Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 19 mar 2024, 12:27

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 267 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 gru 2018, 18:17 
Offline

Dołączył(a): 08 kwi 2017, 09:59
Posty: 85
Dziękuję. Tak to ten Szymon Rogalka.

Pozdrawiam,Łukasz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2018, 18:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Parafia Wilkowyja, str.8.

Marianna Matuszak
ur. 11-08-1856 Wilkowyja
rodzice: Jan Matuszak i Jadwiga Krolka
chrzestni: Wojciech Dostatni i Marianna Krol

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2018, 18:48 
Offline

Dołączył(a): 08 kwi 2017, 09:59
Posty: 85
Dziękuję bardzo!

Pozostało mi już tylko ustalić rodziców dla: Dębno, wpis 6 / 1873
Thomas Jankowski (24 lat)
Marianna Gędaszek (22 lat)

Stąd moja poprzednia prośba.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sty 2019, 14:50 
Offline

Dołączył(a): 19 sty 2019, 23:51
Posty: 19
Dzień dobry,
Mam ogromną prośbę do osób odwiedzających APP. Poszukuję informacji o poniższych osobach (rodzice oraz daty urodzenia), z ich aktów ślubów wyliczyłam sobie rok urodzenia (niestety w akcie ślubu rodzice nie byli podani)
Parafia Ostroróg:
Wojciech Fojud 1842
Franciszek Fojud 1845
Parafia Biezdrowo:
Jakub Fojud (lub Fojut, tak jest w akcie ślubu) 1847

czy mogłabym prosić o spisanie rodziców powyższych osób oraz pełnych dat urodzenia (jeśli byłyby dopiski o aktach zgonów/dacie śmierci to również poproszę)? lub o numery stron abym mogła zamówić skany z APP

Pozdrawiam,
Magda

_________________
Pozdrawiam,
Magda


Ostatnio edytowano 30 sty 2019, 14:15 przez magda92, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2019, 08:28 
Offline

Dołączył(a): 04 kwi 2015, 16:16
Posty: 333
Dzień dobry.
Czy interesuje Panią osoba Wojciecha Fojuda, s. Jakuba i Anny zd. Szymaniak, ur. w 1884 r. w Nosalewie k. Ostroroga?
Jeśli tak, to proszę o kontakt na PW.
Pozdrawiam, Wojciech.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2019, 11:35 
Offline

Dołączył(a): 19 sty 2019, 23:51
Posty: 19
Panie Wojciechu napisałam PW :)

dzięki uprzejmości Pani Małgorzaty udało się odnaleźć Jakuba :)

Franciszka i Wojciecha również udało mi się już znaleźć, dziękuję wszystkim zaangażowanym za pomoc. Jeśli ktoś ma jakieś informację o Fojudach z okolic Ostroroga to zapraszam na PW

pozdrawiam serdecznie,
Magda

_________________
Pozdrawiam,
Magda


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lut 2019, 08:36 
Offline

Dołączył(a): 26 gru 2018, 11:56
Posty: 125
Lokalizacja: Płock
Mam pytanie, napisałam do Archiwum prośbę o ksero akt małżeństwa moich prapradziadkow, podałam wszystkie dane, czy mogę spodziewać się od nich tego ksero? Pozdrawiam Alicja


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lut 2019, 08:51 
Offline

Dołączył(a): 18 sty 2016, 13:51
Posty: 506
ALICJAS18 napisał(a):
Mam pytanie, napisałam do Archiwum prośbę o ksero akt małżeństwa moich prapradziadkow, podałam wszystkie dane, czy mogę spodziewać się od nich tego ksero? Pozdrawiam Alicja

Hej
Dostaniesz za kilka złotych i pewnie za kilka tygodni.
Zależy od archiwum.

Sebastian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lut 2019, 09:01 
Offline

Dołączył(a): 26 gru 2018, 11:56
Posty: 125
Lokalizacja: Płock
To Archiwum w Poznaniu, niestety mieszkam daleko od Poznania i dlatego napisałam list, wysłałam poleconym tylko nie mam pojęcia jak jest z odpowiedzią.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lut 2019, 09:13 
Offline

Dołączył(a): 18 sty 2016, 13:51
Posty: 506
ALICJAS18 napisał(a):
To Archiwum w Poznaniu, niestety mieszkam daleko od Poznania i dlatego napisałam list, wysłałam poleconym tylko nie mam pojęcia jak jest z odpowiedzią.

Archiwum Państwowe w Poznaniu dało odpowiedź po 6 tygodniach.
Prośbę pisałem drogą mailową i taką też odpowiedzieli.

Sebastian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lut 2019, 12:19 
Offline

Dołączył(a): 26 gru 2018, 11:56
Posty: 125
Lokalizacja: Płock
Dziękuję Panu za informację, to znaczy, że jest nadzieja, pozdrawiam Alicja


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2019, 13:10 
Offline

Dołączył(a): 03 wrz 2017, 10:02
Posty: 3
Poszukuję wszelkich inf. o Bruno Smolnym z Kostrzyna.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2019, 22:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2009, 18:46
Posty: 55
Lokalizacja: Poznań
dla gibvet
Wysłałam wiadomość na e-mail.
Pozdrawiam
izka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lut 2019, 09:09 
Offline

Dołączył(a): 03 wrz 2017, 10:02
Posty: 3
Serdecznie dziękuję
Pozdrawiam
W.G.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2019, 21:54 
Offline

Dołączył(a): 08 kwi 2017, 09:59
Posty: 85
Witam,
Zwracam się z uprzejmą prośbą do osób, które będą odwiedzać w najbliższym czasie Archiwum Państwowe Poznań, oddział w Gnieźnie. Chodzi mi o rejestry mieszkańców z dwóch miejscowości i o sprawdzenie dwóch nazwisk. Więcej szczegółów na priv, jeśli ktoś się wybiera, albo regularnie je odwiedza.

Pozdrawiam
Łukasz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lut 2019, 19:11 
Offline

Dołączył(a): 08 wrz 2012, 14:55
Posty: 391
Lokalizacja: Toruń
Witam,
Uprzejmie proszę o pomoc osoby odwiedzające archiwum. Poszukuję aktu zgonu Józefa Klechamera, który zmarł w Gałęzewie, USC Strzałkowo w roku 1877, nr aktu 100.
Dane zaczerpnęłam ze skorowidza, jednak zgony z roku 1877 nie są opublikowane. Link do jednostki archiwalnej:
https://szukajwarchiwach.pl/53/1954/0/4/12#tabJednostka
Pozdrawiam
Agnieszka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2019, 20:58 
Offline

Dołączył(a): 08 wrz 2012, 14:55
Posty: 391
Lokalizacja: Toruń
Iku2012 napisał(a):
Witam,
Uprzejmie proszę o pomoc osoby odwiedzające archiwum. Poszukuję aktu zgonu Józefa Klechamera, który zmarł w Gałęzewie, USC Strzałkowo w roku 1877, nr aktu 100.
Dane zaczerpnęłam ze skorowidza, jednak zgony z roku 1877 nie są opublikowane. Link do jednostki archiwalnej:
https://szukajwarchiwach.pl/53/1954/0/4/12#tabJednostka
Pozdrawiam
Agnieszka


Ponawiam moją prośbę.
Pozdrawiam
Agnieszka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2019, 06:15 
Offline

Dołączył(a): 04 lis 2011, 08:11
Posty: 853
Lokalizacja: Gniezno
Mając taką ilość danych można napisać do APP i za kilka złotych otrzymamy skan.

_________________
Pozdrawiam. Mikołaj M


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2019, 12:51 
Offline

Dołączył(a): 08 wrz 2012, 14:55
Posty: 391
Lokalizacja: Toruń
mikolaaj18 napisał(a):
Mając taką ilość danych można napisać do APP i za kilka złotych otrzymamy skan.

Dziękuję za podpowiedź. W poniedziałek dowiem się czy to faktycznie kilka złoty i jesli tak będzie to zamówię skan.
Pozdrawiam
Agnieszka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2019, 13:21 
Offline

Dołączył(a): 08 kwi 2017, 10:26
Posty: 23
Podpowiedź o prośbę skanu jest dobra .Ale mam inne pytanie, czy mając podany Nr mikrofilmu można go w jakiś sposób zamówić ? czy istnieje możliwość jego obejrzenia np. w Archiwum Państwowym w Szczecinie?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2019, 14:24 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 444
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
Iku2012 napisał(a):
W poniedziałek dowiem się czy to faktycznie kilka złoty i jesli tak będzie to zamówię skan.
Pozdrawiam
Agnieszka

Zamawiałem dwa razy odszukanie aktów i wykonanie skanów w Koninie - oddział AP w Poznaniu. Korespondencja odbywała się drogą mejlową i odpowiedzi oraz zlecenie było bardzo profesjonalnie wykonane, nawet aż tak profesjonalnego prowadzenia korespondencji nie oczekiwałem.
W zamówieniu pisałem (tak jak mnie poinstruowano wcześniej w rozmowie telefonicznej), że proszę o odszukanie dla mnie aktów i wykonanie skanów, dla celów genealogicznych. I tu pisałem namiary na akty, np.

sygnatura: 11/123/0/6.1/99
akt małżeństwa
wpis 2
Jan Kowalski i Anna Nowak

Jak zamówiłem odszukanie aktu urodzenia, to napisałem, że proszę odszukać
sygnatura: 33/333/0/6.1/33 (nazwa parafii - rok)
akt urodzenia
Jan Kowalski
miejscowość (ta pisana na marginesach aktów)
rodzice: Iks Igrekowski i Anna Zetkowska

Gdyby nie było tego aktu w roku xxx to proszę odszukać go w roku kolejnym
w [nazwa parafii], w [tu rok] - sygnatura: kolejna sygnatura
itp.

Na końcu pisałem jeszcze:
Skany proszę wykonać w rozdzielczości 300dpi i przesłać (tak jak dane do zapłaty) na poniższy mój adres e-mail.
W zamówieniu trzeba jeszcze podać kto zamawia, imię i nazwisko, adres itp.

Po ok. 5-7 dniach otrzymywałem e-mail z informacją bardzo szeroką co zostało odnalezione i jak mogę to otrzymać, czyli podana była m.in. kwota za skany i czas poszukiwania, numer konta do zapłaty.
Po otrzymaniu tego e-maila zaraz robiłem przelew i wysyłałem kopię potwierdzenia przelewu do Konina, i na drugi dzień (jak przelew nie był w piątek po południu) otrzymywałem skany z zamówionymi aktami!
Mogę tylko pogratulować Oddziałowi w Koninie full profesjonalnej obsługi!!!

A koszta były według cennika AP w Poznaniu, czyli u mnie:
8zł za skan w rozdzielczości 300dpi (mniejsza rozdzielczość - mniejsza opłata, chyba 4zł za 150dpi)
4 akty małżeństwa szukali 10 minut za co zapłaciłem 15zł (język rosyjski, j. polski - taniej). Trzeba jeszcze założyć, że jeden akt może być na dwóch stronach - wtedy zrobią dwa skany jednego aktu (cena się podwoi za skan aktu)!

W drugim zleceniu, poszukiwanie 1 aktu ślubu i dwóch aktów urodzenia (jednego w 2 latach) w j. rosyjskim zajęło im 20 minut - koszt 30zł.
Jak widać najdroższe jest poszukiwanie. Jeśli w księgach nie ma indeksu urodzonych, indeksu ślubów czy indeksu zgonów - to wertowanie kartka po kartce może sporo kosztować - jak np. aktów urodzenia będzie w danym roku 200 a nie 50.

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2019, 15:01 
Offline

Dołączył(a): 27 sty 2016, 15:42
Posty: 45
Z oddziałem archiwum w Koninie jest trochę problemów. Wymagają podania wszelkich danych osobowych. W kilku archiwach pracownicy byli zaskoczeni, że w ogóle obligatoryjnie wymaga się podania wszelkich danych osobowych zamawiającego kwerendę. Drugi problem to dziwne uzasadnienie poszukiwania, jeśli ktoś zna dokładnie miejsce zdarzenia, numer aktu i rok. Pracownik poinformował mnie, że i tak trzeba przynieść księgę z tego roku i roku poprzedniego i następnego, a podanie numeru aktu wcale nie oznacza jego znalezienia. Dziwne jest również wymaganie przez pracowników archiwum od osoby zamawiającej, aby znał numer strony księgi na której jest dany akt. Trzeba być jasnowidzem, aby takie rzeczy wiedzieć.

_________________
Pozdrawiam,
Damian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2019, 16:44 
Offline

Dołączył(a): 08 wrz 2012, 14:55
Posty: 391
Lokalizacja: Toruń
dami napisał(a):
Z oddziałem archiwum w Koninie jest trochę problemów. Wymagają podania wszelkich danych osobowych. W kilku archiwach pracownicy byli zaskoczeni, że w ogóle obligatoryjnie wymaga się podania wszelkich danych osobowych zamawiającego kwerendę. Drugi problem to dziwne uzasadnienie poszukiwania, jeśli ktoś zna dokładnie miejsce zdarzenia, numer aktu i rok. Pracownik poinformował mnie, że i tak trzeba przynieść księgę z tego roku i roku poprzedniego i następnego, a podanie numeru aktu wcale nie oznacza jego znalezienia. Dziwne jest również wymaganie przez pracowników archiwum od osoby zamawiającej, aby znał numer strony księgi na której jest dany akt. Trzeba być jasnowidzem, aby takie rzeczy wiedzieć.


No właśnie, mnie kiedyś w Koninie poinformowano, że nawet jak znam dokładną datę i miejsce to i tak doliczą mi "coś" za kwerendę. Raz tylko miałam taki przypadek, że zapłaciłam za zamówiony skan w Koninie 4 zł. Ale znałam wtedy numer strony, bo po prostu ta strona była pominięta w skanach na szwa.
Uważam, że podanie w archiwum nr aktu, jest co do szybkości odnalezienia, równe podaniu numeru strony.
Agnieszka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 kwi 2019, 07:59 
Offline

Dołączył(a): 27 sty 2016, 15:42
Posty: 45
Iku2012 napisał(a):
No właśnie, mnie kiedyś w Koninie poinformowano, że nawet jak znam dokładną datę i miejsce to i tak doliczą mi "coś" za kwerendę. Raz tylko miałam taki przypadek, że zapłaciłam za zamówiony skan w Koninie 4 zł. Ale znałam wtedy numer strony, bo po prostu ta strona była pominięta w skanach na szwa.
Uważam, że podanie w archiwum nr aktu, jest co do szybkości odnalezienia, równe podaniu numeru strony.
Agnieszka


Doliczanie za kwerendę w takich jasnych sytuacjach jest kuriozalne. Zgadzam się, że podanie numeru aktu powinno być równoznaczne podaniu numeru strony w księdze. Niestety niektóre archiwa zarabiają na braku wiedzy, a są dotowane z budżetu. Całe szczęście, że są takie archiwa, które wykazują ludzkość i chęć pomocy genealogom.

_________________
Pozdrawiam,
Damian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 kwi 2019, 08:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3712
dami napisał(a):
Niestety niektóre archiwa zarabiają na braku wiedzy, a są dotowane z budżetu.


Nie jest to prawda. Opłaty za skany a nawet kwerendy nie są zarobkiem archiwów, a budżetu państwa. Myślę, że taktyka kryjąca się za żądaniem opłat za wszystko, tak jak pokazują to przykłady powyżej, nie opiera się na chciwości na nasze pieniądze, a ma na celu odstraszyć użytkowników od zamawiania kwerend - zawsze to mniej pracy.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 kwi 2019, 09:35 
Offline

Dołączył(a): 27 sty 2016, 15:42
Posty: 45
Łukasz Bielecki napisał(a):
Nie jest to prawda. Opłaty za skany a nawet kwerendy nie są zarobkiem archiwów, a budżetu państwa. Myślę, że taktyka kryjąca się za żądaniem opłat za wszystko, tak jak pokazują to przykłady powyżej, nie opiera się na chciwości na nasze pieniądze, a ma na celu odstraszyć użytkowników od zamawiania kwerend - zawsze to mniej pracy.


To wiem z wiarygodnego źródła i to przekazałem. Wszyscy wiemy na jakie konto wpływają pieniądze za kwerendę. Właścicielem jest Archiwum Państwowe. To jest zysk na koncie Archiwum, więc jak najbardziej zarabia. Inną rzeczą jest czy środki są przekazywane, czy też nie. Jeśli nie chcą pracy to niech przestaną udostępniać taką usługę. Owszem nie jest to chciwość, jeśli muszą przeszukać zakres lat, natomiast jeśli podaje się rok i jest on pewny i dokładny to niestety jest to chciwość.

_________________
Pozdrawiam,
Damian


Ostatnio edytowano 01 kwi 2019, 10:07 przez dami, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 kwi 2019, 09:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2660
Lokalizacja: Poznan
Dla mnie to jest szok, "....ma na celu odstraszyć użytkowników od zamawiania kwerend - zawsze to mniej pracy." Nie zalezy na odstraszaniu tym ktorzy kieruja budzetem panstwa bo im wiecej wplywow
do kasy tym lepiej dla panstwa/dla nas. Urzednicy decyduja ile godzin chce im sie faktycznie pracowac. Przez 3o lat nie mialam problemow /w innym panstwie/ z tego typu sprawami ale tam solidnosc/obowiazkowosc pracy jest na pierwszym miejscu !
Problemem tutaj jest brak kontroli tego jak wykonuja swoje obowiazki urzednicy/pracownicy i brak wyciagania konsekwencji, wielokrotnie lapa lape myje a posady sa dozgonne.
Oczywiscie nie pisze tylko o archiwach.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 kwi 2019, 10:18 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 444
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
Łukasz Bielecki napisał(a):
Myślę, że taktyka kryjąca się za żądaniem opłat za wszystko, tak jak pokazują to przykłady powyżej, nie opiera się na chciwości na nasze pieniądze, a ma na celu odstraszyć użytkowników od zamawiania kwerend - zawsze to mniej pracy.

Ja tam nie widzę problemu, że nawet po podaniu numeru aktu wliczają 10 minut poszukiwań. Wyobraźcie sobie teraz, że biorą tylko opłatę za skan - i są zarzucani setkami próśb o skany, które muszą odszukać w księgach. Przecież nikt z nas by tego szukania nie chciał robić za friko. Jeden skan by trwał 5 minut a inny z odszukaniem pół godziny na przykład. I ludzie by pisali o akty nawet nie do znalezienia. A tak jest zamówienie to i trzeba za nie zapłacić, nawet jak aktu nie znajdą - dlatego zapewne chcą dane osobowe (inaczej szukali by godzinę a potem anonim by olał ich i nie chciał zapłacić). Weźcie przykład z tego forum - ile razy dziennie jesteście w stanie za friko przetłumaczyć komuś akt jak prosi o tłumaczenie na forum? Przecież to jak ktoś zna dany język jest proste nie? Raz przetłumaczycie, ale jak ten ktoś wrzuci wam za chwilę 10 aktów do przetłumaczenia, to co o nim sobie pomyślicie ???

Czy chcą odstraszać od zamawiania kwerend?
Jeśli budżet państwa na tym zarabia a nie archiwum, to może coś w tym być. A ja myślałem, że np. celowo zwlekają ze zeskanowaniem brakujących akt po 1884 roku, żeby właśnie zarabiać na kwerendach? I mam coraz większe obawy, jeśli szwa coś zmienia od czerwca, że na skany brakujące chyba nigdy się możemy nie doczekać. A kwerendę o odnalezienie aktu ślubu można jeszcze zamówić, ale o odnalezienie np. aktów urodzeń dzieci po tym ślubie, które mogą być na przełomie nawet 20 lat to raczej bym się nie odważył zamawiać płatnej kwerendy.

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 kwi 2019, 11:05 
Offline

Dołączył(a): 27 sty 2016, 15:42
Posty: 45
Slawo napisał(a):
Łukasz Bielecki napisał(a):
Myślę, że taktyka kryjąca się za żądaniem opłat za wszystko, tak jak pokazują to przykłady powyżej, nie opiera się na chciwości na nasze pieniądze, a ma na celu odstraszyć użytkowników od zamawiania kwerend - zawsze to mniej pracy.

Ja tam nie widzę problemu, że nawet po podaniu numeru aktu wliczają 10 minut poszukiwań. Wyobraźcie sobie teraz, że biorą tylko opłatę za skan - i są zarzucani setkami próśb o skany, które muszą odszukać w księgach. Przecież nikt z nas by tego szukania nie chciał robić za friko. Jeden skan by trwał 5 minut a inny z odszukaniem pół godziny na przykład. I ludzie by pisali o akty nawet nie do znalezienia. A tak jest zamówienie to i trzeba za nie zapłacić, nawet jak aktu nie znajdą - dlatego zapewne chcą dane osobowe (inaczej szukali by godzinę a potem anonim by olał ich i nie chciał zapłacić). Weźcie przykład z tego forum - ile razy dziennie jesteście w stanie za friko przetłumaczyć komuś akt jak prosi o tłumaczenie na forum? Przecież to jak ktoś zna dany język jest proste nie? Raz przetłumaczycie, ale jak ten ktoś wrzuci wam za chwilę 10 aktów do przetłumaczenia, to co o nim sobie pomyślicie ???

Czy chcą odstraszać od zamawiania kwerend?
Jeśli budżet państwa na tym zarabia a nie archiwum, to może coś w tym być. A ja myślałem, że np. celowo zwlekają ze zeskanowaniem brakujących akt po 1884 roku, żeby właśnie zarabiać na kwerendach? I mam coraz większe obawy, jeśli szwa coś zmienia od czerwca, że na skany brakujące chyba nigdy się możemy nie doczekać. A kwerendę o odnalezienie aktu ślubu można jeszcze zamówić, ale o odnalezienie np. aktów urodzeń dzieci po tym ślubie, które mogą być na przełomie nawet 20 lat to raczej bym się nie odważył zamawiać płatnej kwerendy.


1. Pracownicy otrzymują wynagrodzenie za pracę. Otrzymują wypłatę za wykonaną pracę, także tą zleconą przez kierownika w sprawie zamówień kwerend. Nie wierzę w to, że ktoś pracuje w Archiwum za friko.
2. Nikt nie ściga zamawiającego kwerendę za zamówienie kwerendy i nie płacenie. Ceny kwerend są wystrzelone w kosmos. Odstraszają. Nie dziwie się.
3. Pół godziny nikt aktu z podanym numerem szukać nie będzie. Chyba, że się uprze na siłę. Takie sytuacje, kiedy ktoś zna numer aktu są rzadkością.
4. Każdy chce, aby interesujące skany zostały opublikowane na szukajwarchiwach. Istnieje zasłanianie się kwestiami finansowymi przez dane archiwum odnośnie procesu digitalizacji zgromadzonego zasobu. Teraz Archiwa będą miały narzędzia do samodzielnego digitalizowania zasobów i publikacji na portalu szukajwarchiwach. Zobaczymy jak, czy w ogóle będą coś publikować i czy będą zasłaniać się kwestiami finansowymi.

_________________
Pozdrawiam,
Damian


Ostatnio edytowano 01 kwi 2019, 12:50 przez dami, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 kwi 2019, 13:00 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Proszę o unikanie wycieczek osobistych i trzymanie się tematu tego wątku.
Posty jak ten ostatni (usunięty) będą kasowane.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 kwi 2019, 13:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3712
Słyszałem niejeden raz uwagi, że archiwa "nic z tych opłat nie mają". Może sens tego był taki, że nic z tego nie spływa do osób wykonujących te kwerendy, ale archiwa jako instytucje może i owszem coś z tego mają. Jeśli ktoś ma dokładniejszą wiedzę, to może niech napisze.

Zaznaczam, że wypowiadam się wyłącznie w kwestii "jak jest" a nie "jak powinno być". To ostatnie to już oddzielny, bardzo szeroki i zapewne jeszcze bardziej kontrowersyjny temat.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 kwi 2019, 19:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 18:32
Posty: 739
Lokalizacja: Nowy Tomyśl\Łagwy
Mariusz napisał(a):
Bez konieczności sięgania do aktu ślubu z APP. Rodzicami Heleny urodzonej 25 kwietnia 1856 roku w Buku byli:

Marcin Ginter (*29-10-1804, †1-07-1865) i Aleksandra Morawska (*25-02-1829, †16-06-1898).
Ślubowali 14-02-1849 w Buku


Marcin Ginter zmarł 28.06.1865 w Buku,pogrzeb odbył się 1.07.

_________________
Aga
Dyderski,Pierzyński-Opalenica,Grodzisk
Drzymała,Koza-Grodzisk,Bukowiec
Piotrowski-Granowo
Dota,Dotka-Modrze,Buk,Słupia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 maja 2019, 16:04 
Offline

Dołączył(a): 20 gru 2018, 09:46
Posty: 7
Dzień dobry.
Czy ktoś byłby tak uprzejmy i przy okazji wizyty w APP mógł spisać dane z aktu chrztu :

Mieczysława Szostak (lub Szóstak), ur. 20.12.72 Perzyce, parafia Zduny.

Sygnatura 127, mikrofilm 0-46170

Mariusz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 maja 2019, 17:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
stokas71 napisał(a):
Dzień dobry. Czy ktoś byłby tak uprzejmy i przy okazji wizyty w APP mógł spisać dane z aktu chrztu :
Mieczysława Szostak (lub Szóstak), ur. 20.12.72 Perzyce, parafia Zduny. Sygnatura 127, mikrofilm 0-46170 Mariusz

Parafia Zduny.
Liber Baptisatorum Ecclesiae Parochialis od 1857 r., str 128, wpis nr 37.

Data ur. 20-12-1871 Perzyce
Mieczysława
rodzice: Franciszek Szostak i Franciszka Cierniewska
status: colonus
data chrztu 24-12-1871
chrzestni: Michał Radny z Perzyc i Teodozja Dobra z Konarzewa

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 maja 2019, 18:19 
Offline

Dołączył(a): 20 gru 2018, 09:46
Posty: 7
Bardzo dziękuję! Oczywiście miało być "1872" a nie "72", ale jak widzę data i tak była błędna. Mieczysława to moja praprababcia, a datę i miejsce jej urodzin poznałem wczoraj. Okazuje się, że moja prababcia nie znała poprawnej daty. Czy dysponuje Pani skanem?

Mariusz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 cze 2019, 19:09 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2017, 07:45
Posty: 1742
Lokalizacja: Gdańsk
Witam.

Czy może ma ktoś wiedzę z dobrych źródeł, czy będzie i w jakich godz. czynne w lipcu APP?
Dzwoniłam do archiwum, ale pan nie umiał nic konkretnego powiedzieć :?

Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 paź 2019, 12:38 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2019, 14:42
Posty: 6
Dzień dobry,
Mam gorącą prosbę do PT Forumowiczów, Czy może ktoś z Panstwa planuje odwiedziny w AP Poznań?
Jeśli tak,to miałbym prośbę o zrobienie 16 zdjęć dokumentów. Posiadam wszelkie dane poszukiwanej jednostki aktowej.
Szczegóły potrzebnej pomocy prześlę osoboe chcącej pomóc.
Z góry dziękuję.
Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 paź 2019, 13:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2007, 10:55
Posty: 166
Lokalizacja: Komorniki
Może podasz na publicznym forum jakich danych potrzebujesz.
Dużo osób robiło zdjęcia i może akurat posiada już interesujące Cię dokumenty. Myślę, że wiedząc czego szukasz szybciej trafisz na osobę mogącą pomóc.
Marcin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 paź 2019, 09:02 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2019, 14:42
Posty: 6
Dokładnie jestem zainteresowany jednostką aktową 53/1138/0/-/2-zespół archiwalny Józefa Szaniawskiego-spuścizna dotycząca rodziny Chorkowskich-16 stron notatek rękopiśmiennych.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 paź 2019, 06:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2007, 10:55
Posty: 166
Lokalizacja: Komorniki
Ja w takich przypadkach zlecam archiwum zrobienie zdjęcie. Koszt 2zł/szt.
Piszę maila na adres archiwum. W zależności od "nawału pracy" czekam na fotki od kilku dni do kilku tygodni.
Pozdrawiam
Marcin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 paź 2019, 09:51 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2019, 14:42
Posty: 6
Dostałem odpowiedź z AP Poznań,że 16 skanów wspomnianych dokumentów to koszt 128PLN czyli 8PLN za sztukę. Nie wiem,skąd wziąłeś kwotę 2PLN za sztukę?
Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 paź 2019, 10:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
sarmata1945 napisał(a):
Dostałem odpowiedź z AP Poznań,że 16 skanów wspomnianych dokumentów to koszt 128PLN czyli 8PLN za sztukę. Nie wiem,skąd wziąłeś kwotę 2PLN za sztukę? Adam

Skan kosztuje 8,oo zł
Zdjęcie cyfrowe kosztuje 2,oo zł.
Informacje te są zawarte w cenniku usług AP Poznań na stronie internetowej.

[PDF]
Załącznik do Zarządzenia Dyrektora Archiwum
CENNIK USŁUG. ŚWIADCZONYCH PRZEZ ARCHIWUM PAŃSTWOWE W POZNANIU

https://www.google.com/search?q=AP+Pozn ... =firefox-b

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 paź 2019, 18:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2013, 22:28
Posty: 672
Lokalizacja: Wrocław
Gdyby ktoś miał chęć mi pomóc w Archiwum Państwowym w Poznaniu, byłbym wdzięczny i zobowiązany :)
Chodzi o sprawdzenie dwóch ksiąg dusz (Wielkawieś, gmina Buk).
Szczegóły na priv.

_________________
Piotr Lis

Burzyński i Kotecki (Kociałkowa Górka, Czerlejno)
Błażejewski (Krzywiń), Dubisz (Strzyżew, Bieżyń)
Baranowski (Jurkowo, Rąbiń), Bukowiecki (Jurkowo)
Szuleta (Wrząca i Racławice), Kurzawa (par. Goszcz i Giżyce)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 paź 2019, 19:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
pietrzepawle napisał(a):
Gdyby ktoś miał chęć mi pomóc w Archiwum Państwowym w Poznaniu, byłbym wdzięczny i zobowiązany :)
Chodzi o sprawdzenie dwóch ksiąg dusz (Wielkawieś, gmina Buk).
Szczegóły na priv.

O.K., sprawę uważaj za załatwioną. :wink:

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 paź 2019, 19:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2013, 22:28
Posty: 672
Lokalizacja: Wrocław
Danusiu, jak zwykle chapeau bas.

_________________
Piotr Lis

Burzyński i Kotecki (Kociałkowa Górka, Czerlejno)
Błażejewski (Krzywiń), Dubisz (Strzyżew, Bieżyń)
Baranowski (Jurkowo, Rąbiń), Bukowiecki (Jurkowo)
Szuleta (Wrząca i Racławice), Kurzawa (par. Goszcz i Giżyce)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: AP Poznań
PostNapisane: 29 gru 2019, 21:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2011, 18:28
Posty: 789
Lokalizacja: Pleszew
Witam serdecznie, czy ktoś z Państwa będzie w Archiwum Państwowym w Poznaniu i byłby tak uprzejmy poświęcić mi nieco czasu na zeskanowanie dokumentu? Reszta na priv.

_________________
Pozdrawiam
Liliana Komorowska

--------------------------------------
Komorowski Antoni akt ur. II poł. XVIIIw.(Czerniejewo i okolice) Brzostowski Antoni zgon poł.XIXw. (?) Brzostowski Kazimierz XVIIIw.(kuj.pom.)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2019, 14:40 
Offline

Dołączył(a): 21 lip 2019, 15:04
Posty: 217
Lokalizacja: Wielkopolska
Witam. Czy ktoś bywa w AP w Poznaniu i może coś dla mnie sprawdzić. Info na priv.

_________________
Pozdrawiam Jarek.
Poszukuję
STRYSZOWSKI, WALKOWIAK, BILAN/BILON, REMBACZ, TONAK, RUCKI/RUDZKI, MAĆKOWIAK
Poszukuję Akt Zgonu osoby Jakub Stryszowski ok. 1939 z Poznania
Akta z Parafii w Podstolicach (Kraków) akt ur z 1895 i 1867 i 1870 Rzeszotary


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 mar 2023, 22:15 
Offline

Dołączył(a): 26 lut 2023, 16:05
Posty: 19
Witam serdecznie. Czy wybiera się ktoś może w najbliższym czasie do APP? Potrzebowałbym akt zgonu:
Tekla Żmuda (z domu Jezierska) wdowa po Stanisławie Żmudzie (zmarłym 24.01.1908 w Poznaniu) córka Ignacego i Marianny z Zieleniewiczów, urodzona 13.09.1859r. w Pleszewie. Według moich ustaleń Tekla zmarła między 1926, a 1930r. w Poznaniu (według książki adresowej z 1926r. figuruje w spisie, a w książce z 1930r. już jej nie ma). Pochowana została na nieistniejącym obecnie cmentarzu farnym na terenie MTP, a następnie ekshumowana (podczas likwidacji cmentarza farnego w 1941r.) na cmentarz parafii Bożego Ciała na ulicy Samotnej na Dębcu i pochowana tam 25.11.1941r. Mieszkała na ulicy Jeżyckiej na Jeżycach (według akt to I lub II obwód miejski). Same akta oraz skorowidze z lat 1926-1930 niestety nie są dostępne na szukajwarchiwach, stąd moja prośba (nie mogę niestety udać się do Poznania).
Pozdrawiam serdecznie
Łukasz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 mar 2023, 22:25 
Offline

Dołączył(a): 10 mar 2009, 13:09
Posty: 616
AlZ napisał(a):
Witam serdecznie. Czy wybiera się ktoś może w najbliższym czasie do APP? Potrzebowałbym akt zgonu:
Tekla Żmuda (z domu Jezierska) wdowa po Stanisławie Żmudzie (zmarłym 24.01.1908 w Poznaniu) córka Ignacego i Marianny z Zieleniewiczów, urodzona 13.09.1859r. w Pleszewie. Według moich ustaleń Tekla zmarła między 1926, a 1930r. w Poznaniu (według książki adresowej z 1926r. figuruje w spisie, a w książce z 1930r. już jej nie ma). Pochowana została na nieistniejącym obecnie cmentarzu farnym na terenie MTP, a następnie ekshumowana (podczas likwidacji cmentarza farnego w 1941r.) na cmentarz parafii Bożego Ciała na ulicy Samotnej na Dębcu i pochowana tam 25.11.1941r. Mieszkała na ulicy Jeżyckiej na Jeżycach (według akt to I lub II obwód miejski). Same akta oraz skorowidze z lat 1926-1930 niestety nie są dostępne na szukajwarchiwach, stąd moja prośba (nie mogę niestety udać się do Poznania).
Pozdrawiam serdecznie
Łukasz


Tutaj jest kartoteka rodziny z ostatnim wpisem z 3.11.1932 ulica Krańcowa 67:
https://e-kartoteka.net/pl/search#show
Pozdrawiam
Grzegorz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 mar 2023, 23:03 
Offline

Dołączył(a): 26 lut 2023, 16:05
Posty: 19
Ciekawe spostrzeżenie! Ale wpis odnosi się chyba tylko do osoby pod numerem 8 - czyli do jej syna Floriana (adnotacja 8/3 11 32 Krańcowa 67). W spisie z 1933r. Florian faktycznie mieszka na Krańcowej 67 (Tekli nie ma w spisie). W księdze adresowej z 1930r. Tekli nie ma, a ulica Krańcowa nie wchodziła wtedy w obszar granic Poznania. Także raczej na razie zostaje zakres 1926-1930.
Pozdrawiam
Łukasz


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 267 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL