Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 19 mar 2024, 07:36

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 lis 2019, 23:04 
Offline

Dołączył(a): 27 lis 2019, 05:54
Posty: 3
Witam. Jestem nowy w tej grupie, ale od lat prowadzę badania genealogiczne. Dowody mocno sugerują, że moje nazwisko ojca zmieniło się z Marciniaka na Grudzielan(ek), kiedy mój przodek z Grudzielca przeniósł się do Broniszewic około 1760 roku. Chciałbym korespondować z każdym, kto ma nazwisko Marciniak, którego pochodzenie pochodzi z parafii Sobótki lub okolicznych parafii, więc że mogę spróbować udowodnić związek między naszymi rodzinami. Dziękuję Ci.
Michael


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lut 2020, 10:32 
Offline

Dołączył(a): 07 sie 2019, 14:13
Posty: 8
Nie dotarłam do Sobótki i Grudzielca ale mam w swoim drzewie sporo Marciniaków z Broniszewic oraz Zofię Grudzielanek, która mieszkała w Broniszewicach na pewno w roku 1770 kiedy to urodziła córkę Agnieszkę. Może mamy wspólnych przodków?

_________________
Pozdrawiam,
Asia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lut 2020, 00:38 
Offline

Dołączył(a): 27 lis 2019, 05:54
Posty: 3
Cześć Asia. Dziękuję za odpowiedź na moją wiadomość. Więc jesteś potomkiem stangret Józefa Nawrockiego? Zakładam, że jego żona Zofia była siostrą mojego przodka Szymona Grudzielana. „Rocznik Kaliski” Rusińskiego wymienia Szymona w Broniszewicach w 1782 r. Pod nazwiskiem „Grudzielec”, więc na pewno istniało jakieś powiązanie z tym miastem. Stamtąd pochodzili inni mieszkańcy Broniszewic. Syn Szymona, Piotr, został ochrzczony w Broniszewicach, ale pod nazwiskiem Marciniak. Nazwisko Marciniak było bardzo płodne w Grudzielcu, ale nie mogę tam znaleźć mojej konkretnej rodziny, ponieważ zapisy nie istnieją wystarczająco wcześnie. Aby udowodnić mój związek z rodziną Marciniaków, zidentyfikowałem bezpośredniego potomka rodziny Marciniaków, która pochodzi z Wieczyna. Kiedy zgodził się wykonać test Y-DNA, niestety nie był genetycznym odpowiednikiem. Podejrzewam, że rodzina Marciniaków pochodząca z Grudzielca ma inne pochodzenie genetyczne niż rodzina Wieczyna, ale pewnego dnia mam nadzieję znaleźć kogoś, kogo badanie DNA potwierdzi tę teorię.

Nie udało mi się znaleźć zapisu chrztu dla waszej przodki Agnieszki Nawrockiej lub jej siostry Eleonory, żonatych z Karolem Walendowskim. (On też jest moim krewnym.) Sprawdziłem nawet w parafii Sobótka. Gdybyśmy mogli znaleźć miejsce, w którym się urodzili, przybliżyłoby nas to do znalezienia poprzedniego pokolenia. Myślę, że parafia w Sowinie jest prawdopodobnie miejscem do przeszukania, ale profesjonalny badacz powiedział mi, że ksiądz nie współpracuje w udostępnianiu ksiąg kościelnych. (Proszę wybaczyć moje błędy gramatyczne, ponieważ piszę za pośrednictwem tłumacza.)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL