Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 23:43

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 wrz 2014, 12:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2010, 01:54
Posty: 439
Lokalizacja: Poznań
Od jakiegoś czasu korzystam z tabletu. Doskonale się sprawdza podczas wypadów genealogicznych jako bardziej podręczne źródło informacji w porównaniu do laptopa. Zgrałam sobie dużą część zeskanowanych starych zdjęć, które łatwiej mi w tej formie pokazać komuś z rodziny, a nawet powiększyć.
Gorzej, moim zdaniem jest z aplikacjami do przeglądania danych genealogicznych. Na tradycyjnym komputerze korzystam z programu Drzewo Genealogiczne, jednak na razie nie ma doń wersji mobilnej. Przeglądałam sporo aplikacji mobilnych, ale żadna jeszcze jakoś nie zachwyciła mnie. Na razie korzystam z Ged Star Pro, ale jest to wersja trial.
Może ktoś korzysta z innych aplikacji mobilnych i znalazł coś ciekawego? Zastanawiam się nawet nad kupnem aplikacji, ale nie chcę kupować w ciemno.
Zależy mi na możliwości importu pliku ged oraz dostępie do jak największej ilości informacji o przodku. Może być w języku angielskim. Dobrze, jakby aplikacja nie musiała potrzebować dostępu do Internetu, bo jeszcze czasem z tym bywa problem.

Przy okazji, choć jeszcze nie sprawdzałam w terenie, ciekawie zapowiada się aplikacja Lokalizator Grobów i Sakralny Poznań. Obie pozwalające na odszukanie grobu na poznańskich cmentarzach. Może ktoś jeszcze korzysta z innych, przydatnych genealogowi, aplikacji na telefon, czy tablet?

_________________
Pozdrawiam
Olga T.
_____
Tyliński, Drzymała,Słociński, Napierała, Przybylski, Kaczmarek, Jaskóła, Szafrański, Roszak, Biskup, Danielewicz. Zapraszam na bloga: Poznań 1908. Śladami Marianny - przewodnik dla prawnuczki http://poznan1908.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 102 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL