Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 27 kwi 2024, 10:20

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 01 lut 2022, 05:01 
Offline

Dołączył(a): 28 paź 2013, 15:53
Posty: 13
Witam!
Od dłuższego czasu poszukuję informacji o moim przodku-Benedykcie Stryczyńskim (ur.ok.1774). Po raz pierwszy znajduję informację o nim w 1811 w parafii Książ, gdzie rodzi się jego syn Ludwik (oraz jego żony Marianny). Następnie w mieście Książ rodzi się kilkoro kolejnych jego dzieci. Jak wynika z aktu zgonu mojego przodka-Andrzeja Stryczyńskiego (syna Benedykta i Marianny), powinien również się tam urodzić ok.1808. Niestety takiej metryki tam nie ma. W 1828 umiera Marianna Stryczyńska-żona Benedykta, a rok później bierze w Książu ślub z wdową (również z Książa)-Józefą Kamieńską zd.Stypczyńską. Mają dwie córki-Apolonię ur.1832 oraz Juliannę ur.1833. W 1833 znika mi ślad po rodzinie Stryczyńskich w Książu. Potem dwóch synów Benedykta bierze ślub w Nowym Mieście, a córka Julianna dwa śluby w Poznaniu. Były tam adnotacje o Zaniemyślu, niestety tam również nie znalazłem żadnych informacji o Benedykcie i Józefie. Bardzo prosiłbym o pomoc albo nakierowanie, gdzie mógłbym czegokolwiek szukać o Benedykcie zarówno przed 1811, jak i po 1833.
Pozdrawiam,
Wiktor


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lut 2022, 08:48 
Offline

Dołączył(a): 11 gru 2021, 12:38
Posty: 84
Jeżeli chodzi o Książ Wielkopolski, to być może pomoże ci to, czego ja wam tak zazdroszczę:
WTG Gniazdo / Spisy dusz .../ Akta gminy Książ Wlkp. (pow. śremski)

Cytuj:
Niestety takiej metryki tam nie ma.
Ale ten rocznik jest w AP?
(To zależy jakie jest twoje źródła tych metryk. Mnie pomogły porównania metryk AP z aktami z Archiwum Diecezjalnego.)

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Inka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lut 2022, 11:26 
Offline

Dołączył(a): 28 paź 2013, 15:53
Posty: 13
Niestety dotyczących samego Książa nie ma tam ksiąg dusz. A co do metryk,to niestety powinno to być ok.1808 i jedyny egzemplarz jest w Archiwum Diecezjalnym.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lut 2022, 12:30 
Offline

Dołączył(a): 11 gru 2021, 12:38
Posty: 84
To, że nie ma ksiąg o takim tytule na liście WTG, nie świadczy o tym, że nie ma ich w AP. Nie jest też wykluczone, że nazwiska z samego Książa figurują na liście gminy. Trzeba by sprawdzić metodą Adama Słodowego 8)

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Inka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lut 2022, 12:46 
Offline

Dołączył(a): 28 paź 2013, 15:53
Posty: 13
Tak,poszukiwałem już takich ksiąg w AP i niestety nie ma.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 115 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL