Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 16 kwi 2024, 07:02

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 paź 2009, 16:14 
Offline

Dołączył(a): 28 gru 2007, 11:10
Posty: 54
Lokalizacja: Wolsztyn -> Poznań -> Warszawa
Witam!
Moje poszukiwania tym razem wiążą się tylko pośrednio z genealogią. Mimo to, ośmielam się prosić o pomoc na tym forum, gdyż historia miast jest nieodłącznym elementem poznawania historii rodziny, więc myślę, że niektórzy forumowicze mogliby mi jakoś pomóc.
Mam do napisania pracę na temat lokacji miejskich średniowiecznych i nowożytnych (do XVIII wieku) w moim regionie, tj. Wolsztyn i okoliczne miejscowości o statusie miejskim (lub przejściowo miejskim, jak na przykład Kębłowo). Czy mógłby mi ktoś poradzić, do jakich publikacji, źródeł, opracowań sięgnąć, by sprostać tematowi? Może ktoś już zajmował się historią tych terenów i mógłby podzilić się informacjami? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i przepraszam za ten mało genealogiczny temat. (Mam nadzieję, że administratorzy mi wybaczą :oops: )
Pozdrawiam

_________________
Michał :D

Ignacy Szlachciak, ur. ok. 1780, ślub z Zofią Kryszak w Broniszewicach w 1805, zm. 1851 Polskie - skąd pochodził i kiedy dokładnie się urodził?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 paź 2009, 18:00 
Offline

Dołączył(a): 28 sie 2008, 08:14
Posty: 244
Lokalizacja: Szamotuły, Środa Wielkopolska,Dąbrowice pow.kutnowski
Zajrzyj na stronę Lubuskiego Towarzystwa Genealogicznego, tam dowiesz się więcej o ziemi Wolsztyńskiej i Babimojskiej, a także o publikacjach z tematem związanych.

Pozdrawiam
Danuta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 paź 2009, 18:43 
Offline

Dołączył(a): 16 gru 2006, 20:28
Posty: 796
Lokalizacja: Wolsztyn
Witaj Michasiu.
Zobacz tutaj:" Lokacja miast Wielkopolski właściwej,na prawie niemieckim w wiekach średnich".
http://www.wbc.poznan.pl/publication/57351

_________________
Pozdrawiam
Jacek Piętka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 paź 2009, 12:17 
Offline

Dołączył(a): 28 gru 2007, 11:10
Posty: 54
Lokalizacja: Wolsztyn -> Poznań -> Warszawa
Bardzo dziękuję za porady. Właśnie o to mi chodziło-ogólny zarys zjawiska, na jakich zasadach funkcjonowało itd.. Z wolsztyńskiej biblioteki udało mi się "wynieść" naręcze publikacji dotyczących poszczególnych miejscowości, brakowało jednak rysu ogólnego. Jeszcze raz dziękuję - na pewno skorzystam, a po napisaniu pracy podzielę się wynikami:D

_________________
Michał :D

Ignacy Szlachciak, ur. ok. 1780, ślub z Zofią Kryszak w Broniszewicach w 1805, zm. 1851 Polskie - skąd pochodził i kiedy dokładnie się urodził?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL