Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 mar 2024, 06:52

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nawroccy
PostNapisane: 11 sie 2015, 12:23 
Offline

Dołączył(a): 14 gru 2012, 13:08
Posty: 11
Lokalizacja: Łódź
Poszukuję informacji o rodzinie Nawrockich.
Mój przodek - Józef Nawrocki urodził się w miejscowości Suchy Las, w parafii Mąkoszyn 10 lutego 1837 roku. Był dzieckim (jedynym mi znanym) Andrzeja Nawrockiego i Joanny z Jankowskich.
Jeszcze w tym samym roku jego ojciec już jako wdowiec bierze ślub w parafii Lubotyń z Marianną Gwiaździńską. Nie zapisano gdzie zmarła Joanna. Podano jedynie informacje, że Andrzej był synem już zmarłych Józefa i Anny Nawrockich, a urodził się około 1808 roku. Gdzie? Nie podano. Których? Andrzej zmarł w Smólnikach w parafii Dęby Szlacheckie 18 czerwca 1854 roku i według aktu zgonu urodził się w Smólnikach. W tychże Smólnikach urodził się brat Andrzeja - Maciej 26 grudnia 1814 (poślubił 16 lipca 1843 roku w Sadlnie Zuzannę Siwińską).
Andrzej Nawrocki miał ponadto jeszcze co najmniej 3 braci:
- Józefa, którego pierwsza żona Dorota zmarła w Zakrzewku, w parafii Mąkolno 6 marca 1837, a 13 kwietnia tego samego roku w Mąkolnie poślubił Zuzannę Roniewicz. Według aktu ślubu Józef miał urodzić się w Smólnikach około 1812 roku.
- Jana, zaślubionego z Dorotą z Potrzebowskich. Jan zmarł w Chlebowie, w parafii Sadlno 3 marca 1854,
- Piotra, który pojawia się kilkukrotnie jako świadek. Był kowalem w Nowej Wsi oraz Zakrzewku.

Chciałbym dowiedzieć się gdzie 1837 roku zmarła Joanna z Jankowskich Nawrocka, gdzie i kiedy urodziła się i wzięła ślub z Andrzejem Nawrockim oraz natrafić na Józefa i Annę Nawrockich. Nie wiem gdzie i kiedy zmarli.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 101 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL