Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 21:52

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 wrz 2021, 20:12 
Offline

Dołączył(a): 03 wrz 2021, 19:50
Posty: 25
Witam grupowiczów potrzebuje pomocy w odszkukaniu informacji o pradziadkach mojej zony mieszkali na Ukrainie powiat Żytomierz okreg Zbaraz wies Bolarka nazywali sie Antoni Skokowski data smierci 1932 rok. zona Marcelina Skokowska (z .d.Baszyńska)rok smierc 1932,moze ktos podpowie gdzie szukac informacji z tego okregu,pisane było również pismo do Zytomierskiego archiwum panstwowego ale dostaliśmy odpowiedz ze nie posiadaj akt z danego okresu,bede wdzieczny za wszelka pomoc i informacje pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam Marcin


Ostatnio edytowano 04 lis 2021, 21:42 przez fogiel, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 wrz 2021, 08:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Marcinie,
spróbuj ustalić do jakiej parafii katolickiej należała miejscowość Bolarka.
Bez tej wiedzy trudno pomóc.
Wiele dostępnych w internecie metrykaliów z Ukrainy, jest przechowywanych w AGAD w Warszawie.
Część jest zindeksowana na Genetece.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 wrz 2021, 19:59 
Offline

Dołączył(a): 03 wrz 2021, 19:50
Posty: 25
Dziekuje DanKo za podpowiedz nie jest to latwa sprawa... dziadek zony mial 7 lat jak umarli rodzice jego(Antoni i Marcelina) on sie tam urodzil w Bolarce był najmłodszym z rodzenstwa dziadek zony umarl 1993 r i napisał to co wiedzial od rodzenstwa ktore zostalo na Ukrainie nie ktorzy z rodzenstwa zgineli w wojnie,on trafil w wieku kilkunastu lat do armi Brlinga i brał udział w walka o Warszawę i tak wydostal sie ze wschdu .nie wiedział dokladnie skad pochodzili jego rodzice i kiedy sie urodzili, niechcial wracac do tych czasow zawsze mowil macie co jesc to nie narzekajcie;)postaram sie ustalic jaka to parafia ale nie jest to proste ,moze ktos bedzie wiedzial i umiał pomoc podpowiedziec i zdobyc jakies cenne informacje jeszcze raz Ci dziekuje

_________________
Pozdrawiam Marcin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 wrz 2021, 20:27 
Offline

Dołączył(a): 03 wrz 2021, 19:50
Posty: 25
dokladnie to Bobrycka Bolarka , Antoni byl mierniczym lub pomocnikiem i przemieszczal sie zostal zabarany z domu i wywieziony już nigdy nie wrócił ,ostatni pobyt to byla Bolarka Bobrycka

_________________
Pozdrawiam Marcin


Ostatnio edytowano 04 lis 2021, 14:30 przez fogiel, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 wrz 2021, 20:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Dla kolegi mojego bratanka, szukałam najpierw miejscowości na Ukrainie w Googlemaps, w której urodził się jego dziadek.
Następnie wklepywałam w katalog FamilySearch nazwy sąsiednich miejscowości

https://www.familysearch.org/search/catalog

Miałam szczęście, znalazłam tym sposobem parafię, czego i Tobie życzę.

Poniżej masz link do miejscowości Bobryts'ka Bolyarka .

https://www.google.pl/maps/place/Bobryt ... 28.0223715

Pokusiłabym się jeszcze o pozyskanie aktu małżeństwa dziadka i aktu zgonu.
W akcie małżeństwa w parafii lub już we właściwym terytorialnie do miejsca ślubu kościelnego dziadków Archiwum, powinno być zaświadczenie lub notka z parafii ukraińskiej o chrzcie.
Wnioski Żona może złożyć w Waszym USC.
Sprawdźcie także księgi ludności, powojenne, tam powinno też być sporo informacji, łącznie z miejscem urodzenia dziadka.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 wrz 2021, 20:59 
Offline

Dołączył(a): 03 wrz 2021, 19:50
Posty: 25
wlasnie tez jestem na mapach bede probował :)cos ustalic choc nie wiem do konca jak sie za To zabrac jak nie znam parafi roku urodzenia itp

_________________
Pozdrawiam Marcin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 wrz 2021, 21:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Edytowałam mój post wyżej, dopisałam trochę informacji - przeczytaj.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 wrz 2021, 21:29 
Offline

Dołączył(a): 03 wrz 2021, 19:50
Posty: 25
dziekuje za informacje bedziemy dzialac w tym kierunku,

_________________
Pozdrawiam Marcin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 wrz 2021, 21:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2016, 20:47
Posty: 592
Bobrycka Buda należala do parafii Pauliny (Dekanat Żytomierski, Pauliny - Kościół p.w. Św. Jana Nepomucena).
Do tej samej parafii należała Bobrycka Balarka.

Tutaj, być może, Antoni, jeden z przodków Antoniego Skokowskiego, urodzony w 1835 roku w Bobryckiej Budzie:
http://wolyn-metryki.pl/Wolyn/index.php ... niec_szuk=

_________________
Grzegorz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 wrz 2021, 22:26 
Offline

Dołączył(a): 03 wrz 2021, 19:50
Posty: 25
dziekuje Grzesiek za pomoc bardzo fajna strona, jutro to sparawdze Antoni zginal w 1932 roku mogł miec ok plus minus50- 60 laT

_________________
Pozdrawiam Marcin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 wrz 2021, 22:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
Na Family Search księgi z terenu obecnej Ukrainy są pomieszane.
Chodzi o księgi udostępnione przez Archiwum Państwowe Ukrainy.
I tak:
w grupie parafii deklarowanych jako greko-katolickie
jest wiele ksiąg z parafii rzymsko-katolickich.

Trzeba zwracać uwagę na opisy.
Opisy ksiąg są w j. ukraińskim.

Polecam to uwadze - przy poszukiwaniach.

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 wrz 2021, 21:31 
Offline

Dołączył(a): 03 wrz 2021, 19:50
Posty: 25
Dziekuje Pani Krystyno kazda wskazówka jest cenna

_________________
Pozdrawiam Marcin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 wrz 2021, 16:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2016, 20:47
Posty: 592
Z parafii Pauliny (Puliny, Pulyny) na FS dostępne są księgi:
https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library

Tutaj dwa linki związane z tą miejscowością:
https://plwiki.pl/Leksykon/Puliny
https://rkc.in.ua/index.php?&m=k&f=akzz ... jn&l=p&n=5

_________________
Grzegorz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 wrz 2021, 20:46 
Offline

Dołączył(a): 03 wrz 2021, 19:50
Posty: 25
dziekuje Gerzegorz za linki i material do analizy i za poswiecony czas na poszukiwania ,jest maly problem moj jezyk rosyjski jest slaby czasy podstawowki pismo reczne i miekie znaki itp i to nie takie latwe cofnac sie wczasie, ale juz na pierwsze rozeznanie widac za sa tam rodziny skokowskich jesli mozemy prosic cie pomoc w przetlumaczeniu bysmy byli ci wdzieczni znamy rodzestwo dziadka ich imiona i nie ktorych rok uodzin al

_________________
Pozdrawiam Marcin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 wrz 2021, 20:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2016, 20:47
Posty: 592
fogiel napisał(a):
dziekuje Gerzegorz za linki i material do analizy i za poswiecony czas na poszukiwania ,jest maly problem moj jezyk rosyjski jest slaby czasy podstawowki pismo reczne i miekie znaki itp i to nie takie latwe cofnac sie wczasie, ale juz na pierwsze rozeznanie widac za sa tam rodziny skokowskich jesli mozemy prosic cie pomoc w przetlumaczeniu bysmy byli ci wdzieczni znamy rodzestwo dziadka ich imiona i nie ktorych rok uodzin al

Niestety mam podobne doświadczenia z językiem rosyjskim.

_________________
Grzegorz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 wrz 2021, 20:33 
Offline

Dołączył(a): 03 wrz 2021, 19:50
Posty: 25
jeszcze raz dziekuje za wskazówki i poswięcony czas za dużo mam nie wiadomych ktore zblizyly by nas do rozwiazania tej zagadki poznania historii rodzinnej. i jeszcze bariera jezyka rosyjskiego,jesli kolega znalazł by jaka kolwiek wzmianke aktu slubu Antoniego Skokowskiego-Marceliny Baszynskiej bylibysmy wdzieczni za pomoc

_________________
Pozdrawiam Marcin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 wrz 2021, 18:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
A tych Pan ma?
Może mają jakiś związek z Antonim i Marceliną?

urodzenie:
1835 128
Karol
Baszyński Piotr Marianna Skokowska
Cudnów Swoboda Widly
[ Data urodzenia: 05.11.1835 r. ]
[Miejsce przechowywania ksiąg: Archiwum Państwowe Obwodu Żytomierskiego ul. Okhrimova Hora 2 / 20 Żytomierz/Zhytomyr] [Indeks dodał: doris79]

https://tiny.pl/9rqbn

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 wrz 2021, 21:02 
Offline

Dołączył(a): 03 wrz 2021, 19:50
Posty: 25
dziekuje Pani Krysiu. tak widzielismy to z żona rowniez , mozliwosc jest tak napewno zgodnosc nazwisk ale ciezko nam to zweryfikować przypuszczamy ze moze parafia Puliny byc takim duzym prawdopodobieństwem ,ciezko nam z jezykiem rosyjskim i nie mozemy poszukac starszych akt z Parafi Pauliny

_________________
Pozdrawiam Marcin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 paź 2021, 21:27 
Offline

Dołączył(a): 03 wrz 2021, 19:50
Posty: 25
Cześć wszystkim udało nam się wspólnie z żoną poszukać wspólnie paru wskazówek w zdjeciach rodzinych było zdjecie kotre dziadek dostal od sióstr z Ukrainy to jego rodzice i najmłodsze rodzeństwo gdyż bylo ich jedynaścioro zdjecie jest z roku okolo( 1926-1928)gdyz najmłodszy na zdjeciu to dziadek zony https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=617FB8BB, znalazłem równiez Marceline Baszyńska http://wolyn-metryki.pl/Wolyn/index.php ... niec_szuk= tylko nie wiem czy mo
sa moze gdzies scany,jest rowniez wskazowka tak ze przy Antonim Skokowskim Z parafi Puliny rok 1835 urodzenia chrzestna Nazywa sie Agata Kajdanowicz ,a jeden z braci dziadka Paweł Skokowski ożenił sie z Bronislawa Kajdanowicz urodzona w 1903 roku w Bobrycka Bolarka jakas mała poszlaka ,moze znajdzie sie osoba ktora pomoze w poszukaniu poszlak i bliskich lub wie gdzie zgłoscić sie o pomoc

_________________
Pozdrawiam Marcin


Ostatnio edytowano 03 lis 2021, 22:15 przez fogiel, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 paź 2021, 11:14 
Offline

Dołączył(a): 01 gru 2009, 18:03
Posty: 659
Lokalizacja: Poznań
Marcinie, linki nie są aktywne. Proszę wstaw je nie przez FB
Pozdrawiam
krysia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 paź 2021, 16:50 
Offline

Dołączył(a): 03 wrz 2021, 19:50
Posty: 25
hej Krsiu nie moge w inny sposob wstawic linka tutaj na ta strone jak tylko przez fb nie wiem dlaczego. Moze teraz sie uda otowrzyć

_________________
Pozdrawiam Marcin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 paź 2021, 17:12 
Offline

Dołączył(a): 01 gru 2009, 18:03
Posty: 659
Lokalizacja: Poznań
Udało się .
Dziękuje


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2021, 08:34 
Offline

Dołączył(a): 02 lis 2021, 21:28
Posty: 4
Dzień dobry. Panie Marcinie, moi przodkowie też są z Żytomierskiego woj., Skokowscy. Tak się stało że w 1936 roku zostali zesłani do Kazachstanu. Sporo ksiąg metrykalnych z Żytomierskiego archiwum jest w internecie. Proszę poszukać tu https://uk.wikisource.org/wiki/%D0%90%D1%80%D1%85%D1%96%D0%B2:%D0%94%D0%90%D0%96%D0%9E/178/3

W razie pytań służę pomocą.
Pozdrawiam, Eugeniusz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2021, 22:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
eugeniusz_sk napisał(a):
Udało się Panu wejść do tych ksiąg?
Moja próba zakończyła się niepowodzeniem.

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2021, 23:17 
Offline

Dołączył(a): 03 wrz 2021, 19:50
Posty: 25
Dobry wieczór Panie Eugeniuszu dziekuje za wskazówki oraz podesłany link na pewno sporo materiału do przeszukania i analizy.nie jest to łatwe gdyz nasz rosyjski to kula u nogi:), ale próbujemy myślę ze i tak chyba bedzie nam potrzebna pomoc fachowa o ile jest to mozliwe do rozwiązania ..miło ze Pan do nas napisał tym bardziej ze moze jest jakies dalsze pokrewienstwo i zna historie i ciekawość jej poznania .jesli mozna sie podpytac skad pan pochodzi i moze opowie torche o swojej histori rodzinej i przygodzie w poszukiwaniach bedziemy wdzieczni pozdrawiamy

_________________
Pozdrawiam Marcin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2021, 23:19 
Offline

Dołączył(a): 03 wrz 2021, 19:50
Posty: 25
Pani Krystyno nam sie udało otworzyc ten link tylko na komputerze z telefonu nie powiodło sie

_________________
Pozdrawiam Marcin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2021, 23:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
@ fogiel:

Strona spod linku otwiera się (Wikiźródła), owszem.
Natomiast nie udało mi się otworzyć konkretnej księgi wymienionej na tej stronie. Księgi są najwidoczniej w formacie *pdf. Widać na komputerze, że się ładuje, ładuje... i nic, bez powodzenia. Ostatecznie nie udało się otworzyć danej księgi.

Nie mam interesu w Żytomierszczyźnie (jak się wydaje), ale na Wołyniu i we Lwowie.
W tym wypadku chciałam sprawdzić jakość tego źródła, przed ew. dalszymi poszukiwaniami.
Ciekawe, że w taki sposób są publikowane księgi metrykalne...

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2021, 23:44 
Offline

Dołączył(a): 03 wrz 2021, 19:50
Posty: 25
przesle Pani linke otartej ksiegi dla przykładu moze wtedy Pani cos pomoze
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... %D1%8F.pdf

_________________
Pozdrawiam Marcin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lis 2021, 08:10 
Offline

Dołączył(a): 02 lis 2021, 21:28
Posty: 4
Dzień dobry,
przy otwieraniu ksiąg (nazwy bądź liczby są na niebiesko) trzeba uzbroić się w cierpliwość. Skany są bardzo dobrej jakości i nie raz trzeba poczekać.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lis 2021, 08:19 
Offline

Dołączył(a): 02 lis 2021, 21:28
Posty: 4
fogiel napisał(a):
Dobry wieczór Panie Eugeniuszu dziekuje za wskazówki oraz podesłany link na pewno sporo materiału do przeszukania i analizy.nie jest to łatwe gdyz nasz rosyjski to kula u nogi:), ale próbujemy myślę ze i tak chyba bedzie nam potrzebna pomoc fachowa o ile jest to mozliwe do rozwiązania ..miło ze Pan do nas napisał tym bardziej ze moze jest jakies dalsze pokrewienstwo i zna historie i ciekawość jej poznania .jesli mozna sie podpytac skad pan pochodzi i moze opowie torche o swojej histori rodzinej i przygodzie w poszukiwaniach bedziemy wdzieczni pozdrawiamy


Tak jak chyba wszyscy tu szukamy z kuzynkami swoich korzeni. Przypadkiem trafiłem na tę stronę archiwum Żytomierskiego. Nie wszystko czego potrzebuję jest już zeskanowane ale sporo dokumentów jest. Zwróciłem się również do Archiwum, ponieważ znalazłem dane że mają dokumenty, potwierdzające szlachecki ród Skokowskich. Mam nadzieję że podeślą.
Jeżeli chodzi o mnie. Część z rodziny Skokowskich wysłano w 1936 do Kazachstanu. Tak się stało że później ich wpisano już jako Skakowskich, ale znalazłem w metrykach urodzenie dziadka i już wiem że jestem Skokowski )).
Na szczęście mi się udało wrócić do Polski w 2002 roku.
Co do metryk, nie raz mi to też sprawia trudności w odczytaniu, mimo że znam rosyjski, ale będę służył pomocą.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lis 2021, 09:36 
Offline

Dołączył(a): 02 lis 2021, 21:28
Posty: 4
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4e/%D0%94%D0%B5%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%B0%D1%80%D1%85%D1%96%D0%B2_%D0%96%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%80%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D1%97_%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%96._%D0%9A%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B3_%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8%D1%85_%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%B3._%D0%A2%D0%BE%D0%BC_1.pdf

Proszę sprawdzić stronę 21 księgi. Jest informacja w sprawie parafii Pulini, z których lat są księgi w archiwum, oraz nr katalogowe.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lis 2021, 23:33 
Offline

Dołączył(a): 03 wrz 2021, 19:50
Posty: 25
Najważniejsze ze udało sie panu wrócić do Polski i ze poznał swoje korzenie domyślamy sie ze łatwo pan nie miał w życiu.co do rodu szlacheckiego to wiemy rownież ze na pewno istniał i posiada harb rodu Skokowskich jesli poda mi pan emaila to podesle panu linka , chociaz my tak daleko nie wybiegamy chcielibysmy wiedziec skad pochodzą pradziadkowie żony moze poznac troche histori wiecej gdyz nie wiele wiemy poniewaz dziadek zony byl zbyt maly zeby pamietac cos wieceji czasy w ktorych zył tez nie byly łatwe mamy nadzieje ze moze cos kiedys uda sie nam poznac i zaczerpnac wiecej wiedzy informacji o rodzinie żony ,zaczeło sie od spisania moje rodziny i drzewa genalogicznego i ciekawosc poznanioa historii naszych przodków i spisania takiego testamentu dla naszych synów:)Rowniez z żona myslimy ze moze to byc parafia Pulini wiele poszlak wskazuje na to ale nieszczesny rosyjski troche nam nie ulatwia w poszukiwaniu mamy zbyt mało informcji o pradziadkach zony kiedy sie urodzil mnie wiecej i gdzie ,taka wartosciowa wiedza byłby akt slubu Antoniego Skokowskiego i Marceliny Baszyńskiej ,dzieujemy panu za wszelka pomoc i informacje my jestesmy z woj, lubelskiego a dziadek przyszedł tu z frontem

_________________
Pozdrawiam Marcin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lis 2021, 09:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2016, 20:47
Posty: 592
To prawdopodobnie zbieżność nazwisk, jednak opis pokazuje tragiczne dzieje mieszkańców okolic Żytomierza:

http://www.polacynawschodzie.pl/index.p ... 15&lang=pl
http://www.polacynawschodzie.pl/index.p ... xt&lang=pl
https://osa.archiwa.org/api/files/view/68021

i jeszcze tutaj:
http://www.polacynawschodzie.pl/index.p ... 05&lang=pl
http://www.polacynawschodzie.pl/index.p ... xt&lang=pl

_________________
Grzegorz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lis 2021, 20:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
fogiel napisał(a):
przesle Pani linke otartej ksiegi dla przykładu moze wtedy Pani cos pomoze
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... %D1%8F.pdf

Dziękuję.
Faktycznie - z tego linku strona otworzyła się.
To duży plik, ma 553 strony.

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lis 2021, 22:48 
Offline

Dołączył(a): 03 wrz 2021, 19:50
Posty: 25
Dziękuje Grzesiek za linki o Pani Baszyńskiej czytalismy juz wczesniej ale jej historia opowiada o ciężkich czas dla Żytomierza i ich mieszkańców

_________________
Pozdrawiam Marcin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lis 2021, 22:51 
Offline

Dołączył(a): 03 wrz 2021, 19:50
Posty: 25
jest duzo stron do otworzenia i dlatego tak dlugo trwa otwieranie Pani Krystyno

_________________
Pozdrawiam Marcin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lis 2021, 22:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
fogiel napisał(a):
jest duzo stron do otworzenia i dlatego tak dlugo trwa otwieranie Pani Krystyno

Nie o to chodzi.
Mam w sobie sporo cierpliwości.
Trzykrotna próba pobrania - na wszystkie trzy podany komunikat, że nie powiodła się.
To odnośnie do linków na podanej wyżej ukraińskiej stronie "Wikiźródła".

Natomiast spokojnie, powoli, ale otworzyła się strona spod tego linku "https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... %D1%8F.pdf".
Ciekawe, dlaczego - tam tak, a tu inaczej.
Ale, mniejsza z tym.
Podzieliłam się tylko moim doświadczeniem.

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2021, 22:54 
Offline

Dołączył(a): 03 wrz 2021, 19:50
Posty: 25
Pani Krsiu nie mialem złych zamiarów chciałem przekazać ze właśnie może z tej głównej strony ukraińskiej nie otwiera sie , a mniejsze linki zawarte w niej może się pani uda otworzyc dlatego podesłałem zawartość dla przykładu .cierpliwość nas uczy pokory zrozumienia wytrwałości to cecha której czasami nam brak jak wiele innych w tych czasach co mamy wszystko

_________________
Pozdrawiam Marcin


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 121 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL