Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 23 cze 2024, 03:27

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 mar 2009, 20:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2008, 19:45
Posty: 82
Lokalizacja: 31171 NORDSTEMMEN GT Adensen
Koledzy i Koleżanki!

Może ktoś z was podzieli się ze mną doświadczeniami i pomoże znalźć sposób na nierzetelną urzędniczkę USC w [...], która wszelkimi sposobami utrudnia zdobycie dokumentów i wiadomości o zmarłych z Aktów zgonów. Zawsze zasłania się przepisami. Cytuję: "Ponadto uprzejmie informuję, iz zgodnie z art. 83 prawo o aktach stanu cywilnego (tj. Dz. U. z 2004 r. Nr 161 poz. 1688) wypisy, odpisy wydaje się na wniosek sądu, lub innego organu państwowego, osoby, której akt dotyczy, jej krewnych wstępnych, zstępnych, rodzenstwo, małżonka lub przedstawiciela ustawowego". Niestety dostac jakikolwiek akt USC w [...] graniczy z cudem. Jak ostatnio byłem po akt ślbu moich rodziców i zgonu brata mojego pradziadka to usłyszałem:(...) że Hałuszczaków jak psów, więc ona nie wystawi mi bo to pewnie nie rodzina (...). Innym razem pani miała pretensje, ze ma chora mamę, a ja zawracam jej głowę. wczoraj dostałem znowu odmowna odpowiedź, na moj list w którym prosiłem o uzupełnienie z aktu zgonu danych o rodzicach męża mojego dziadka siostry. Pomóżcie, jak to mądrze rozwiązać?

Paweł Hałuszczak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 mar 2009, 22:48 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Pawle,

Ja proponowałbym pismo do wojewody i kopię do USC, o którym wspominasz. Swoją drogą, lepiej nie podawajmy nazwisk ani miejscowości, rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale to naprawdę niewiele zmieni.
Był na genealodzy.pl długi wątek oraz artykuł o kserokopiach akt USC. Tam powinieneś znaleźć interpretację przepisów wg bodajże Trybunału Konstytucyjnego. Nie mogę znaleźć na szybko linku do tych wątków.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 mar 2009, 12:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2008, 19:45
Posty: 82
Lokalizacja: 31171 NORDSTEMMEN GT Adensen
dzieki za wskazanie miejsca, gdzie mogę tego poszukac, jeśli chodzi o podawanie nazwisk, to ta pani z USC w Międzychodzie jest osoba publiczną - urzędniczką i jej dane osobowe takie jak nazwisko nie sa przeciez tajemnicą.

Paweł H.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 mar 2009, 13:22 
Offline

Dołączył(a): 16 gru 2006, 20:28
Posty: 796
Lokalizacja: Wolsztyn
Witam.
Zobacz ten temat w genealogach.pl a oto adres http://www.genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-957.phtml

_________________
Pozdrawiam
Jacek Piętka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2009, 09:28 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Paweł1975 napisał(a):
jeśli chodzi o podawanie nazwisk, to ta pani z USC w Międzychodzie jest osoba publiczną - urzędniczką i jej dane osobowe takie jak nazwisko nie sa przeciez tajemnicą.


Oczywiście, ale juz konkretna sprawa - może być. A czy na przykład jeśli ktoś pochwali pracownika USC za udostępnienie ksiąg, a przeczyta to przełożony tego urzędnika, i pracownik ten będzie miał problemy, to czy jest to warte pochwały na forum? Twój przypadek jest pewnie prawdziwy i wierzymy, że było tak, jak opisałeś, ale co, gdy ktoś zacznie wypisywać zmyślone albo na pół zmyślone rzeczy o jakiś osobach, urzędnikach, itd na forum? Czy to tylko jego problem czy także problem WTG, do którego należy forum? Wychodzimy z założenia, żeby nie podawać takich danych, wystarczy przecież sam opis sytuacji. A jeśli chcesz coś z tym zrobić, to najlepszą drogą jest odwołanie do kierownika USC (jeśli dana pani nie była) - koniecznie na piśmie, bo wtedy Urząd musi się także ustosunkować na piśmie i nikt nie będzie mógł Ci napisać żadnych głupot. Albo do Wojewody. Najlepiej jednak w takich odwołaniach podać numery ustaw lub rozporządzeń, na podstawie których żądasz ujawnienia informacji.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL