Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 19 kwi 2024, 15:57

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 01 lis 2009, 12:04 
Offline

Dołączył(a): 01 lis 2009, 11:18
Posty: 2
Poszukuję moich korzeni, Moj dziadek nazywał się Ober Henryk urodzony w 1923 w Żydowie (koło Gniezna). Miał dwoje rodzeństwa, Edmunda Ober i Klementynę Ober po mężu Tłoczyńska. Wiem że jego mamą była Maria Lanc, która prawdopodobnie miała niemieckie pochodzenie. Informacji na temat jego ojca niestety nie znam, w rodzinnych dokumentach udało mi się odnaleść wzmiankę na temat Augusta Ober który był najprawdopodobniej moim pradziadkiem a dziadkiem Henryka Ober. Dat żadnych nie odnalazłam więc ciężko mi szukać. Proszę o pomoc, za wszelkie wiadomości będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam Karolina Ober.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lis 2009, 18:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2009, 20:13
Posty: 1052
Lokalizacja: Poznań
Witaj Karolino,

Na stronie Poznan Project odnajdziesz taką informację:
Cytuj:
Parafia katolicka Żydowo Witkowo,
wpis 5 / 1876
Augustinus Ober (24)
Marianna Andrzejewska (21)
zakładając że to dziadek Henryka czyli twój 2xpradziadek wygląda prawdopodobnie.

W Urzędzie Stanu Cywilnego (sądzę że w Gnieźnie) powinny być jeszcze księgi urodzeń z 1923 roku.
W akcie urodzenia Henryka znajdziesz informacje o jego rodzicach.
Jako wnuczka nie będziesz miała problemu z uzyskaniem odpisu aktu urodzenia (odpis kosztuje).
Nie wszystkie informacje z aktu będą w odpisie skrócony więc najlepiej pofatygować się osobiście.

Nazwisko Ober wydaje się popularne w okolicach Gniezna.

Więcej o tym jak rozpocząć poszukiwania znajdziesz przeszukując forum i np. tutaj:
http://www.genpol.com/Poradnik-GenPol-cat1.html

Powodzenia !

_________________
pozdrawiam, Tomek
Odoliński , Odaliński, Oduliński - jeżeli spotkasz się z tymi nazwiskami gdziekolwiek napisz do mnie koniecznie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lis 2009, 12:45 
Offline

Dołączył(a): 01 lis 2009, 11:18
Posty: 2
Witaj Tomku :)

Dziękuję za informacje.

Już od jakiegoś czasu staram się dotrzeć do moich korzeni, ale za każdym razem kończyło się niepowodzeniem. W okolicach Gniezna faktycznie pojawia się nazwisko Ober jednak do tych do których udało mi się dotrzeć, okazywali się być odrębną rodziną.

Rodzeństwo dziadka już dawno niezyje, a ich potomkowie rozproszyli się po kraju lub wyjechali za granicę. I tak koło się zamykało.

Jeśli natrafie na nazwisko, którego szukasz z pewnością tobie napisze.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lis 2009, 13:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2009, 20:13
Posty: 1052
Lokalizacja: Poznań
Karolino,

czy w ramach poszukiwań próbowałaś uzyskać z USC akt urodzenia Henryka ?:
TomekD napisał(a):
W Urzędzie Stanu Cywilnego (sądzę że w Gnieźnie) powinny być jeszcze księgi urodzeń z 1923 roku.
W akcie urodzenia Henryka znajdziesz informacje o jego rodzicach.
ta droga powinna prowadzić do celu szybciej niż szukanie osób które tylko noszą zgodne nazwisko...

_________________
pozdrawiam, Tomek
Odoliński , Odaliński, Oduliński - jeżeli spotkasz się z tymi nazwiskami gdziekolwiek napisz do mnie koniecznie...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 139 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL