Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 09:04

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 wrz 2021, 15:03 
Offline

Dołączył(a): 01 lis 2018, 22:46
Posty: 26
Rozpoczęłam pracę nad konserwacją cmentarza ewangelickiego w Dymaczewie Starym, które należało do parafii Krosno. Aby podnieść kulejącą świadomość powagi tego miejsca wśród lokalnej społeczności (obecnie praktycznie śmietnisko) chciałabym przygotować prelekcję. W centrum moich zainteresowań leży genealogia, więc najprościej byłoby mi ugryźć temat od tej strony.
Na BaSIA widzę, że część akt parafii Krosno jest zindeksowana (9/22) przez Pana Wolfganga Pfeiffera. Chciałabym skorzystać z wykonanej przez Niego pracy i wyłowić, a następnie przestudiować rodziny, które mieszkały w Dymaczewie.
Czy wiedzą Państwo może, jak dotrzeć do Pana Pfeiffera lub ewentualnie jak dotrzeć do szczegółów jego pracy?
Pozdrawiam! :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 wrz 2021, 17:03 
Offline

Dołączył(a): 19 lut 2014, 17:25
Posty: 66
Dzień dobry.

napisałem na pw.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 paź 2022, 17:26 
Offline

Dołączył(a): 22 mar 2014, 19:16
Posty: 400
Lokalizacja: Puszczykowo
Dzień dobry,
Ostatnio zainteresowałem się ewangelikami mieszkającymi niegdyś na terenie pobliskiej Niwki (część Puszczykowa) i przeglądając Poznań Project trafiłem na adnotacje p. Pfeiffera będącego potomkiem niektórych z nich. Znalazłem prowadzoną przez niego stronę internetową http://www.rohnstock-schlesien.de/ , na której w zakładce Genealogie są linki do trzech plików PDF zawierających informacje spisane z ksiąg parafii ewangelickiej w Krośnie uzupełnione o dane z innych źródeł. Zastanawiałem się gdzie to umieścić na forum i pewnie ten wątek będzie najlepszy.

Poszczególne pliki zawierają dane odnośnie urodzin, ślubów i zgonów. On je chyba cały czas uzupełnia bo aktualnie dostępne pliki przedstawiają stan na kwiecień lub sierpień tego roku. W ostatniej zakładce na stronie (Kontakt und Links) jest podany adres e-mail do p. Wolfganga.

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz

Poszukuję: Bartczak (Mchy, Sebastianowo, Nowe Miasto), Pietruszyński (Dąbrowa, Skórzewo), Filipiak (Śmiełów, Międzychód), Pawlak (Sierniki), Stachowiak (Kotusz, Karśnice, Wąbiewo), Dolata (Parzęczewo), Taciak (Sierniki), Nyczak


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL