Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 21:03

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 08 paź 2014, 16:06 
Offline

Dołączył(a): 13 gru 2012, 20:41
Posty: 3
Witam,

Wśród swoich przodków mam Kraśnickich, którzy z Wilczyna par. Kopydłowo, którzy wyemigrowali do Tłuchowa (ziemia Dobrzyńska) między 1794 -1802. Jan Napomucen Kraśnicki (żona Wiktoria Mańkowska h. Zareba) był posesorem zastawnym w Kopydłowie

Nie bardzo się da powiązać Jana Nepomucena z innimi Kraśnickimi wymienionymi przez Dworzaczka (pow. koniński). O Janie było wiadomo, że był synem Wojciecha Kraśnickiego i Franciszki Bagieńskiej (h. Radwan).

W Tłuchowie zmarła żona Jana Nepomucena - Wiktoria w 1802r. , a podczas ślubu ich syna w 1819 był zapis "o ojcu nikt nie wie czy żyje".
Po roku w herbarzu szlachty sieradzkiem udało mi się znaleźć drugi ślub Jana Nepomucena Kraśnickiego .

Z aktu jego ślubu z 1811 wynika, że Jan Nepomucen urodził sie ok 1757 r w par. Lubstowskiej. Z tego co udało mi się sprawdzić akta metrykalne dla tej parafii są dostępne dopiero od początku XIX w.

Czy może przypadkiem są jednak (inaczej niż pradziad czy mormoni) dostępne akty metrykalne dla tej parafii z okolic 1757 r?

Pozdrawiam
Bogdan


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 82 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL