Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 15:51

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 paź 2021, 17:36 
Offline

Dołączył(a): 24 lis 2017, 21:17
Posty: 83
Akty ślubu 1903 roku Piotra Jastrzębskiego i Heleny Ozorowskiej
Potrzebny w miarę cały akt chodzi o osoby daty i miejsca w akcie proszę bardzo buduję drzewko moim wnuczkom i to odłam ze strony synowej
Jeszcze raz dziękuje za pomoc
Akt numer 37

https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/en/ ... ka/6077174

Dziękuje za Pomoc Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 paź 2021, 07:37 
Offline

Dołączył(a): 10 sty 2021, 17:32
Posty: 445
Akt 37 / 1903 rok
Działo się we wsi Skórzec 08/21.06.1903 roku o godz. 1 po południu. Oświadczamy, że w obecności świadków: Franciszka Zaliwskiego i Teofila Wrzoska, po 34 lata, obu gospodarzy ze wsi Stany, zawarto dzisiaj religijny związek małżeński między:
Piotrem Jastrzębskim – kawalerem, 37 lat, urodzonym i zamieszkałym we wsi Stany, gospodarzem, synem zmarłych Jana i Katarzyny urodzonej Rudnicka małżonków Jastrzębskich
a Heleną Ożarowską – panną, 23 lata, urodzoną we wsi Sarnów parafia Tychowicz, a zamieszkałą we wsi Stany przy rodzicach, córką Onufrego i Klementyny urodzonej Mrozowska małżonków Ożarowskich.
Ślub poprzedziły trzy przedślubne ogłoszenia opublikowane w tutejszym parafialnym kościele, a dokładnie 18/31.05, 25.05/07.06 i 01/14.06 tego roku. Nowożeńcy oświadczyli, że ślubna umowa zawarta przez nich nie była. Religijny obrzęd ślubu sprawowany był przez ks. Alfonsa Chrzanowskiego, wikarego. Akt ten nowożeńcom i świadkom przeczytany, a z powodu ich niepiśmienności przez nas tylko podpisany. ks.L.Tomaszew?

_________________
Dorota


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 paź 2021, 20:48 
Offline

Dołączył(a): 24 lis 2017, 21:17
Posty: 83
Pani Doroto piękne dziękuje naprawdę szczere wielkie dziękuje
Dzięki informacjom wiem gdzie szukać rodziny Panny młodej i mam nadziej że pod ciągne drzewo synowej co pozwoli mi zrobić prezent dla wnuczek
Jeszcze raz dziękuje
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL