Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 23 cze 2024, 03:01

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 sty 2011, 19:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 sty 2011, 18:01
Posty: 43
Konstancja Wisniewska zd.Depka oraz Pelagia Wisniewska zd.Brzykcy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2011, 00:23 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 516
Lokalizacja: Poznań
Myślę, że gdybyś w temacie zamiast nic nie mówiącego stwierdzenia "poszukuje informacji" napisała "Wiśniewska" lub " Wiśniewska, Depka, Brzykcy" byłoby o wiele jaśniejsze, czego szukasz.

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2011, 00:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Dodam, ze okres o teren poszukiwan tez jest istotny.
Takze prosimy podpisywac swoje posty. Odpisujac Tobie "Misiaczku" troche mnie paralizuje.
Ja mam Brzykcy rodzine ale to wspolczesne lata. Niestety oprocz nazwiska nie mam miejsca zamieszkania.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2011, 13:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 sty 2011, 18:01
Posty: 43
Krzysztof Dobrzynski napisał(a):
Dodam, ze okres o teren poszukiwan tez jest istotny.
Takze prosimy podpisywac swoje posty. Odpisujac Tobie "Misiaczku" troche mnie paralizuje.
Ja mam Brzykcy rodzine ale to wspolczesne lata. Niestety oprocz nazwiska nie mam miejsca zamieszkania.

Moja Babcia to Pelagia Wisniewska zd.Brzykcy urodzila sie w Kolaczkowie z Ojca Jakuba i Matki Jozephy zd.Napierala a zmarla w Bydgoszczy w 1943r Druga osoba o ktora pytalam .to moja prababcia Konstancja Wisniewska zd,Depka to matka mojego dziadka Leonarda Wisniewskiego z Wielkich Bartodziej -obecnie dzielnica Bydgoszczy Niestety nie znalam tych babc,poniewaz urodzilam sie w 1954 r z ojca Ignacego i matki Anny zd Skaja z borow tucholskich Jesli chodzi o matke mojej mamy Anne Skaja zd,Badtke ur 1896r to znalam ja doskonale i cala jej rodzine w Rudzkim Moscie mieszka moja ciocia Dobrzynska Pragne dodac adres e-mail tylko nie wiem czy mi wolno ale co tam Serdecznie pozdrawiam Zofia Wisniewska zofiawisniewska1892@gmail.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2011, 13:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 sty 2011, 18:01
Posty: 43
Jan M. Musielak napisał(a):
Myślę, że gdybyś w temacie zamiast nic nie mówiącego stwierdzenia "poszukuje informacji" napisała "Wiśniewska" lub " Wiśniewska, Depka, Brzykcy" byłoby o wiele jaśniejsze, czego szukasz.

Okey juz sie poprawilam a swoja droga to chcialam Janku powiedziec Tobie, ze mieszkajac w Bydgoszczy na Szwederowie mialam serdeczna kolezanke Grazyne Musielak ale to odlegle czasy szkoly podstawowej, do ktorej tez chodzil obecny posel na sejm Janek Rulewski obok jego dzialki na ul Inwalidow mielismy swoja pozdrawiam Zosia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sty 2011, 00:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
misiaczek 2503 napisał(a):
.....swoja droga to chcialam Janku

Ksiadz Jan
Zosiu chodzi o tytul, ktory pozniej widac na glownej stronie. Chodzi o to by inni widzieli od razu o jaka rodzine biega. A tutaj ciagle jest "poszukuje informacji". To dla latwiejszej czytelnosci postow.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sty 2011, 16:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 sty 2011, 18:01
Posty: 43
Jan M. Musielak napisał(a):
Myślę, że gdybyś w temacie zamiast nic nie mówiącego stwierdzenia "poszukuje informacji" napisała "Wiśniewska" lub " Wiśniewska, Depka, Brzykcy" byłoby o wiele jaśniejsze, czego szukasz.

Przepraszam ze ksiedza nazwalam Jankiem moim ojcem chrzestnym byl 1 proboszcz Parafi Sw.Piotra i Pawla w Bydgoszczy ks dr.Stanislaw Wisniewski pierwszy pralat tej parafi Zofia Kwiryna Wisniewska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sty 2011, 22:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2666
Lokalizacja: Poznan
Zosiu - wydaje mi sie, ze nie masz za co przepraszac, Ksiadz Musielak ma na imie Janek /w zdrobnieniu/. Skad mialas wiedziec, ze to akurat ksiadz :?:
Ja tez nie wiedzialam swego czasu, ze to male "x" przed nazwiskiem oznacza sprawowana funkcje koscielna.
Z czasem sama bys sie zorientowala co i jak :)
Jestem pewna, ze ksiadz Musielak napewno sie nie obrazil bo nie ma o co.
W sumie tutaj na Forum wszyscy jestesmy rowni, czy to lekarz, czy inzynier, czy ksiadz, czy uczen lub emeryt i jeszcze wiele innych zawodow.
Nic nas nie dzieli a tylko laczy - genealogia.
Pozdrowienia.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2011, 01:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 sty 2011, 18:01
Posty: 43
Hania napisał(a):
Zosiu - wydaje mi sie, ze nie masz za co przepraszac, Ksiadz Musielak ma na imie Janek /w zdrobnieniu/. Skad mialas wiedziec, ze to akurat ksiadz :?:
Ja tez nie wiedzialam swego czasu, ze to male "x" przed nazwiskiem oznacza sprawowana funkcje koscielna.
Z czasem sama bys sie zorientowala co i jak :)
Jestem pewna, ze ksiadz Musielak napewno sie nie obrazil bo nie ma o co.
W sumie tutaj na Forum wszyscy jestesmy rowni, czy to lekarz, czy inzynier, czy ksiadz, czy uczen lub emeryt i jeszcze wiele innych zawodow.
Nic nas nie dzieli a tylko laczy - genealogia.
Pozdrowienia.

Haniu ja w USA mam liczna rodzine ze strony mojej Mamy Skaja ze strony mojej prababci Napierala ze strony mego dziadka Wisniewski w Toronto mieszka Nina Wisniewska jest polozna ale nigdy z nikim nie utrzymywalam zadnych kontaktow Teraz kiedy jestem starsza chce dokladnie poznac swoje korzenie i nie po to aby z nimi korespondowac bo napewno nie mowia po polsku ale aby dodac ich wszystkich do mojego drzewa Serdecznie Ciebie pozdrawiam Zosia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2011, 01:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2666
Lokalizacja: Poznan
No i popatrz Zosiu , na Twoj post odpowiedzialy poza Ksiedzem Musielakiem 2 osoby jedna z Canady Krzysztof i ja z USA, tam gdzie masz krewnych i chcialabys ich odszukac.
Ja ze swej strony moge Tobie napisac, ze nas w Chicago jest bardzo stara i zasluzona firma pogrzebowa, "Skaja Funeral Home", dzialaja od 80 lat i maja kilka domow pogrzebowych na terenie Chicago i przedmiesci o ile dobrze pamietam. Moze to a noz twoi krewni ? Niestety aby to sprawdzic musialabys miec dokladne imiona, jakies daty. Nazwisko Skaja jest bardzo popularne.
Moze Krzysztof cos by pomogl w Canadzie ?
Pozdrowienia.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2011, 01:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 sty 2011, 18:01
Posty: 43
Hania napisał(a):
No i popatrz Zosiu , na Twoj post odpowiedzialy poza Ksiedzem Musielakiem 2 osoby jedna z Canady Krzysztof i ja z USA, tam gdzie masz krewnych i chcialabys ich odszukac.
Ja ze swej strony moge Tobie napisac, ze nas w Chicago jest bardzo stara i zasluzona firma pogrzebowa, "Skaja Funeral Home", dzialaja od 80 lat i maja kilka domow pogrzebowych na terenie Chicago i przedmiesci o ile dobrze pamietam. Moze to a noz twoi krewni ? Niestety aby to sprawdzic musialabys miec dokladne imiona, jakies daty. Nazwisko Skaja jest bardzo popularne.
Moze Krzysztof cos by pomogl w Canadzie ?
Pozdrowienia.

Moi Skajowie to pochodza z borow tucholskich od Tucholi po Chojnice tak Haniu nie ma lipy utrafilas w 10 to Lawrence Skaja wiadomosc na 100 procent Tylko jak ja mam do nich pisaac ja nie potrafie po angielsku a glowe bym sobie dala obciac ze i oni nie potrafia po polsku Chcialabym a boje sie zeby nie pomysleli ze chce cos od nich wyrwac Ale bardzo Ci dziekuje za zainteresowanie teraz kolej na mnie abym sie i Tobie Haniu na cos przydala Zosia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2011, 02:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 sty 2011, 18:01
Posty: 43
misiaczek 2503 napisał(a):
Hania napisał(a):
No i popatrz Zosiu , na Twoj post odpowiedzialy poza Ksiedzem Musielakiem 2 osoby jedna z Canady Krzysztof i ja z USA, tam gdzie masz krewnych i chcialabys ich odszukac.
Ja ze swej strony moge Tobie napisac, ze nas w Chicago jest bardzo stara i zasluzona firma pogrzebowa, "Skaja Funeral Home", dzialaja od 80 lat i maja kilka domow pogrzebowych na terenie Chicago i przedmiesci o ile dobrze pamietam. Moze to a noz twoi krewni ? Niestety aby to sprawdzic musialabys miec dokladne imiona, jakies daty. Nazwisko Skaja jest bardzo popularne.
Moze Krzysztof cos by pomogl w Canadzie ?
Pozdrowienia.

Moi Skajowie to pochodza z borow tucholskich od Tucholi po Chojnice tak Haniu nie ma lipy utrafilas w 10 to Lawrence Skaja wiadomosc na 100 procent Tylko jak ja mam do nich pisaac ja nie potrafie po angielsku a glowe bym sobie dala obciac ze i oni nie potrafia po polsku Chcialabym a boje sie zeby nie pomysleli ze chce cos od nich wyrwac Ale bardzo Ci dziekuje za zainteresowanie teraz kolej na mnie abym sie i Tobie Haniu na cos przydala Zosia

Tak wiec jak obiecalam z ksiazki telefonicznej z Nakla znalazlam 13 Majewskich i ich numery ale to wysle tylko e-mailem prosze zapisz moj;e-mail zofiawisniewska1892@gmail.com


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL