Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 15 cze 2024, 22:13

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 09 cze 2011, 11:11 
Offline

Dołączył(a): 09 cze 2011, 10:38
Posty: 16
Witam wszystkich forumowiczów. :D
Bardzo zależy mi na wszelkich informacjach dotyczących mojej rodziny. Większość pamiątek zaginęła i wiem tylko tyle, ile zdołałam zapamiętać ze spotkań rodzinnych w dzieciństwie i z opowiadań taty.
W moich poszukiwaniach dotarłam do prapradziadka Andrzeja Kułakowskiego, który mieszkał na początku XX wieku w Swarzędzu. Prowadził zakład stolarski. Po nim warsztat przejął syn, Jan, który zmarł w kieleckiem podczas II WŚ (rodzina została tam wysiedlona przez Niemców). W młodości zorganizował Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" w naszym mieście (archiwa zostały zniszczone) i był, jak mi się wydaje, najbardziej barwną postacią w rodzinie. Tradycje stolarskie w rodzinie są kontynuowane do dzisiaj. Rodzina nadal mieszka w Swarzędzu.
Niestety "na Andrzeju" moja wiedza się kończy. Nie mogę znaleźć wcześniejszych informacji. Nie wiem od kiedy mieszkaliśmy w Swarzędzu i skąd się tutaj znaleźliśmy. Może ktoś mi pomoże? A może na forum jest już ktoś o tym nazwisku? Być może ktoś z rodziny :) . Proszę o kontakt.

_________________
Pozdrawiam
Hania


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 cze 2011, 20:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2010, 01:54
Posty: 439
Lokalizacja: Poznań
Witaj,
Zerknij może na poniższy wątek, może znajdziesz coś ciekawego dla siebie? Szczególnie polecam stronę Muzeum Mebli jest sporo archiwalnych zdjęć swarzędzkich stolarzy :)

http://www.wtg-gniazdo.org/forum/viewtopic.php?f=5&t=3450

_________________
Pozdrawiam
Olga T.
_____
Tyliński, Drzymała,Słociński, Napierała, Przybylski, Kaczmarek, Jaskóła, Szafrański, Roszak, Biskup, Danielewicz. Zapraszam na bloga: Poznań 1908. Śladami Marianny - przewodnik dla prawnuczki http://poznan1908.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 cze 2011, 18:54 
Offline

Dołączył(a): 09 cze 2011, 10:38
Posty: 16
Witam. Materiały umieszczone w tym linku są mi znane. Ale dziekuję bardzo za chęci. Najbardziej zależy mi na informacjach dotyczących działalności "Sokoła". Niestety, podobno wszystkie dokumenty z jego działalności w Swarzędzu zostały zniszczone przez zarząd klubu "Unia" (tak przynajmniej ktoś mi powiedział). Mam tylko jakieś szczątkowe informacje i kilka kopii fotografii. Chciałabym się czegoś dowiedzieć, ale nie mam już pomysłu dokąd "uderzyć".

_________________
Pozdrawiam
Hania


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL