym indeksując np. Strzelce Wielkie pow. Gostyń. W księgach dostępnych w AP jest mała część aktów zwłaszcza urodzeń. Wg. mojego doświadczenia wtóropisy są zazwyczaj pełniejsze, zwłaszcza jeżeli parafia miała kościół filialny.

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lis 2021, 12:51 
Offline

Dołączył(a): 01 lis 2021, 19:18
Posty: 2
Chciałbym dowiedzieć się jakie źródło zostało wykorzystane do indeksowania (i ew.
kto indeksował to źródło - zapewne we wrześniu br.):

Parafia katolicka Niewiesz, wpis 5 / 1809
Izydor Jarociński 100%
Tekla Brzezińska 100%

Pytam, bo na podstawie tej informacji otrzymałem z AD Włocławek tylko skan
oryginału kościelnego (łacina, bez numeru), niezwykle lakonicznego i
poza datą nie zawierającego żadnych wartościowych genealogicznie
informacji (wiek nowozaślubionych, inf. o ich rodzicach). Podjąłem
więc próbę wyszukania aktu u Mormonów. Odnalazłem księgę kościelną (z
której pochodzi skan z AD Włocławek) - i widać, że ten ślub jest
trzeci (nie piąty) w tej części księgi zaczynającej się w czerwcu 1809. Odnalazłem
też polskojęzyczną księgę duplikatów, gdzie w roku 1809 wpisano akty o
numerach 1,2,3 poprzedzane zapowiedziami; ten ostatni z 8 lipca jest
na kartach 62/63. Dalej na karcie 63 zaczynaja się zapowiedzi, po
których na kolejnej karcie 64 jest akt ślubu nr 4, ale zarówno te
zapowiedzi jak i małżeństwo dotyczą już października 1810 (kolejne
zapisy nadal dotyczą 1810, zakończonego sumariuszem za ten rok). Mimo
ciągłości numeracji (a także ciągłości tekstu), jest więc przeskok o
ponad rok. Domyślam się, że nastąpił błąd podczas przepisywania ksiąg,
co nie jest bardzo niezwykłe.
Jednak akt podany w P-P pochodzi najwyraźniej z kompletnej księgi,
która musiała być pierwowzorem dla tej znalezionej u Mormonów. Dlatego
chciałbym dowiedzieć się o źródło wykorzystane do indeksowania, w
nadziei że naprowadzi mnie na te kompletne księgi.

Pozdrawiam doświadczonych badaczy
Michał


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lis 2021, 17:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Źródłem dla indeksu jest ślub trzeci na karcie z numerem 161 rozpoczynającej rok 1809 - tak jak piszesz. Numeracja przyjęta w bazie jest myląca i ją zmienię, a wynika z tego, że poprzednia księga kończy się na jednym ślubie z lutego 1809 i po nim następuje jeszcze ślub wpisany tam chyba "w żadnym trybie" a datowany na 1811, i te dwa śluby oznaczone mam jako numery 1 i 2 - to trzeba zmienić, dziękuję za wskazanie tego problemu.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lis 2021, 18:07 
Offline

Dołączył(a): 01 lis 2021, 19:18
Posty: 2
Dziękuję :cry:
W paru podobnych sytuacjach takie pominięte akty znalazły się w całkiem innym mikrofilmie Mormonów, dot. innej księgi, nawet z innej parafii. Miałem nadzieję że to taki przypadek. :(
Pozdrawiam i dziękuję za błyskawiczną odpowiedź.
Michał


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lis 2021, 21:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
No niestety, zwłaszcza dla okresu napoleońskiego panuje w tych aktach niezły chaos i oznaczanie tego w sposób zrozumiały dla użytkownika jest trudne.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2021, 21:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Ostatnio mniej się dzieje w Poznan Project - zarówno w wątku na forum jak i w samej bazie. Trochę dodajemy uzupełnień zazwyczaj na peryferiach Wielkopolski, jak też robione są korekty niektórych indeksów oznaczonych jako nie do końca dobrej jakości.

Dlatego zrezygnowałem z regularnego informowania o postępach, jednak ostatni dzień roku (w którym od wielu lat tradycyjnie była aktualizacja) nastraja do małego sprawozdania.

Rok 2021 kończymy z 1933186 ślubów w bazie.

Niewiele już pozostało do zrobienia w ramach zakreślonych planów. Głównie śluby z okresu po 1867 (czyli po rosyjsku) z pewnej liczby parafii z Kongresówki oraz śluby z pruskich USC z terenu d. województwa pilskiego, bo zasoby AP w Pile nadal są trudno dostępne do indeksacji (ale powoli trwa digitalizacja). Gdy nadarza się okazja, dorzucane są parafie z okolic Włocławka i Sieradza, tam jeszcze sporo brakuje, bo tymi terenami zajęliśmy się najpóźniej.

Jeśli więc ktoś chce zostać "robotnikiem ostatniej godziny" (por. Mt 20, 1-16), to zachęcam do włączenia się jeszcze do indeksacji dla Poznan Project, a także zachęcam osoby, które już dołożyły swoją cegiełkę, szczególnie znających cyrylicę - aby od czasu do czasu znów zindeksowały lub wykonały korektę jakiegoś materiału.

Serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc i życzę wielu ciekawych znalezisk genealogicznych w nowym roku.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sty 2022, 14:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sie 2014, 23:08
Posty: 196
Lokalizacja: Gdańsk
W Poznań Project jest ślub

Parafia katolicka Zieliniec, wpis 14 / 1801
Valentinus Olsztynski (24 lat) ojciec: Franciscus
• Sophia Gutowska (20 lat)

Czy istnieje możliwość sprawdzenia imienia pana młodego, bowiem w parafii Grodziszczko rodzą się dzieci FRANCISZKA Olsztyńskiego i Zofii Gutowskiej a chrztu udziela Walenty Olsztyński.

Obrazek


Pozdrawiam
Alina


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2022, 21:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Faktycznie, tenże ksiądz błogosławił też ślub i indeksującemu musiało się pomylić.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sty 2022, 17:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sie 2014, 23:08
Posty: 196
Lokalizacja: Gdańsk
Łukasz Bielecki napisał(a):
Faktycznie, tenże ksiądz błogosławił też ślub i indeksującemu musiało się pomylić.


Dziękuję bardzo za odpowiedź

Pozdrawiam
Alina


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 mar 2022, 12:58 
Offline

Dołączył(a): 17 paź 2019, 08:40
Posty: 1
Witam,
odnalazłem w wyszukiwarce informację o małżeństwie Michała Michalaka i Marii Maciejeskiej (Śrem, akt 50/1834). Wysłałem zamówienie do AA Poznań, w odpowiedzi uzyskałem co następuje:
"(...) Znajdująca się w zasobach naszego Archiwum księga zaślubionych parafii w Śremie z lat 1811 - 1841 była w bardzo złym stanie "technicznym"; poniszczone, postrzępione i powyrywane kartki. Niestety, wśród brakujących stron, są też te z poszukiwanym przez Pana wpisem. Zapis metrykalny ślubów z roku 1834 kończy się na numerze porządkowym 44, a następnym jest numer 54. (...) księga uległa częściowej destrukcji zanim ją zdeponowano w naszym Archiwum"

Kontaktowałem się także z parafią, nie posiadają metryk z tych lat. U Mormonów także nie ma ślubów z tego okresu.

Gdzie zatem znajduje się poszukiwana metryka?

Z góry dziekuję za wskazówki.

Pozdraiwam
Dominik


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 mar 2022, 13:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 659
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
Wysłałem e-maila. Proszę o kontakt.

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 kwi 2022, 14:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Dziesięć tysięcy zindeksowanych dla Poznan Project małżeństw osiągnął Ryszard Welka (Kubuś) - serdecznie dziękuję za pracę wykonaną w ten sposób dla naszego środowiska, szczególnie w rejonie Radziejowa i Aleksandrowa Kujawskiego.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 kwi 2022, 13:15 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
Po przenosinach na inny serwer zagubiło się chyba tłumaczenie na inne języki wyników wyszukiwania.
Zmieniłem na angielski a wyniki wyszukiwań są w całości po polsku.

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 kwi 2022, 13:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Tak, jest trochę problemów, cierpliwości. Mam nadzieję, że stopniowo z Piotrem i Maciejem opanujemy sytuację.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 kwi 2022, 20:58 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Tłumaczenie wyników powinno działać.
Nadal nie działa logowanie przez konto WTG - brak wsparcia biblioteki mcrypt. Zastanowię się jak to obejść.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 kwi 2022, 21:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
skała napisał(a):
Tłumaczenie wyników powinno działać.


Chyba działa.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 maja 2022, 09:58 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
Nie można się zalogować, by napisać komentarz. Próbowałem różnych kombinacji.

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 maja 2022, 10:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Slawo napisał(a):
Nie można się zalogować, by napisać komentarz. Próbowałem różnych kombinacji.


No to chyba wynika nadal z tego o czym Piotr pisał 26 kwietnia.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 maja 2022, 11:15 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
Na komputerze z systemem operacyjnym Windows MX ,Windows XP i Linux SUSE nie ma najmniejszych problemów .


Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 maja 2022, 12:28 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
Kubuś napisał(a):
Na komputerze z systemem operacyjnym Windows MX ,Windows XP i Linux SUSE nie ma najmniejszych problemów .

Z logowaniem czy wyszukiwaniem?, bo to istotna różnica :)
A na komputerze z Windows 7 i Windows 8
- z "użyj konta WTG" - po próbie logowania info "nie ma takiej strony"
- z "zapamiętaj mnie" i bez zapamiętania - info "podano błędne dane logowania"

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 maja 2022, 13:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Slawo napisał(a):
Z logowaniem czy wyszukiwaniem?, bo to istotna różnica :)
A na komputerze z Windows 7 i Windows 8
- z "użyj konta WTG" - po próbie logowania info "nie ma takiej strony"
- z "zapamiętaj mnie" i bez zapamiętania - info "podano błędne dane logowania"

Mam Windows 10, również żadna z dostępnych wersji logowania nie działa.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 maja 2022, 13:29 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
Na komputerze z systemem operacyjnym Windows MX ,Windows XP i Linux SUSE nie ma najmniejszych problemów .

było napisane :Nie można się zalogować, by napisać komentarz.

innych nie używam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2022, 15:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
Windows 10.
Nie ma problemów z wstawieniem komentarza.

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2022, 19:21 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
Krystyna z Kujaw napisał(a):
Windows 10.
Nie ma problemów z wstawieniem komentarza.

Nie wiem co Wy macie za sprzęt, ale z tego co widzę, nie zależy ten problem od numeru Windowsa.
U mnie po testach na dwóch komputerach z Windows 10 jest dokładnie to co napisałem wcześniej - brak strony lub nieprawidłowe dane logowania.

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2022, 19:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Krystyna z Kujaw napisał(a):
Windows 10.
Nie ma problemów z wstawieniem komentarza.

Krysiu, też bez logowania mogę wstawić komentarz, ale nie mam już do niego dostępu.
Gdybym chciała usunąć tak dodany komentarz czy go poprawić, nie mam możliwości.
To może zrobić tylko Łukasz.

Jeśli jestem zalogowana na PP poprzez konto WTG, mam więcej możliwości.
Niestety, tak jak Slawo, nie mogę się zalogować.

Przed chwilą dodałam ten, ale już nie mam do niego dostępu.

Obrazek

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 maja 2022, 16:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
DankaW napisał(a):
Krystyna z Kujaw napisał(a):
Windows 10.
Nie ma problemów z wstawieniem komentarza.

Krysiu, też bez logowania mogę wstawić komentarz, ale nie mam już do niego dostępu.
Gdybym chciała usunąć tak dodany komentarz czy go poprawić, nie mam możliwości.
To może zrobić tylko Łukasz.

Jeśli jestem zalogowana na PP poprzez konto WTG, mam więcej możliwości.
Niestety, tak jak Slawo, nie mogę się zalogować.

Przed chwilą dodałam ten, ale już nie mam do niego dostępu.

Obrazek

Faktem jest, że nigdy nie edytowałam swoich komentarzy.

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 maja 2022, 21:59 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
Slawo

Nie wiem co Wy macie za sprzęt, ale z tego co widzę, nie zależy ten problem od numeru Windowsa.
U mnie po testach na dwóch komputerach z Windows 10 jest dokładnie to co napisałem wcześniej - brak strony lub nieprawidłowe dane logowania.

Przykro mi :
Ale w systemach "pudełkowych " niestety czym wyższy numer tym wcale system operacyjny nie jest lepszy .
Niestety od Windowsa Vista to same "Buble " do niczego nie potrzebne .Ce la vie.
To nawet dzieci wiedzą .
No ale darmowemu koniowi nie zagląda się w zęby .

Na komputerze z systemem operacyjnym Windows MX ,Windows XP i Linux SUSE nie ma najmniejszych problemów .

Pozdrawiam

Rada jest prosta
Porządny system operacyjny .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 maja 2022, 23:55 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
Kubuś napisał(a):
Na komputerze z systemem operacyjnym Windows MX ,Windows XP i Linux SUSE nie ma najmniejszych problemów .

Komentarz można napisać (co zauważyła DankaW), ale zalogować się nie można, by go kiedyś dało się usunąć ...

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 maja 2022, 00:56 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
Slawo

Na tym się nie znam .
Ja w Projekcie Poznań wpisałem jakieś 6.000 komentarzy .
Ale jeszcze nie zdarzyło mi sie abym miał je usuwać .
No rozumiem ,że można też się omylić .No moze i tak być .
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 maja 2022, 07:44 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
Kubuś napisał(a):
Slawo

Na tym się nie znam .
Ja w Projekcie Poznań wpisałem jakieś 6.000 komentarzy .
Ale jeszcze nie zdarzyło mi sie abym miał je usuwać .
No rozumiem ,że można też się omylić .No moze i tak być .
Pozdrawiam

Kubuś,
czyli piszesz, że wszystko jest OK, ale nie piszesz o tym, że MOŻESZ się zalogować, tylko że możesz pisać komentarze.

Ja też (do wpisu DankiW) zapomniałem, że można pisać komentarze będąc niezalogowanym.
Ale, jak napiszesz 5 lat wcześniej coś, co teraz wiesz, że jest nieaktualne (np. u Ciebie strona www, którą podajesz w komentarzach już nie istnieje i nie istnieje adres e-mail co podawałeś) - to taki komentarz teraz jest bez sensu.
Mam z Tobą wspólne osoby w drzewie, ale po Twoim komentarzu nie byłbym się w stanie z Tobą skontaktować. O to chodzi w logowaniu, żeby było można usunąć stary komentarz i wpisać poprawny na obecny czas. Wiem, że można wpisać drugi komentarz pod starym, ale chyba lepiej, żeby dało się edytować niż wpisywać 2-3 komentarze tego samego autora. Czasami człowiek pisząc się pomyli i trzeba szybko poprawić błąd.

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 maja 2022, 11:14 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
Slawo

Chyba mnie źle zrozumiałeś .

Ja sie nie znam na kasowaniu i edycji komentarzy ,gdyż nigdy nie poprawiałem żadnego
Najwyżej dopisywałem .


Zaś znam się na komputerach i pracuję na nich od 40 lat od wojskowej maszyny Zamm -2 Gamma i też z DOSem 3
Pracowałem na wszystkich mozliwych programach operacyjnych w Świecie .
A skończyłem w 2000 roku Instytut zastosowań Technik Komputerowych -specjalizacja Sztuczne INteligencje .
I do dzisiaj w nich pracuję .
NIe mam najmniejszych problemów z logowaniem .
Wszystko to system operacyjny dobry.


Pozdrawiam

==================================

Jedyna niedogodnośc to to iż nieraz system prosi o autoryzację poprzez pytanie dodatkowe -ale nie zawsze .

WTG Gniazdo to i tak najlepiej zorganizowany portal w Polsce .


Ja indeksuję dla Genealogia w Archiwach .
A to dopiero są problemy astronomiczne .

=================================================

Przykro mi ale to co Gates ostatnio wyprawia wyelimonuje w Polsce jakąkolwiek pracę na komuterach Portable .
Zostaną tylko Smartfony .
Najnowszym wynalazkiem Microsoftu w zmowie z Chińczykami to Komputery Dedykowane .

Taki komputer posiadam .
Jak wejdzie Windows 12 to trzeba będzie wszyste te chińskie buble wyrzucić na śmietnik bo KOmputery Dedykowane najgorszej firmy Lenovo są tylko do jednego jedynego systemu aperacyjnego .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 maja 2022, 08:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Jeśli dobrze rozumiem, obecnie użytkownicy nie mogą się zalogować, ale dodawanie komentarzy nie było nigdy uzależnione od logowania i widzę, że cały czas komentarze są dodawane. Proszę o informację, czy są osoby, którym nie udaje się dodawanie komentarza.

Logowanie jest natomiast potrzebne do usunięcia komentarza (i kilku innych stosunkowo marginalnych funkcji serwisu). Było to możliwe tylko wówczas, gdy email podany przy dodawaniu komentarza jest identyczny z emailem zdefiniowanym w profilu naszego konta na forum WTG. Chwilowo oczywiście z uwagi na niemożliwość logowania, komentarzy usuwać się nie da.

Możliwość bezpośredniej modyfikacji swoich komentarzy w panelu Poznan Project do tej pory nie została wprowadzona, zmiana serwera niczego tu więc nie zmieniła. Można było dokonać modyfikacji "na około" tj. edytując komentarz w dowolnym edytorze i wprowadzając go ponownie przy usunięciu starego.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 maja 2022, 12:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Informuję, że z bazy danych zostaną usunięte komentarze nie podające adresu kontaktowego.

Osoby, które nie dodały takiego adresu a chciałyby to uzupełnić, proszone są o kontakt. Daję na to jeden pełny miesiąc.

Założenie opcji dodawania komentarza było takie, że pod uzupełniającymi informacjami podpisuje się ktoś, z kim da się skontaktować i zweryfikować informację. Przy braku możliwości kontaktu zdarza się, że użytkownicy domagają się wyjaśnień ode mnie. :)

W szczególności denerwujące są komentarze treści "w moim drzewie" z którego posiadaczem użytkownik bazy nie jest się w stanie skontaktować, gdy nie podano adresu.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 maja 2022, 15:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2018, 16:32
Posty: 23
Lokalizacja: Wyspa Mgieł
Łukasz Bielecki napisał(a):
Informuję, że z bazy danych zostaną usunięte komentarze nie podające adresu kontaktowego.

Osoby, które nie dodały takiego adresu a chciałyby to uzupełnić, proszone są o kontakt. Daję na to jeden pełny miesiąc.

Założenie opcji dodawania komentarza było takie, że pod uzupełniającymi informacjami podpisuje się ktoś, z kim da się skontaktować i zweryfikować informację. Przy braku możliwości kontaktu zdarza się, że użytkownicy domagają się wyjaśnień ode mnie. :)

W szczególności denerwujące są komentarze treści "w moim drzewie" z którego posiadaczem użytkownik bazy nie jest się w stanie skontaktować, gdy nie podano adresu.


Panie Łukaszu
Hmmm...
Ze względu na brak opcji logowania trudno przejrzeć swoje komentarze czy wszędzie uzupełniło się adres email lub czy ten zesz się nie zmienił. Czesc portali z kontami pocztowymi znikla a np strona welka.pl nie dziala od dawna choc jest sporo do niej odniesien w PP.

pozdrawiam

J.

_________________
Haplogroupa R-YP239

Poszukuje informacji o rodzicach małżeństwa Franciszek Kamiński (ur ok 1791) i Agnieszka d. Królikowska (ur ok 1803 - 1834) (lata istnienia tego małżeństwa to 1818-1834 we wsi Dziećmierowo parafia Kórnik [województwo wielkopolskie]).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 maja 2022, 15:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5115
Lokalizacja: Poznań
Łukaszu, czy nie można zrobić tak, żeby adres e-mail był ukryty jak na forum? Piszący klika na ikonkę i wysyła wiadomość, ale mojego adresu nie widzi.
Wszystkie moje adresy, które były gdziekolwiek widoczne w necie, zostały zhakowane i były z nich wysyłane spamy, więc po wielomiesięcznym użeraniu się z operatorem serwera (chyba tak to się nazywa) poczty ostatecznie zlikwidowałem.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL