Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 mar 2024, 01:33

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 cze 2015, 08:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lis 2012, 19:31
Posty: 350
Lokalizacja: Kalisz, Choszczno
Witam serdecznie.
Poszukuję usilnie aktu małżeństwa zawartego w Kaliszu w latach 1893-1900 w parafii św. Józef ( bliżej roku 1899-1900), pomiędzy
Józefem Kujawińskim *ok. 1866 r. w Stropieszynie (parafia Kościelec pow. kaliski), a Anną Przerańską *16.07.1877r. w Kaliszu parafia św. Józef (NMP).
Anna jest córką Jakuba i Tekli Walczak małżonków Przerańskich.
Mam pewne podejrzenia co do rodziców Józefa, ale potrzebuję potwierdzenia, dlatego szukam aktu małżeństwa. Aktu zgonu nie ma w parafii, byłam, sprawdzałam.
Na nagrobku data zgonu to 09.06.1911, akt może jeszcze być w parafii św. Mikołaj. W "szwa" tego roku nie ma, a parafia nie udostępnia ksiąg (różnie się tłumacząc).
Józef Kujawiński s. Marcina i Walerii Makowskiej *ok.1866 w Stropieszynie zawarł zw. małż. z Katarzyną Retkowską *29.09.1861 w Winiarach p. Tłokinia c. Antoniego i Józefy Mańka x 05.06.1887r. w p. św. Józef w Kaliszu.
Skany są do roku 1892 i dalej nie wiem, czy Katarzyna zmarła, a Józef ożenił się po raz drugi z moją prababką Anną Przerańską, czy było inaczej (właśnie są to moje przypuszczenia).
Może ktoś z Szanownych forumowiczów ma w swoich zbiorach ślub pary Józef Kujawiński i Anna Przerańska lub zgon Katarzyny Kujawińskiej z d. Retkowska z Kalisza, albo przy okazji może ktoś byłby uprzejmy zajrzeć do ksiąg odwiedzając archiwum w Kaliszu.
Będę wdzięczna za informacje, tak bardzo dla mnie ważne.

_________________
Pozdrawiam
Ela


Poszukuję:
Kujawiński, Sobczak, Musiak, Jochan (Kalisz) ; Przerański, Czerniak - Cierniak (Pamięcin); Mikołajczyk (Błaszki); Brząkowski, Ciesielski, Jankowski, Błaszak (Słupca i Września), Walczak, Janiak (Kuchary).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lis 2020, 23:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2018, 16:32
Posty: 23
Lokalizacja: Wyspa Mgieł
Anna Przerańska byla po Ojcu... Przeraniak a ten po swoim.... Przeraniaczyk.

Prosze o kontakt

Pozdrawiam

_________________
Haplogroupa R-YP239

Poszukuje informacji o rodzicach małżeństwa Franciszek Kamiński (ur ok 1791) i Agnieszka d. Królikowska (ur ok 1803 - 1834) (lata istnienia tego małżeństwa to 1818-1834 we wsi Dziećmierowo parafia Kórnik [województwo wielkopolskie]).


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 121 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL