Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 15 cze 2024, 23:39

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 cze 2009, 20:13 
Offline

Dołączył(a): 11 kwi 2008, 19:03
Posty: 4
Lokalizacja: Włocławek
Poszukuję rodziny mojego dziadka Brożka Kazimierza ur. W 1866 roku w Lekarzewicach.
Dziadek miał dwie siostry.
Brożek Kunegunda ur 1860 roku w Zblęgu, która wyszła w 1879 roku za Pawła Banachowskiego. W 1880 roku urodziła się im córka Maryanna Banachowska.

Druga siostra to Maryanna Brożek ur. 1869 roku w Lakarzewicach ( wiem, że była matką chrzestną Maryanny Banachowskiej).
Proszę o kontakt Brożków ur. Na Kujawach lub w Wielkopolsce.

Pozdrawiam
Dorota z Włocławka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lis 2010, 10:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1360
Lokalizacja: Strzelno
Nekrolog z "Gazety Pomorskiej" z dn. 11.10.2010:
(...) dnia 8 października 2010 zmarła (...) Helena Chojnacka z domu Brożek, lat 84. Msza św. żałobna wraz z pogrzebem odprawiona zostanie dnia 12.10.2010 r. o godz. 13.00 w Bazylice św. Apostołów Piotra i Pawła w Kruszwicy (...)

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lis 2010, 23:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 gru 2008, 22:02
Posty: 267
Lokalizacja: D-ki, PL
Swego czasu pewna rodzina Brożek mieszkała w Dusznikach, jak by kto pytał ...

_________________
poszukuję info o: Dederek -Wijewo,Brenno i okolice, Lichocki/a Duszniki, Moczyński /a - Wlkp.,Kuna: i różne jej odmiany Knopt/f ,Kropt/f, Sroka -Zębowo,Lwówek,Miedzichowo,N.Tomyśl,Bartoszewski Józef i Antonina Bartoszewska rod.Górecka -Poznań/Kaźmierz?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2010, 02:00 
Offline

Dołączył(a): 26 lis 2010, 01:53
Posty: 1
Witam,

mój pradziadek Michal Brożek urodził się w roku 1880 w Miławie k. Trzemeszna. Był synem Vincenta i Józefy, ale nic o nich nie wiem

pozdrawiam

Tomasz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 maja 2011, 22:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1360
Lokalizacja: Strzelno
"Lech Gazeta Gnieźnieńska" nr 108 środa dn. 16 maja 1923: Nekrolog:
„Dnia 13.5.23 r o godz. 6 wiecz. zasnął w Bogu, po długich i ciężkich cierpieniach, opatrzony Sakramentami św., mój najukochańszy mąż, nasz ojciec, teść, dziadek i pradziadek ś.p. Tomasz Brożek przeżywszy lat 84. Pogrzeb odbędzie się dnia 17.5.23 o godz. 4 po poł. z domu żałoby Zielony Rynek 11, na cmentarz św. Piotra. O czem donosi w smutku pogrążona Rodzina.
Gniezno, Strzelno, Rzeszyn, Żerniki, Miejska Górka, Jutrosin”

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL