Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 mar 2024, 14:02

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 kwi 2021, 23:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2006, 21:18
Posty: 19
Lokalizacja: Gdańsk
Mam już mocno rozbudowane moje drzewo, ale nie wiem jak zdobyć akta części rodziny z Niemiec. Moja prababcia nazywała się Auguste Marie z domu Schneidereit a po mężu Palicka i urodziła się jak wynika z aktu zgonu 29 grudnia 1876r. w miejscowości Wisborisnen Kreis Pillkallen. Przetłumaczyłam dokument i jest to miejscowość w dawnych Prusach i Pillkallen to obecnie Dobrowolsk w okręgu kaliningradzkim. Nie mogę znaleźć nazwy Wisborisnen? Podejrzewam, że rodzice mojej prababci krótko tam przebywali i dlatego się tam urodziła? Następnie wrócili do Niemiec i zamieszkali w Gelsenkirchen.

Z aktu zgonu Auguste Marie wynika , że oboje moi pradziadkowie pobrali się w Gelsenkirchen w Niemczech 13.10.1898r. Nr aktu 246/1898 i właśnie chciałabym mieć ten dokument.
Akt zgonu prababki mam, ponieważ zmarła w Grudziądzu w Polsce w 1943r.

Ponadto rodzice Augusty Marie Palickiej (moi prapradziadkowie) zmarli również w Gelsenkirchen prawdopodobnie w okresie 1915-1930. Nazywali się Bergmann Simon Schneidereit i Anna Schneidereit urodzona w Schiedert-Schwalenberg.
Wszyscy byli ewangelikami, bo to 100% Niemcy. Akta ich zgonu też dużo mi wyjaśnią.
Prababcia Auguste Marie wyszła za Polaka troszkę też z niemieckim rodowodem, ale nazywał się Franciszek Palicki i był ze Snowidowa (Wielkopolska).
Moja babcia jak i jej rodzeństwo urodzili się w Gelsenkirchen.

Proszę o pomoc co trzeba zrobić, aby zdobyć te akta.
Tamara


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 119 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL