Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 16:13

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 cze 2010, 14:57 
Offline

Dołączył(a): 02 maja 2010, 12:23
Posty: 272
Mam do Państwa pytanie czy archiwum Państwowe w Poznaniu ma przerwe wakacjyjną i jeśli tak to do kiedy i czy jesli interesuje mnie odpis bądz kserokopia aktu slubu z tego archiwum tez trzeba zrobic wplate na rozpoczecie poszukiwań jak w archiwum Archidiecezjalnym pozdrawiam Renata :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 cze 2010, 15:13 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Witaj!

APP ma przerwę wakacyjną w miesiącu lipcu - taka jest informacja na jego stronie www.
Jeśli posiadasz dokładne namiary na określony akt, to nie potrzeba płacić za rozpoczęcie poszukiwań, a za samą kopię.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 cze 2010, 18:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2009, 20:13
Posty: 1052
Lokalizacja: Poznań
skała napisał(a):
Witaj!
APP ma przerwę wakacyjną w miesiącu lipcu - taka jest informacja na jego stronie www
Proszę nie ścinać, starym zwyczajem, posłańców przynoszących złe wieści.

W APP Pracownia Naukowa zamknięta zarówno w lipcu i sierpniu.
30 czerwca czynna bodaj tylko do 11:30, jeżeli będzie podobnie jak rok temu to pewnie realne otwarcie będzie miało miejsce w połowie września :-(

Tak widniało dzisiaj w informacjach wywieszonych w Archiwum, potwierdza to:
http://www.poznan.ap.gov.pl/akt.htm

R_PIOTR napisał(a):
Mam do Państwa pytanie czy archiwum Państwowe w Poznaniu ma przerwe wakacjyjną i jeśli tak to do kiedy i czy jesli interesuje mnie odpis bądz kserokopia aktu slubu z tego archiwum tez trzeba zrobic wplate na rozpoczecie poszukiwań jak w archiwum Archidiecezjalnym pozdrawiam Renata :)
Prawdopodobnie przerwa w pracy Pracowni nie wpływa na możliwości zlecenia kwerendy.
Standardowo, według mojej wiedzy, w AP płatność jest z dołu.
Czyli najpierw zamawiasz, dostajesz informację o kosztach (choć kwerendę już zrobiono).

Obawiam się po dzisiejszej wizycie że terminy realizacji tak reprodukcji jak i kwerend w APP mogą być dość odległe.

_________________
pozdrawiam, Tomek
Odoliński , Odaliński, Oduliński - jeżeli spotkasz się z tymi nazwiskami gdziekolwiek napisz do mnie koniecznie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 cze 2010, 19:50 
Offline

Dołączył(a): 02 maja 2010, 12:23
Posty: 272
Dziękuje za informacje pozdrawiam Renata :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 wrz 2010, 09:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2007, 14:04
Posty: 124
Lokalizacja: Poznań
Witam
Jak tak trochę z innej beczki

Czy był ktoś już w archiwum po przerwie wakacyjnej?
Chciałabym sie dowiedzieć czy jest duże oblężenie czytelni :) i czy mozna liczyć na wolne krzesło :wink:

Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam
Basia Nowak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 wrz 2010, 09:59 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Nie jest źle, da się usiąść :)

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Prośba
PostNapisane: 01 mar 2011, 11:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lut 2010, 19:00
Posty: 10
Witam Państwa serdecznie!
Mam do Państwa prośbę,bo nie wiem,czy dobrze rozumiem treść maila.
Napisałem maila do Archiwum Państwowego w Poznaniu spr.aktu ślubu moich prapradziadków.Po dwóch miesiącach otrzymałem odpowiedz,którą dołączam.


Archiwum Państwowe w Poznaniu prosi, w związku z nadesłanym wnioskiem o kwerendę genealogiczną, o dokonanie opłaty wstępnej w wysokości 70,- (słownie: siedemdziessiąt) PLN na nasz rachunek bankowy nr 38 1010 1469 0031 3122 3100 0000. Poszukiwaniami aktu zawarcia związku małżeńskiego zostaną objęte akta małżeństw z lat 1860 - 1870:
- parafii rzymskokatolickiej Brody (sygn. 109 - 123),
- parafii ewangelicko-unijnej Duszniki (sygn. 4 - 16).
Wymienione wyżej parafie były właściwe w 2 poł. XIX wieku dla miejscowości Niewierz w pow. szamotulskim


Oto moje pytanie:Czy w tych 70zł jest szukanie i wystawienie kserokopii aktu małżeństwa czy tylko opłata wstępna a do tego dojdzie opłata za każdą godzinę szukania +inne?

Z góry dziękuje za pomoc

z poważaniem
Robert


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba
PostNapisane: 01 mar 2011, 12:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2537
Lokalizacja: Mnichowo
robert ze śląska napisał(a):
Witam Państwa serdecznie!
Mam do Państwa prośbę,bo nie wiem,czy dobrze rozumiem treść maila.
Napisałem maila do Archiwum Państwowego w Poznaniu spr.aktu ślubu moich prapradziadków.Po dwóch miesiącach otrzymałem odpowiedz,którą dołączam.


Archiwum Państwowe w Poznaniu prosi, w związku z nadesłanym wnioskiem o kwerendę genealogiczną, o dokonanie opłaty wstępnej w wysokości 70,- (słownie: siedemdziessiąt) PLN na nasz rachunek bankowy nr 38 1010 1469 0031 3122 3100 0000. Poszukiwaniami aktu zawarcia związku małżeńskiego zostaną objęte akta małżeństw z lat 1860 - 1870:
- parafii rzymskokatolickiej Brody (sygn. 109 - 123),
- parafii ewangelicko-unijnej Duszniki (sygn. 4 - 16).
Wymienione wyżej parafie były właściwe w 2 poł. XIX wieku dla miejscowości Niewierz w pow. szamotulskim


Oto moje pytanie:Czy w tych 70zł jest szukanie i wystawienie kserokopii aktu małżeństwa czy tylko opłata wstępna a do tego dojdzie opłata za każdą godzinę szukania +inne?

Z góry dziękuje za pomoc

z poważaniem
Robert


Czyż nie lepiej uzyskać informację u źródła :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 mar 2011, 21:18 
Offline

Dołączył(a): 05 sty 2008, 15:11
Posty: 132
Lokalizacja: Międzyrzecz/Poznań
Fakt że trochę po czasie, ale ja się właśnie dzisiaj na to naciąłem:

od 15 marca do 15 kwietnia AP Poznań jest czynne od 11:00 do 18:30
oznacza to że jest jedna realizacja rewersów w ciągu dnia
(nie licząc tej z samego rana, dla rewersów z dnia poprzedniego)
Mowa jest też o tym tutaj, ja nie czytam aktualności więc miałem za swoje,
szkoda że nikt tego nie napisał wcześniej albo ja przeoczyłem?
http://www.poznan.ap.gov.pl/

_________________
pozdr Michał ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lis 2011, 10:22 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2010, 17:04
Posty: 48
Francuz, potomek polskich emigrantów, prosi AP Poznań o kopie aktu urodzenia pradziadka.
W odpowiedzi dostał wycenę kosztów:

Archiwum Państwowe w Poznaniu prosi o wpłacenie 11,50 EURO ( 1 x 15 PLN za 1/6 godziny poszukiwań, 1 x 4 PLN za 1 skan dokumentu, 30 PLN opłaty bankowo-pocztowej ) na rachunek bankowy Archiwum Państwowego w Poznaniu [...] Skan odnalezionego aktu prześlemy drogą elektroniczną po uiszczeniu powyższej opłaty.

Przypuszczam ze 15 PLN za 1/6 godziny poszukiwań naliczono mu dlatego, ze nie podał numeru zespołu.
Nie rozumiem jednak dlaczego każą mu płacić 30 PLN opłaty bankowo-pocztowej jeśli akt będzie przesłany drogą elektroniczną, a koszty bankowe pokrywa zamawiający w swoim francuskim banku.

Mieszkający w Polsce, ile płacicie za jeden dokument w AP Poznań?

_________________
Pozdrawiam,
Elżbieta z d. Cibińska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lis 2011, 10:30 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
elgra napisał(a):
Nie rozumiem jednak dlaczego każą mu płacić 30 PLN opłaty bankowo-pocztowej jeśli akt będzie przesłany drogą elektroniczną, a koszty bankowe pokrywa zamawiający w swoim francuskim banku.

Czy to pytanie nie powinno być raczej skierowane do AP Poznań, zamiast tutaj na forum?

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lis 2011, 18:51 
Offline

Dołączył(a): 29 paź 2007, 20:19
Posty: 45
Lokalizacja: Poznań
Ad vocem, faktycznie najlepiej zapytać u źródła, by wyjaśnić wątpliwości.

A co do naliczania opłat za kwerendy, jeśli Państwo nie chcecie ich ponosić, to zamawiając kopie metryk pamiętajcie podać:
nazwę zespołu,
numer zespołu,
sygnaturę jednostki archiwalnej,
numer strony lub karty
oraz numer aktu.

Sam numer zespołu archiwalnego nie wystarczy. :)


Pozdrawiam serdecznie
Beata Karwalska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lis 2011, 22:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2009, 16:23
Posty: 30
Lokalizacja: Choszczno
A ja miałem taką sytuację - zamówienie:

"Zapis nr 62 w roku 1816 parafia ewangelicka Świętego Krzyża w Poznaniu strona 14. (53/3833/0/4.1/39 Traubuch 1816-1835)"
wcześniej podałem kogo dotyczył zapis.

I... policzono mi kwerendę, chyba 1/4 godziny.

Dokładniej już nie można było podać. Zapis na tej stronie był, bo go wcześniej oglądałem w archiwum.
Zapłaciłem. Ale niesmak pozostał.

_________________
Pozdrawiam
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lis 2011, 22:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2009, 20:13
Posty: 1052
Lokalizacja: Poznań
elgra napisał(a):
Nie rozumiem jednak dlaczego każą mu płacić 30 PLN opłaty bankowo-pocztowej jeśli akt będzie przesłany drogą elektroniczną, a koszty bankowe pokrywa zamawiający w swoim francuskim banku.
Elu,

Opłaty pobierane przez banki za przelewy zagraniczne rządzą się trochę innymi prawami niż krajowe.
Opłatę może ponosić (według wyboru wpłacającego) - nadawca, odbiorca jego koszt może być też dzielony pomiędzy nich.
Są jeszcze przelewy w ramach UE - SEPA.

10 EUR we Francji to dla nas wartość ok. 10 PLN ...

Opłata 30 PLN zdaje się wskazywać na to że bank obsługujący rachunek APP pobiera stałą prowizję za przyjęcie przelewu zagranicznego bez względu na kwotę wpływu z zagranicy na rachunek bankowy Archiwum.
Niektóre banki stosują jeszcze takie opłaty które są dodatkową, zupełnie niezależną od kosztów przelewu o których pisałem na początku, opłatą dla odbiorcy przelewu.

_________________
pozdrawiam, Tomek
Odoliński , Odaliński, Oduliński - jeżeli spotkasz się z tymi nazwiskami gdziekolwiek napisz do mnie koniecznie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lis 2011, 13:52 
Offline

Dołączył(a): 29 paź 2007, 20:19
Posty: 45
Lokalizacja: Poznań
Ciekawe… Może miał Pan, Panie Krzysztofie, więcej zamówień zawartych w jednym wniosku, niekoniecznie tak szczegółowo rozpisanych? Wtedy opłata za poszukiwania miałaby swoje uzasadnienie. Jeśli nie, to mógł Pan rozmówić się z archiwistą, który wykonywał kwerendę, bądź z pracownikiem wykonującym kopię aktu, i wyjaśnić okoliczności naliczenia opłaty. Podpowiem tylko, że po numerze sprawy, który zawsze znajduje się na korespondencji z AP Poznań, można trafić do właściwej osoby, która merytorycznie załatwiała sprawę.

Zresztą z doświadczenia wiem, że różnie bywa z wnioskami. Zdarza się, że w zamówieniach na kwerendę czy wykonanie kopii pojawiają się nieścisłości, np. przy sygnaturach tzw. czeskie błędy. I jeśli zgodnie z nimi archiwista zamówi akta, to może nie znaleźć metryki, bo okazuje się, że np. pod daną sygnaturą jest nie ta księga która miała być. Ale jeśli da się skorygować dane zawarte w piśmie, to kwerenda daje pozytywny wynik.

Tak więc, nie tylko archiwiści popełniają błędy… Jak głosi przysłowie, nie myli się tylko ten, kto nic nie robi.

Panie Tomku,
dziękuję za obszerne wyjaśnienia!


Pozdrawiam
Beata Karwalska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lis 2011, 23:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2010, 01:22
Posty: 32
Lokalizacja: Głogów
Witam
Szukam aktu małżeństwa 3xpra dziadków Kazimierza Kuczy i Rozalii Mania zawartego w par. Kościelna Wieś przed rokiem 1818. Według bazy Pradziad AP w Poznaniu posiada jedynie alegata z tych lat, ale jest przy nich uwaga, że są nieudostępniane. Mam w związku z tym pytanie: Czy jak zwrócę się do Archiwum z prośbą o poszukiwania w tych alegatach, to je przeprowadzą , czy nie? Może ktoś ma doświadczenie w tym względzie.
Pozdrawiam
Bogda

_________________
Bogusława Marczak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lis 2011, 10:42 
Offline

Dołączył(a): 19 kwi 2007, 01:47
Posty: 132
Lokalizacja: Poznań
Jeśli dokument nie jest akurat w konserwacji w pracowni, lub przyczyną nieudostępniania nie jest absolutnie fatalny stan dokumentu, to możesz liczyć na przeprowadzenie kwerendy.
Jeśli sformułujesz zapytanie do AP, dowiesz się jak jest w konkretnej tej sprawie, może po prostu do tej pory nie był 'opracowany' czyli przygotowany wstępnie do udostępniania dla mas.
Powodzenia!

_________________
pozdrawiam
Roman, genealogicznie amatOR
---------
Sentetiam sanguinis nullus clericus dictet aut proferat, sed nec sanguinis vindictam exerceat aut ubi exertus intersit.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lis 2011, 10:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Warto wyjaśnić ten przypadek, bo w bazie IZA w ogóle takich alegatów dla Kościelnej Wsi nie ma. A poneiważ baza Pradziad jest mocno zdezaktualizowana, więc możliwe, że te akta to jakieś nieporozumienie.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 cze 2012, 21:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2333
Lokalizacja: Gniezno
Ja także czekam, wspomina się długi termin, nawet 2'a miechy.
Ale nie powiadomić o przyjęciu zlecenia, dziwne.
Ja pisałem na ich ogólny @ z przypiskiem pracownia naukowa, innego kompetentnego @ nie znalazłem, może u mnie to zły kierunek
Jest także możliwość przyspieszenia realizacji zamówienia cena 100% więcej, Niestety i na tka propozycję jeszcze do mnie nie napisano [ Ogłoszenie wyżej]
Niestety już dwa razy pisałem, nic nie piszą że przyjęli.
Szkoda ze nie maja automatu poczty powiadamiającego o przyjęciu @.
Chyba nie mają tak dobrych programistów jak "My WTG".
Szkoda że Maciej & Piotr, nie mogą im pomóc.
Swoją droga liczę ze ktoś życzliwy będzie pierwszy w archiwum AP Poznań i sprawdzi tą datę, później mogę czekać na wykupienie skanu. Jestem pewien że szukam dobrze, a data 100% sukces.

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 cze 2012, 11:15 
Offline

Dołączył(a): 17 maja 2010, 16:07
Posty: 298
Lokalizacja: Gorzów Wlkp-Landsberg
ewa7624 napisał(a):
Witam mam prosbe do odwiedzajacych AP W Poznaniu.Prosze o sprawdzenie aktu urodzenia Szczepan Kluczyński wpis 108/1891 Zakrzewo spisanie danych z góry dziekuje .
Czekam juz miesiac na odp z AP i nic. :? W Inowrocawiu trwa to duyo syzbciej :D


To juz lekka przesada zaraz 3 miesiac :x jak czekam na odpowiedz z AP i w dalszym ciągu żadnej odpowiedzi!!!Pisałam do nich na e-mail ten, który podany jest na stronie AP Poznań.Moze ktos bedzie w archiwum szybciej.

_________________
Pozdrawiam Ewa.

Poszukuje Wójciak lub Wojciak,Gajewscy,Siwa (SCHIWA),Kluczyńscy Tańscy ,Habdanowicz, Paschke ,Stefaniak,Winke,Wollf,Krause
Biskupin,Strzelcze koło Mogilna,Gasawa i okolice ,Miescisko i okolice ,Podolin.,Łaziska. ..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2012, 09:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2333
Lokalizacja: Gniezno
Do wszystkich którzy złożyli zamowienia od kwerend w archiwum Usc Poznań
Dzwoniłem 17.08.2012 do archiwum w swojej sprawie z dnia 30.05.2012.
Po wyjasniajacej aspekty tych kwernd w rozmowie z Panem który się tym zajmuje, a robi to jak wyjaśnia, w czasie poza swoimi etatowymi zajęciami.
Na dzień piątkowy 17.08.2012, jest realizowany lub przygotowywany, dzień +- 15.05.2012.
W rozmowie zrozumiałem, ze jest, lub będzie rozpatrywana inna forma tych kwerend.
Mnie ta rozmowa uspokoila, wiem ze mam złożone zamówienie, cierpliwie czekam na realizację.

Problemy to dużo zlecen, jedno osobowa kwerenda, a inna sprawa to nie ma potwierdzenia czy nasze "zlecenie" doszło" a na pewno dochodzą via główny komputer archiwum.
Szkoda i pewien mankontent że nie ma automatu @ który potwierdza nasz zgłoszenie, to już by uspokoiło proszącego.
Czas czekania liczyć ponad 2 - do 3 miesięcy.

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Ostatnio edytowano 20 sie 2012, 12:33 przez kabat, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sie 2012, 12:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 mar 2010, 13:35
Posty: 129
Lokalizacja: Poznań
Ja czekam już ponad 3 miesiące. :(

Pozdrawiam,
Michał

_________________
Bartkowiak Biegański Błaszczak Braniewicz Brykcy Danielewicz Góralczyk Grygier Grzesiak Grzybek Kleibert Kózka Kubiak Kurek Kuśnierek Lange Mucha Odważny Owczarzak Pałuba Sikorski Skubel Tomaszewski Wallheim Wasielewski


Ostatnio edytowano 22 sie 2012, 10:48 przez Mucha, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sie 2012, 09:53 
Offline

Dołączył(a): 17 maja 2010, 16:07
Posty: 298
Lokalizacja: Gorzów Wlkp-Landsberg
Dzwoniac do AP doznałam szoku pewien pan który odebrał telefon był barzdo niemiły pytam go na jakiej dzielnicy znajduje sie archiwum (gdyz miałam sie wybrac do archiwum ), czy koło Jezyc a on z krzykiem Stare Miasto powtarzajac 2 razy,nie rozumiem przeciez nie kazdy zna Poznań .Nie wiem jak tacy ludzie mogą pracować w archiwach ,pytając o kwarende powiedział u nas sie czeka 3 miesiące oczywiscie z wielkim oburzeniem jakby to on płacił za kwarende najgorsze archiwum w którym załatwiałam akta i do tej pory odpowiedzi brak. :x

_________________
Pozdrawiam Ewa.

Poszukuje Wójciak lub Wojciak,Gajewscy,Siwa (SCHIWA),Kluczyńscy Tańscy ,Habdanowicz, Paschke ,Stefaniak,Winke,Wollf,Krause
Biskupin,Strzelcze koło Mogilna,Gasawa i okolice ,Miescisko i okolice ,Podolin.,Łaziska. ..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sie 2012, 11:42 
Offline

Dołączył(a): 22 lis 2009, 18:58
Posty: 57
Lokalizacja: Łódź
ewa7624 napisał(a):
Dzwoniac do AP doznałam szoku pewien pan który odebrał telefon był barzdo niemiły pytam go na jakiej dzielnicy znajduje sie archiwum (gdyz miałam sie wybrac do archiwum ), czy koło Jezyc a on z krzykiem Stare Miasto powtarzajac 2 razy,nie rozumiem przeciez nie kazdy zna Poznań .Nie wiem jak tacy ludzie mogą pracować w archiwach


Ewo,

Ja też nie znam Poznania a byłam w archiwum. Czy tak trudno zajrzeć na stronę AP Poznań?
http://www.poznan.ap.gov.pl/index.php?o ... &Itemid=50
nawet mapka jest zamieszczona.

Krystyna z Łodzi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sie 2012, 12:57 
Offline

Dołączył(a): 17 maja 2010, 16:07
Posty: 298
Lokalizacja: Gorzów Wlkp-Landsberg
Ewo,

Ja też nie znam Poznania a byłam w archiwum. Czy tak trudno zajrzeć na stronę AP Poznań?
http://www.poznan.ap.gov.pl/index.php?o ... &Itemid=50
nawet mapka jest zamieszczona.

Krystyna z Łodzi[/quote]

Krystyno chodzi o sam fakt jak traktuja osoby dzwoniące do archiwum.Ja płace a nie oni mi,wiec powinni byc mili.

_________________
Pozdrawiam Ewa.

Poszukuje Wójciak lub Wojciak,Gajewscy,Siwa (SCHIWA),Kluczyńscy Tańscy ,Habdanowicz, Paschke ,Stefaniak,Winke,Wollf,Krause
Biskupin,Strzelcze koło Mogilna,Gasawa i okolice ,Miescisko i okolice ,Podolin.,Łaziska. ..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sie 2012, 17:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lip 2009, 17:12
Posty: 705
Lokalizacja: Buk Przeźmierowo
Ewo nie przejmuj się tym incydentem.Owszem jest taka jedna osoba,wiem o Kim piszesz,ale zaręczam Ci,że wszyscy inni pracownicy są bardzo uprzejmi i mili,czego nieraz doświadczyłem.
Pozdrawiam:
Krzysztof.

_________________
Sibilski choć obecnie Nadobnik.
http://sibilski.org/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sie 2012, 17:54 
Offline

Dołączył(a): 17 maja 2010, 16:07
Posty: 298
Lokalizacja: Gorzów Wlkp-Landsberg
[quote="cristovoro"]Ewo nie przejmuj się tym incydentem.Owszem jest taka jedna osoba,wiem o Kim piszesz,ale zaręczam Ci,że wszyscy inni pracownicy są bardzo uprzejmi i mili,czego nieraz doświadczyłem.
Pozdrawiam:
Krzysztof.

Dziękuje za zrozumienie :) :)

_________________
Pozdrawiam Ewa.

Poszukuje Wójciak lub Wojciak,Gajewscy,Siwa (SCHIWA),Kluczyńscy Tańscy ,Habdanowicz, Paschke ,Stefaniak,Winke,Wollf,Krause
Biskupin,Strzelcze koło Mogilna,Gasawa i okolice ,Miescisko i okolice ,Podolin.,Łaziska. ..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 wrz 2012, 10:26 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2010, 17:37
Posty: 282
kabat napisał(a):
Ja także czekam, wspomina się długi termin, nawet 2'a miechy.
Ale nie powiadomić o przyjęciu zlecenia, dziwne.
Ja pisałem na ich ogólny @ z przypiskiem pracownia naukowa, innego kompetentnego @ nie znalazłem, może u mnie to zły kierunek
Jest także możliwość przyspieszenia realizacji zamówienia cena 100% więcej, Niestety i na tka propozycję jeszcze do mnie nie napisano [ Ogłoszenie wyżej]
Niestety już dwa razy pisałem, nic nie piszą że przyjęli.
Szkoda ze nie maja automatu poczty powiadamiającego o przyjęciu @.
Chyba nie mają tak dobrych programistów jak "My WTG".


Witajcie
3.09.2012 w nocy napisałam meila do Archiwum Państwowego w Lesznie z prośbą o 3 skany aktów.
Dzisiaj dostałam informację o numerze konta i kwocie do zapłaty za 3 akty i 10 minut pracy.
Wpłaciłam 31zł i przesłałam im potwierdzenie przelewu. Jeśli równie szybko otrzymam te akty to naprawdę będę pod wrażeniem. Ale już sam fakt, że odpowiedzieli bardzo mi się podoba.
Można? Można!!!

Danka

_________________
___________________________________________________________________________________________
Poszukuję:data i miejsce ur. Jakub Mucha (ok.1815) ,nazwiska: Jamry, Kobierski, Lier (połudn.Wielkopolska)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 wrz 2012, 10:47 
Offline

Dołączył(a): 17 maja 2010, 16:07
Posty: 298
Lokalizacja: Gorzów Wlkp-Landsberg
Danuto
W Inowrocławiu jest podobnie no moze nie tak błyskawicznie ale tez szybko tylko Poznan sie ociąga :lol:
Z Poznania czekam juz 3 miesiące i 5 dni na odpowiedz :!:

_________________
Pozdrawiam Ewa.

Poszukuje Wójciak lub Wojciak,Gajewscy,Siwa (SCHIWA),Kluczyńscy Tańscy ,Habdanowicz, Paschke ,Stefaniak,Winke,Wollf,Krause
Biskupin,Strzelcze koło Mogilna,Gasawa i okolice ,Miescisko i okolice ,Podolin.,Łaziska. ..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 wrz 2012, 15:58 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2010, 17:37
Posty: 282
danamat2 napisał(a):
Witajcie
3.09.2012 w nocy napisałam meila do Archiwum Państwowego w Lesznie z prośbą o 3 skany aktów.
Dzisiaj dostałam informację o numerze konta i kwocie do zapłaty za 3 akty i 10 minut pracy.
Wpłaciłam 31zł i przesłałam im potwierdzenie przelewu. Jeśli równie szybko otrzymam te akty to naprawdę będę pod wrażeniem. Ale już sam fakt, że odpowiedzieli bardzo mi się podoba.
Można? Można!!!

Danka


Dla formalności informuję, że skany już otrzymałam.
Życzę wszystkim miłego kontaktu z równie przyjaznymi archiwami w całej Polsce.

Danka

_________________
___________________________________________________________________________________________
Poszukuję:data i miejsce ur. Jakub Mucha (ok.1815) ,nazwiska: Jamry, Kobierski, Lier (połudn.Wielkopolska)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 wrz 2012, 13:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2012, 22:11
Posty: 879
Lokalizacja: Poznań
Danko, mam równiez bardzo pozytywne doświadczenia z AP Leszno.Bardzo miła, wyrozumiała i pomocna obsługa.

_________________
Magdalena Blumczynska
-----------------------------
Kessel,Hubert,Vietz RudalCiastowski, Lorkiewicz- Sarnowa,Szymanowo,Bojanowo,Rawicz
Czekalscy, Stacheccy - Dąbrówka Kościelna,Pobiedziska Poznań
Staniewscy - Dubin,Jutrosin, Kórnik,Poznań,Pobiedziska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 wrz 2012, 13:58 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2010, 17:37
Posty: 282
Z wielką satysfakcją informuję, że nasze, poznańskie Archiwum Państwowe wykonało usługę w równie ekspresowym tempie. Skan zamówiłam 3.09 a dziś już go mam.
I tak trzymać!

Pozdrawiam.
Danka

_________________
___________________________________________________________________________________________
Poszukuję:data i miejsce ur. Jakub Mucha (ok.1815) ,nazwiska: Jamry, Kobierski, Lier (połudn.Wielkopolska)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 wrz 2012, 14:40 
Offline

Dołączył(a): 22 cze 2012, 08:54
Posty: 66
Lokalizacja: ślaskie
Witam
Ciekawa jestem od czego zależy czas oczekiwania. W AP Poznań zamówiłam fotografie cyfrowe 9 lipca. W e-mailu, który otrzymałam, określono czas realizacji zamówienia na 8 tygodni. Ciągle czekam.
Pozdrawiam Halina


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 wrz 2012, 16:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2007, 16:29
Posty: 583
Lokalizacja: Nowa Ruda dolnośląskie
Jakiś czas temu zamawiałam skany akt. Sporo tego było. Niektóre lata były od-do. Czas oczekiwania niestety wydłuża się. Ja czekałam dwa i pół miesiąca. Wiem, że każdy chciałby jak najszybciej otrzymać informacje a kolejka długa...Cierpliwości :D

_________________
pozdrawiam
Jola Mazur

Włodarczyk Suśnia Mokronos, par Kobierno, Orla - Koźmin, Wielowieś
Wachowiak Frankowiak par Wyganów
Jończak Błaszczyk/Błaszak Mokronos
Zieleziński Krenc Sulmierzyce
Dymek Połajewo
Narożyński par. Objezierze/Oborniki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 wrz 2012, 15:29 
Offline

Dołączył(a): 17 maja 2010, 16:07
Posty: 298
Lokalizacja: Gorzów Wlkp-Landsberg
ewa7624 napisał(a):
Danuto
W Inowrocławiu jest podobnie no moze nie tak błyskawicznie ale tez szybko tylko Poznan sie ociąga :lol:
Z Poznania czekam juz 3 miesiące i 5 dni na odpowiedz :!:


Witam wszystkich otrzymałam odp. z AP i ............aktu nieodnaleziono.Ciekawa historia ,gdyż koleżanka z forum kilka dni temu przesłała mi skan tego aktu. :lol: Trzy miesiące czekania i odp.negatywna.Odpisałam na maila do AP ,że skan jest w moim posiadaniu ,czekam na odpowiedż -co ciekawego napiszą :wink:

_________________
Pozdrawiam Ewa.

Poszukuje Wójciak lub Wojciak,Gajewscy,Siwa (SCHIWA),Kluczyńscy Tańscy ,Habdanowicz, Paschke ,Stefaniak,Winke,Wollf,Krause
Biskupin,Strzelcze koło Mogilna,Gasawa i okolice ,Miescisko i okolice ,Podolin.,Łaziska. ..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 wrz 2012, 16:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2333
Lokalizacja: Gniezno
http://www.szukajwarchiwach.pl/53/1890/0/1/34
Ciekawe odkrycie, tak się mnie wydaje USC Malczewo koło Witkowo nie jest podawany w spisach wystawionych skanów przez archiwum USC Poznań

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 wrz 2012, 20:09 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2010, 22:29
Posty: 107
Lokalizacja: Kalinowa
Witam! Mam pytanie do szanownych koleżanek i kolegów.
Chcę pozyskać kilka dokumentów z AP w Poznaniu i chciałbym się poradzić czy zamówić je w postaci zdjęć cyfrowych czy skanów. Jak duża jest różnica w ich jakości .
Pozdrawiam Zbyszek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 wrz 2012, 20:33 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Ja zamawiałem zawsze zdjęcia cyfrowe i ich jakość i czytelność była bardzo dobra. Koszt, z tego co pamiętam to 2 zł/zdjęcie. Zdjęcia były wysyłane mailem, albo nagrywane na płytę (to drugie za dodatkową opłatą). Ogólnie - mogę polecić zdjęcia.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 wrz 2012, 21:16 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2010, 22:29
Posty: 107
Lokalizacja: Kalinowa
Dzięki za informację. Wiem ,że koszt zdjęć wynosi 2 zł a skanu 4 ,ale własnie chciałem się dowiedzieć jak to się ma do jakości dokumentu. Skan jest zawsze dokładniejszy,ale zdjęcie cyfrowe chyba aż tak nie odbiega jakością od skanu. No chyba ,że jest robione przez amatora i kiepskim sprzętem. Ale mam nadzieję ,że w takiej instytucji jak AP to zdjęcia wyjdą dobrej jakości.
Zbyszek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2012, 15:37 
Offline

Dołączył(a): 19 maja 2011, 18:16
Posty: 120
Lokalizacja: Kórnik
Witam :)
USC Michałowo, Księga Urodzeń 1900-1901 (53/1893/0/1/157) zawiera tylko 12 skanów, które sprawiają wrażenie wyrwanych z całości.
Oto link do strony:
http://szukajwarchiwach.pl/53/1893/0/1/157/str/1/2#tab2

_________________
Pozdrawiam
Basia
Poszukuję: Kowalski, Serwatkiewicz, Serwatka, Sowiński, Wesołek, Łęcki, Chmielewski, Heigelmann, Niklaus, Małecki, Grząślewicz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 cze 2013, 23:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36037, ... ionow.html

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 cze 2013, 09:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 wrz 2012, 14:36
Posty: 74
Lokalizacja: Poznań
Witam wszystkich.
Będąc w ubiegłym tygodniu (pierwszy raz) w AP w Poznaniu zwróciłem uwagę na skaner stojący w Pracowni Naukowej pod oknem. Orientuje się ktoś czy każdy może korzystać z tego urządzenia. Czy ew. korzystanie jest odpłatne, jak za wykonanie skanu czy zdjęcia cyfrowego przez pracownika AP?

_________________
Pozdrawiam
Jacek S.
Poszukuję Strugałów, Golimowskich i Kopaszewskich z Wielkopolski.
Frąckowiaków z Bnina i Koszut.
Błaszczyków i Sommerów z Poznania.
Drachali z Kalisza.
Paszkiewiczów z okolic Koła.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 cze 2013, 13:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2010, 21:25
Posty: 495
Jacek Strugała napisał(a):
Witam wszystkich.
Będąc w ubiegłym tygodniu (pierwszy raz) w AP w Poznaniu zwróciłem uwagę na skaner stojący w Pracowni Naukowej pod oknem. Orientuje się ktoś czy każdy może korzystać z tego urządzenia. Czy ew. korzystanie jest odpłatne, jak za wykonanie skanu czy zdjęcia cyfrowego przez pracownika AP?


Skaner jest darmowy i obsługa we własnym zakresie . Przy skanerze jest instrukcja obsługi i jest dość prosta. Lecz można również poprosić pracownika pracowni o pomoc i wyjaśnienia. Należy tylko mieć swojego prywatnego pendrive , aby mieć możność skanowania .
Jedyną wadą skanera jest to że czasami się zacina . A tak to sama radość dla korzystających .

_________________
Pozdrawiam
Olgierd


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 cze 2013, 17:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 wrz 2012, 14:36
Posty: 74
Lokalizacja: Poznań
Dziękuję za objaśnienie. Zatem następna wizyta z pendrivem...

_________________
Pozdrawiam
Jacek S.
Poszukuję Strugałów, Golimowskich i Kopaszewskich z Wielkopolski.
Frąckowiaków z Bnina i Koszut.
Błaszczyków i Sommerów z Poznania.
Drachali z Kalisza.
Paszkiewiczów z okolic Koła.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 cze 2013, 08:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Chyba zapodziałem w pracowni naukowej AP w Poznaniu szary notatnik (formatu A6) z danymi o przodkach. Może ktoś go widział/znalazł - będę wdzięczny za informację na email lucas.bielecki@gmail.com

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lip 2013, 00:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2011, 13:55
Posty: 110
Lokalizacja: Trójmiasto
Witam wszystkich!!

Podłączę się pod ten wątek z moimi pytaniami dot. AP Poznań. We wrześniu prawdopodobnie będę miał okazję spędzić calutki dzień w tym archiwum. Kłopot w tym że nigdy nie korzystałem z jakiegokolwiek. Jak wygląda wizyta? Na stronie AP znalazłem informację iż zamówienia realizowane są o godzinie 7:00 (akta dostępne od 9.00), 10:45 (akta dostępne od 11.30), i 12:45 (akta dostępne od 13.30); oraz że jednorazowo można zamówić 5 jednostek archiwalnych. Czy to znaczy że w ciągu całego dnia, będę mógł otrzymać jedynie piętnaście ksiąg do przejrzenia? Jeśli rano o 7'ej zamówię 5 jednostek, to będę musiał czekać aż do 9'ej żeby móc je otrzymać?

Akty do znalezienia mam dobrze opracowane, muszę jedynie otrzymać do rąk konkretną księgę metrykalną/meldunkową. A wiedząc czego szukam mogę przejrzeć więcej niż 15 ksiąg w ciągu ośmiu godzin! Samych ksiąg meldunkowych miałbym do przejrzenia z ponad dwadzieścia. Czy pod pojęciem 'jednostka archiwalna' kryje się jakakolwiek pozycja w archiwum, typu księga metrykalna, meldunkowa, mapa, itp? Jedna księga = jedna jednostka?

Interesują mnie też księgi ewangelickie, XVII/XIX wiek, o których wiem że są zmikrofilmowane. Czy w takim wypadku będę miał możliwość przejrzenia tylko i wyłącznie mikrofilmów, ale na pewno nie oryginałów? Bo szczerze mówiąc wolałbym przeglądać księgę niż wpatrywać się w czytnik.

Jak wygląda możliwość fotografowania materiałów archiwalnych, mogę używać swojego aparatu bez żadnych ograniczeń?

Co mogę mieć na stole, kartkę papieru, ołówek to oczywiste, ale czy mogę przynieść laptopa na przykład? Aparat fotograficzny, jak w pytaniu powyżej, do samodzielnego fotografowania aktów?

Czy przy archiwum jest parking, czy chociażby chodnik gdzie można bezproblemowo zaparkować? Jest na miejscu lub w pobliżu jakaś kawiarenka/bufet?

Z góry dziękuję za podpowiedzi!

_________________
Pozdrawiam, Grzegorz

----------------------------

Poszukiwane nazwiska: Koch (Wysogotowo, Wygoda, Cieśle, Paczkowo, Świerczewo, Komorniki, Wierzeja), Knoll (Glinno i okolice Nowego Tomyśla), Barthold (Wysogotowo), Trzciński (Szreniawa i Marienberg)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lip 2013, 05:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2010, 21:25
Posty: 495
kochu7 napisał(a):
Witam wszystkich!!

Podłączę się pod ten wątek z moimi pytaniami dot. AP Poznań. We wrześniu prawdopodobnie będę miał okazję spędzić calutki dzień w tym archiwum. Kłopot w tym że nigdy nie korzystałem z jakiegokolwiek. Jak wygląda wizyta? Na stronie AP znalazłem informację iż zamówienia realizowane są o godzinie 7:00 (akta dostępne od 9.00), 10:45 (akta dostępne od 11.30), i 12:45 (akta dostępne od 13.30); oraz że jednorazowo można zamówić 5 jednostek archiwalnych. Czy to znaczy że w ciągu całego dnia, będę mógł otrzymać jedynie piętnaście ksiąg do przejrzenia? Jeśli rano o 7'ej zamówię 5 jednostek, to będę musiał czekać aż do 9'ej żeby móc je otrzymać?

Akty do znalezienia mam dobrze opracowane, muszę jedynie otrzymać do rąk konkretną księgę metrykalną/meldunkową. A wiedząc czego szukam mogę przejrzeć więcej niż 15 ksiąg w ciągu ośmiu godzin! Samych ksiąg meldunkowych miałbym do przejrzenia z ponad dwadzieścia. Czy pod pojęciem 'jednostka archiwalna' kryje się jakakolwiek pozycja w archiwum, typu księga metrykalna, meldunkowa, mapa, itp? Jedna księga = jedna jednostka?

Interesują mnie też księgi ewangelickie, XVII/XIX wiek, o których wiem że są zmikrofilmowane. Czy w takim wypadku będę miał możliwość przejrzenia tylko i wyłącznie mikrofilmów, ale na pewno nie oryginałów? Bo szczerze mówiąc wolałbym przeglądać księgę niż wpatrywać się w czytnik.

Jak wygląda możliwość fotografowania materiałów archiwalnych, mogę używać swojego aparatu bez żadnych ograniczeń?

Co mogę mieć na stole, kartkę papieru, ołówek to oczywiste, ale czy mogę przynieść laptopa na przykład? Aparat fotograficzny, jak w pytaniu powyżej, do samodzielnego fotografowania aktów?

Czy przy archiwum jest parking, czy chociażby chodnik gdzie można bezproblemowo zaparkować? Jest na miejscu lub w pobliżu jakaś kawiarenka/bufet?

Z góry dziękuję za podpowiedzi!


Grzegorzu postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania dotyczące wizyty/pracy w Pracowni Naukowej w AP w Poznaniu. Jako osoba zamiejscowa masz możliwość zamówienia pierwszych 5 pozycji dzień wcześniej przez telefon dzwoniąc na numer 618524601 i prosząc o Pracownie Naukową w godz 9-12 , podaj że jesteś zamiejscowy to będziesz miał już właśnie zrealizowane najpózniej o godz. 7 dnia następnego Twoje zamówienie . Pracownia dla korzystających jest otwarta od godz, 9 , gdy będziesz pierwszy raz będziesz musiał wypisać deklarację do korzystania z zasobów i podanie (wystarczy dowód mieć przy sobie ) W archiwum realizacje zamówień są tak jak opisałeś w tych godzinach i ilościach można czasem zamówić 6 a i 7 pozycji lecz dobrze jest poinformować pracownika pracowni o takim zamówieniu (raczej nie ma problemów tym bardziej jeżeli dana pozycje są niewielkie(np pojedyncze akty z wiejskich parafii ) . Materiały w pracownii można fotografować własnym sprzętem jak i nająć pendrive skorzystać z ogólnie dostępnego skanera w pracowni ( bez opłat) w pracowni można mieć też laptopa jak i korzystać z róznych pozycji komputer z bazą danych archiwum jak i opracowań książkowych .
Co do mikrofilmów to niestety ostatnio w pracowni jest zasada że jeżeli dana pozycja jest na mikrofilmie to dostaje się mikrofilm chyba że poprosi się obsługę pracowni o wydanie pozycji w oryginale bowiem chce się ją zeskanować zazwyczaj nie ma wiekszych problemów przy jednostkowych prośbach .
Przy zamawianiu ksiąg meldunkowych podajemy np Akta gminy Grodzisk Wlkp "tutaj numer" wieś Kobylniki " te pozycje meldunkowe zamawia się w archiwum bezwzględnie dzień wcześniej bowiem te księgi są w innym budynku archiwum - może jak będziesz zamawiał dzień wcześniej 5 ksiąg to wspomnij że jesteś z daleka i czy możesz dokonać większego zamówienia ksiąg medunkowych np 10 - pracownicy pracowni taż są ludżmi może zrozumieją .

Zamówienia w pracowni składamy poprzez wypisanie kart zamówień i złożenie ich w kartoniku w części pierwszej pracowni i najlepiej dokonywać tego przynajmniej 5-10 minut przed czasem realizacji zamówień , aby zdążyć że złożeniem .

W Poznaniu jest w około archiwum strefa płatnego parkowania a i ceny są wysokie . Proponuję pozostawić auto pod katedrą ( teren poza strefą ) i podjechać tramwajem wysiadamy na drugim przystanku przy Placu Wielkopolskim (są tam kramy targowe) i jesteśmy przy samym budynku archiwum bowiem Archiwum jest na rogu Plac Wielkoplski/23 Lutego .
Jak to w centrum nie brak w okolicy róznego rodzaju barów i kawiarenek , są nawet na przeciw samego wejścia do budynku archiwum .

Mam nadzieję że choć po części wyjaśniłem zasady korzystania z AP w Poznaniu .

_________________
Pozdrawiam
Olgierd


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lip 2013, 08:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2011, 13:55
Posty: 110
Lokalizacja: Trójmiasto
Stan, wielkie dzięki za wskazówki. Rozumiem że przy życzliwości pracowników archiwum mogę dostać więcej niż 15 regulaminowych pozycji?

A jak wygląda możliwość korzystania z czytników mikrofilmów, czy muszę zarezerwować czytnik zawczasu, czy raczej dostępny będzie? Te kilkanaście ksiąg meldunkowych to raczej szybko przerobię bo wiem czego szukam, więc pewnie więcej czasu będę miał na mikrofilmy. Czy przy mikrofilmach również są jakieś ograniczenia ilościowe? Zamierzam przejrzeć parafię ewangelicką Św. Krzyża w Poznaniu. Co prawda do końca XVII wieku jedna księga (a więc pewnie mniej więcej jeden mikrofilm) obejmuje zakres kilku-kilkunastu lat, ale już pierwsza połowa XIX wieku to już jeden rok = jedna księga, i to chyba z podziałem na urodzenia/małżeństwa/zgony. A nie wiem ile roczników upchnięto na jednym mikrofilmie. Co prawda wiem w którym roku będę szukał konkretnego wpisu, ale wpisów do odnalezienia mam sporo. Czy mikrofilmy mogę zamówić w ilości "hurtowej", oraz czy zamówienie na mikrofilmy składa się w konkretnych godzinach? Czy też może po przeglądnięciu jednego mogę od ręki zamówić następny?

_________________
Pozdrawiam, Grzegorz

----------------------------

Poszukiwane nazwiska: Koch (Wysogotowo, Wygoda, Cieśle, Paczkowo, Świerczewo, Komorniki, Wierzeja), Knoll (Glinno i okolice Nowego Tomyśla), Barthold (Wysogotowo), Trzciński (Szreniawa i Marienberg)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lip 2013, 09:19 
Offline

Dołączył(a): 22 lis 2009, 18:58
Posty: 57
Lokalizacja: Łódź
Grzegorzu z Trójmiasta,

Nie trać czasu na przeglądanie mikrofilmów w AP Poznań, sprowadź je do najbliższego dla Ciebie AP, pewnie w Gdańsku i spokojnie przeglądaj cały miesiąc masz na to czas. Koszt tyle co przesyłka pocztowa.

---
Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lip 2013, 21:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2011, 13:55
Posty: 110
Lokalizacja: Trójmiasto
Hej Krystyno!

Tak też zamierzam zrobić po wizycie w AP Poznań, zamówić mikrofilmy do AP Gdańsk. A że ta wizyta w Poznaniu to jedyna taka okazja jaką będę miał przez długi okres czasu, chciałem ten dzień w archiwum maksymalnie wykorzystać. Szczerze mówiąc to liczyłem że dostęp do akt będę miał nielimitowany. Z kolei pracownia naukowa AP Gdańsk będzie zamknięta do końca roku z powodu remontu, więc nie mam gdzie przeglądać mikrofilmów w miejscu zamieszkania przez najbliższe pół roku.

Dziękuję za podpowiedzi!

_________________
Pozdrawiam, Grzegorz

----------------------------

Poszukiwane nazwiska: Koch (Wysogotowo, Wygoda, Cieśle, Paczkowo, Świerczewo, Komorniki, Wierzeja), Knoll (Glinno i okolice Nowego Tomyśla), Barthold (Wysogotowo), Trzciński (Szreniawa i Marienberg)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL