Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 01 maja 2024, 13:17

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 03 paź 2014, 13:58 
Offline

Dołączył(a): 20 lip 2011, 15:27
Posty: 160
Witam serdecznie wszystkich.Potrzebuję pomocy w pewnej kwestii.Od długiego czasu poszukuję rodziny mojej zmarłej babci.Rodzina ta mieszkała w Poznaniu.Chodzi konkretnie o potomków 3 sióstr mojej babci. Niestety w pamięci mojego ojca zachowało sie tylko jedno nazwisko po mężu jednej z sióstr. Jako dziecko mój ojciec parę razy widział się w Szczecinie gdzie mieszkamy z kuzynostwem bo czasem przyjeżdżali ale niewiele pamięta poza tym jednym nazwiskiem siostry babci.Udało mi sie odnaleźć jej grób w Poznaniu byłem tam nawet 2 razy i zostawiłem wiadomość niestety wiadomość znikła i nikt się nie odezwał więc nie wiem czy dotarła do rodziny. Będe dalej próbował ale zbyt często do Poznania nie mogę jeździć.Próbowałem więc wyciągnąć z USC akt zgonu bo tam są zawsze informacje o rodzinie adres zamieszkania itp.Ale jako że nie jestem potomkiem w pierwszej linii powiedzieli mi że nic nie dostanę. To samo w administracji cmentarza i w ewidencji ludności.Czy ktoś może mi pomóc? Odnalezienie tej rodziny jest dla mnie bardzo ważną sprawą w moim życiu. Niestety zatrzymał mnie mur naszej Polskiej biurokracji .Nie znalazłem również w tych instytucjach nikogo kto zechciałby mi w jakiś sposób pomóc.
Będę niezmiernie wdzięczny za każdą pomoc.Serdecznie pozdrawiam Tomasz Szymański

_________________
Tomasz Szymański


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 paź 2014, 21:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2008, 19:06
Posty: 611
Lokalizacja: Poznanianka obecnie woj.mazowieckie
Witam
Tomaszu może bys podał jedno nazwisko po mężu jednej z sióstr,które zapamiętał twój tato. W ten sposób też masz większe szansetutaj na forum, na uzyskanie jakichkolwiek informacji. Z mojego doświadczenia wyciągania Aktów zgonu,wiem,że jeśli to Akt pełny-to są wpisani rodzice,współmałżonek,ale nie w każdym Akcie jest wpisany adres,Ja mam jeden jedyny Akt zgonu z adresem,a pozostałe mam bez adresu. No i jeszcze jedno,mógłbyś wyciągnąć kserokopię Aktu Zgonu siostry babci skoro znasz jej nazwisko i wiesz kiedy zmarła ,motywując swój wniosek tym,że potrzebujesz to do własnego użytku,prowadząc drzewo genealogiczne, spróbuj
Pozdrawiam.Beata

_________________
Poszukuję
Kalupa Feliks +Bednatzka Jadwiga ślub
Franciszka Unisławska Ur.28.02.1917-rodzice?
Kazimierz Jelonek ur.03.03.1919-rodzice?
Duszyński Stanisław ur.1833? i żona Bandurska Antonina ur 1834 -rodzice?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 paź 2014, 22:32 
Offline

Dołączył(a): 20 lip 2011, 15:27
Posty: 160
Próbowałem wyciągnąć akt zgonu ale mi odmówiono ponieważ nie jest potomkiem w pierwszej linii.
Nazwisko i imię siostry babci to Irena Boruszak z domu Szymańska

_________________
Tomasz Szymański


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 paź 2014, 22:12 
Offline

Dołączył(a): 20 lip 2011, 15:27
Posty: 160
Nie ma na tym forum nikogo kto mógłby pomóc?

_________________
Tomasz Szymański


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2015, 23:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2014, 00:07
Posty: 47
hm ciężka sprawa. Moje pomysły to:
1. Co jakiś czas rodziny opłacają groby u zarządcy cmentarza... może (jeśli to mały cmentarz) zostaw wiadomość u niego. Jak będą płacić, może poda im tel do Ciebie.
2. Zrób swoje drzewo na myheritage, może ktoś z rodziny od tych sióstr robi też swoje drzewo i dostaniesz dopasowanie... (ja dostałam dużoo)
3. Pisz co jakiś czas na tym forum że poszukujesz rodziny Szymańskich, Boruszak. Może za jakiś czas się ktoś odezwie.
4. Sprawdź to nazwisko na nk lub fb? napisz do wszystkich zapytanie? - może i desperacja, ale kto wie może trafisz. :)

_________________
poszukuję:
Tabaka, Sołtysiak, Rynkowska, Tomaszewski, Nowicki (Nowiczczak), Piotrasz, Szczepaniak, Karpisiak, Króliczak, Baraniak, Kowalski, Kulczak (Powidz), Janka (Janke), Średziński, Świątek, Dziel, Chrustowska, Budzyńska, Nowaczyk


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2015, 16:05 
Offline

Dołączył(a): 20 lip 2011, 15:27
Posty: 160
Dzięki za dobre rady!! Na pewno skorzystam

_________________
Tomasz Szymański


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2015, 17:18 
Offline

Dołączył(a): 29 maja 2013, 13:27
Posty: 528
Odnoszę wrażenie,że trochę niepotrzebnie jest sprawa komplikowana.

Po pierwsze znasz zapewne nazwisko rodowe Twojej babci i zapewne datę jej urodzenia.
Możesz odnaleźć rodziców Twojej babci, a dalej możesz dotrzeć do imion jej rodzeństwa oraz dat urodzin.
Szkoda, że nie wspomiałeś kiedy urodziła się babcia.

Być może informacji o rodzeństwie nalezy szukać w Archiwum Państwowym, a nie w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Pozdrawiam
Marek Szymański


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2015, 17:53 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2012, 20:52
Posty: 337
salps napisał(a):
Dzięki za dobre rady!! Na pewno skorzystam



Nic nie wspominałeś ...
Czy ta informacja jest Ci znana?

http://www.poznan.pl/mim/necropolis/pla ... cemeteries

_________________
Stanisław


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 cze 2015, 18:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2010, 11:42
Posty: 176
Lokalizacja: Poznań
Witam!
Na wbc w dzienniku Orędownik 1938.06.24 R.68N Nr 143 jest wpis w zapowiedziach: "Robotnik Zygmunt Boruszak + Irena Szymańska".
Serdecznie pozdrawiam- Izabella


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Slawo i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL