Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 16 kwi 2024, 17:46

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 maja 2020, 11:01 
Offline

Dołączył(a): 02 sie 2013, 01:07
Posty: 85
Dzień dobry,

poszukuję informacji na temat Antoniego Jewasińskiego z Pakości, ur. 1846 (Czerniejewo) zm. 1917 (Pakość)
Antoni miał 2 żony:
Scholastykę zd. Grodzką (ur. 1844 - zm. 1882) poślubioną w 1868 w Pakości
Konstancję zd. Grodzką (ur. 1862 - zm.?) poślubioną w 1883 w Pakości

Z pierwszego małżeństwa jest mój pradziadek Jan Józef Jewasiński ur. 1875 (Pakość) - zm. 1936 (Łabiszyn) i to jedyne dziecko Antoniego, o którym mam informacje.

Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek dane, wskazówki w poszukiwaniach.

_________________
Mariusz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2020, 11:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5123
Lokalizacja: Poznań
Witam,
Jewasińskich (prawie do końca XVIII wieku zapisywani jako Jebasińscy) jest sporo w parafii Września.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2020, 16:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 sty 2010, 20:38
Posty: 1583
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Potomstwo z I małżeństwa:
brak skanów Chrztów od 1868-1872r.zapewne dzieci było więcej
1.
Chrzest 21 kwietnia 1873 r.Pakosc
Stanislawa Jewasińska
rodz.Antoni Jewasiński,Scholastyska Grodzka
wpis 7
rodz.
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1043933
2.
wpis 77 Chrzest 1875r.Jana Józefa Jewasińskiego
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1043933
3.
wpis 13 ,Chrzest 2 stycz.1877r.Pakośc
Walentyna Jewasińska
rodz.Antoni Jewasiński ,Scholastyka Grodzka
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1043933
4.
wpis 73,Chrzest 16 czerwca 1880rok Pakośc
Jan Babtysta Jewasiński
rodz.Antoni ,Scholastyka Grodzka
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1043933
5.
wpis 75 ,Chrzest 13.10.1883r.Pakość
Jadwiga Jewasińska
rodz.Antoni ,Scholastyka Grodzka
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1043933

Potomstwo z II małżeństwa:
1.
wpis nr 2 i 3 ,Bliznięta ,Chrzest 01 stycz.1885r.Pakośc,urodz.1884r.
Kazimiera Jewasińska
Kazimierz Jewasiński
rodz.Antoni Jewasiński ,Konstancja Grodzka
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1043933
2.
Antonina Jewasińska
z Aktu Ślubu 1910r.skan 20,Pakośc -miasto
Antonina Jewasińska ur.05.06.1889r.Pakośc
Rodz.Antoni Jewasiński,Konstancja Grodzka

mąż Franciszek Skonieczka
dopisek :Alfred Ernst Skonieczka ur.14.10.1914r.
https://www.genealogiawarchiwach.pl/#qu ... archer=big

Dalsze roczniki-skany parafii Pakość- możesz przeszukać i przeglądać po zalogowaniu:
https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library

Genealogiawarchiwach:
https://www.genealogiawarchiwach.pl/#qu ... archer=big

https://www.genealogiawarchiwach.pl/#qu ... archer=big

I ślub w 17 maj 1868r. Antoniego Jewasińskiego lat 21, ur.19.12.1846 Czerniejewo
rodz.Franciszek Jewasiński,Joanna Nepomucena Kuchowicz
Scholastyka Grodzka lat 24 rodz.Jozef Grodzki,Rozalia Kumczyńska
skan 7
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1043933
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1043933
II ślub 1883r.
skan 1
https://www.genealogiawarchiwach.pl/#qu ... uery.query

Zgon wpis 94,
Antoniego Jewasińskiego lat 71 ,zm.22.10.1917r.Pakość
zgłasza Aniela Jewasińska
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1043933

Brat Antoniego Jewasińskiego:
Zgon 21.08.1919r.
wpis 68
Kazimierz Jewasiński ur.1855r. lat 64 i 6 mieś
żona Marianna Przybyłowska p.v.Piątkowska ,ślub 1884r.Pakośc
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1043933

_________________
Pozdrawiam
Ela
Paplaczyk ,Turtoń,Lisiak,Tecław,Antkowiak,Jackowski,Błachowiak,Maćkowiak ,Powała,Kasprzak,Boiński,Roszak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2020, 06:51 
Offline

Dołączył(a): 02 sie 2013, 01:07
Posty: 85
Dziękuję bardzo za informacje.

Panie Henryku moja rodzina pochodzi właśnie z Wrześni. Ostatni z Jewasinskich jakiego poszukałem to Tomasz ur.1733 i później w lini prostej byli Piotr (1764-1827), Jan (1794-?),Franciszek Jan (1821-1883) i później już Antoni (1846-1917) i Józef (1875-1936).

Pani Elu, ślicznie dziękuję. Te dane na pewno bardzo mi pomogą w dalszych poszukiwaniach. Już udało się połączyć niektóre gałęzie drzewo genealogicznego :)

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Jewasiński

_________________
Mariusz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2020, 07:44 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2457
W pobliskiej Środzie Wielkopolskiej Jewasek i Jebasek notowany od początku XVI w.!

_________________
Pozdrawiam - Bartek

HIC MORTVI VIVVNT ET MVTI LOQVVNTVR. A dbałość o naukę jest miłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2020, 08:41 
Offline

Dołączył(a): 02 sie 2013, 01:07
Posty: 85
Bartek napisał(a):
W pobliskiej Środzie Wielkopolskiej Jewasek i Jebasek notowany od początku XVI w.!


Zastanawiałem się nad tym nazwiskiem bo w Środzie Wielkopolskiej również jest gałąź rodziny pochodząca od Tadeusza Jewasińskiego (?-1829), który był ojcem Dominika Jewasińskiego (1782-1847). Z tych okolic był również Jan Nepomucen Jewasiński (1762-1830).

_________________
Mariusz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2020, 11:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5181
W średzkich metrykaliach nazwisko Jewasek pojawia się na początku XVII w., a dokładniej w 1618 r.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lis 2020, 00:52 
Offline

Dołączył(a): 02 sie 2013, 01:07
Posty: 85
Dziękuję bardzo za wszystkie wskazówki.

Udało się ustalić wspólnego przodka w linii prostej i jest nim Błażej Jewasiński (ur. ok. 1700r.), mąż Anny/Anastazji NN. Nazwisko w aktach Wrzesińskich, gdzie mieszkali, było zapisywane często jako Jebasiński lub Jebasek/Jewasek. Ustaliłem również, że było dwóch o tym imieniu i nazwisku, ponieważ akta urodzin ich dzieci były w jednym przypadku z różnicą kilku miesięcy.

Moje podejrzenia kierują się w stronę Środy Wielkopolskiej, gdzie mógł się urodzić Błażej. Jednak do tej pory nie udało się odszukać jego aktu urodzenia.

Jeżeli ktoś posiada jakiekolwiek informacje na temat Błażeja i jego przodków , będę bardzo wdzięczny.

_________________
Mariusz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lis 2020, 05:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2227
Lokalizacja: Poznań
Jewasińscy występują również od połowy XIX wieku w parafii Pyzdry

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lis 2020, 08:18 
Offline

Dołączył(a): 02 sie 2013, 01:07
Posty: 85
Paweł Wietrzykowski napisał(a):
Jewasińscy występują również od połowy XIX wieku w parafii Pyzdry


Zgadza się. Mam ich w swoim drzewie. Pochodzą również od Błażeja Jewasińskiego.

_________________
Mariusz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sty 2021, 09:50 
Offline

Dołączył(a): 02 sie 2013, 01:07
Posty: 85
Mam pewne podejrzenia co do osoby Mieczysława Jewasińskiego. Mianowicie prapradziadkowie w dniu 6.12.1885r. chrzczą dziecko imieniem Mieczysław ur. 19.11.1885r. jako swoje (Akt nr 159 - https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CSX8-45B9?mode=g&cat=1043933), miejsce urodzenia podane jest Rybitwy (praktycznie Pakość), gdy pozostałe 12 dzieci rodzi się w Pakości. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdybym odnalazł w USC akt urodzenia Mieczysława, tak jak pozostałych, czyli bezproblemowo. W USC obręb miasta Pakość brak jest jego aktu, więc zacząłem szukać w obrębie wieś, gdzie ujęte są Rybitwy i również brakuje Mieczysława Jewasińskiego, ale jest natomiast akt nr 204 Mieczysława Konarzewskiego, którego natomiast brakuje w księgach parafialnych bo tam jest ten mój.
Mam podejrzenia, że dziadkowie mogli adoptować dziecko, a byli znani z dobrego serca i pobożności.
https://www.genealogiawarchiwach.pl/#query.type=ALL&query.facetQuery.date=1885&query.facetQuery.subseries=Akta+urodze%25C5%2584&query.city=Pako%25C5%259B%25C4%2587&query.suggestion=false&query.thumbnails=false&query.facet=true&query.asc=false&query.sortMode=PUBLICATION&personTree=false&goComments=false&searcher=big&query.query&externalmodal=293667445

Czy można w jakiś sposób zweryfikować czy adopcja miała miejsce?

_________________
Mariusz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2021, 20:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5181
Nie ma mowy o adopcji.

Mieczysław Jewasiński
ur. 19-11-1885 r. Rybitwy parafia Pakość
chrzest 06-12-1885 r.

rodzice
Antoni Jewasiński
Konstancja Grodzka

chrzestni
Karol Bykoski
Magdalena Niedbalska

FamiliSearch
Pakość zdjęcie 847

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2021, 11:34 
Offline

Dołączył(a): 02 sie 2013, 01:07
Posty: 85
DankaW napisał(a):
Nie ma mowy o adopcji.

Mieczysław Jewasiński
ur. 19-11-1885 r. Rybitwy parafia Pakość
chrzest 06-12-1885 r.

rodzice
Antoni Jewasiński
Konstancja Grodzka

chrzestni
Karol Bykoski
Magdalena Niedbalska

FamiliSearch
Pakość zdjęcie 847


W takim razie pytanie dlaczego w aktach stanu cywilnego Pakości w obrębie miejskim i wiejskim nie ma aktu urodzenia Mieczysława Jewasińskiego, a jest za to Mieczysława Konarzewskiego rodzonego również 19.11.1885r. i to w Rybitwach.
Antoni z Konstancją nie mieszkali w Rybitwach, tylko w Pakości, ul. Rynek 34 (księga adresowa miasta Pakość z 1903r.).

_________________
Mariusz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2021, 17:17 
Offline

Dołączył(a): 26 kwi 2016, 22:01
Posty: 11
Najstarszy Jewasiński w moim drzewie to Roch ur. 1773 zm. 1833 Miłosław. Dalekie pokrewieństwo, ale może też się przyda?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2021, 17:34 
Offline

Dołączył(a): 02 sie 2013, 01:07
Posty: 85
RavS napisał(a):
Najstarszy Jewasiński w moim drzewie to Roch ur. 1773 zm. 1833 Miłosław. Dalekie pokrewieństwo, ale może też się przyda?


Mam Rocha u siebie, ale jeszcze nie powiązałem z moją gałęzią. Mam inną datę jego urodzin ;)

Roch Jewasek/Jewasiński:
ur. 16 sie 1782 Środa Wielkopolska, Chrzestni - Wójt Paweł Otomańczyk i Marianna Zimnicka
zm. 11 kwi 1833 Miłosław

Jego rodzice to:
Grzegorz Jewasek
Katarzyna Danielewicz

_________________
Mariusz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2021, 14:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2227
Lokalizacja: Poznań
Urodziny córki Daniela Jewasińskiego, Pyzdry
http://szukajwarchiwach.pl/54/798/0/6.1/76/skan/img/qXhROK2lSnsXNqQlYqjaFQ

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 paź 2021, 18:45 
Offline

Dołączył(a): 29 gru 2020, 10:59
Posty: 1
djem napisał(a):
Dzień dobry,

poszukuję informacji na temat Antoniego Jewasińskiego z Pakości, ur. 1846 (Czerniejewo) zm. 1917 (Pakość)
Antoni miał 2 żony:
Scholastykę zd. Grodzką (ur. 1844 - zm. 1882) poślubioną w 1868 w Pakości
Konstancję zd. Grodzką (ur. 1862 - zm.?) poślubioną w 1883 w Pakości

Z pierwszego małżeństwa jest mój pradziadek Jan Józef Jewasiński ur. 1875 (Pakość) - zm. 1936 (Łabiszyn) i to jedyne dziecko Antoniego, o którym mam informacje.

Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek dane, wskazówki w poszukiwaniach.


Pozdrawiam na wstępie wszystkich użytkowników forum Wielkopolskiego Towarzystwa Genealogicznego GNIAZDO
Pochodzę z lubelskiego i mam na nazwisko Jawoszek. W księgach metrykalnych w Adamowie od początku XVIIIw. nazwisko Jawoszek zapisane było, rozpatrując od początków, jako: Javos, Javas oraz Javasova, Jawasek , Jawaszek, Jawosek i ostatecznie Jawoszek.

Etymologia nazwiska Jawoszek jest najprawdopodobniej następująca:
1. Jawoszek należy analizować Jawosz-ek (starsze pewnie *Jawojsz-ek).
2. Jest to zdrobnienie od n.os. Jawosz, gdzie -oš- powstało przez uproszczenie -ojš- w starszym brzmieniu Jawojsz.
3. To ostatnie jest polską transpozycją z litewskiej n.os. Jovaišas a. Javaišas (war. Javaišis/Jovaišis, Javaiša/Jovaiša).
4. Litewska nazwa osobowa polega na zapożyczeniu białoruskiej n.os. Jovaiša. Przy czym: nie sposób wykluczyć, że i pol. Jawojsz pochodzi wprost z biaoruskiego; ale na to - jak i na wykluczenie źródła lit. - trzeba by mieć jakieś solidne dane archiwalne...
5. Błr. Jov'aiša jest derywatem na -ša- od n.os. Jov-'aj, ta z kolei polega na rozszerzeniu przez -aj imienia biblijnego (cerkiewnego) Jov "Job".

Piszę to w kontekście nazwiska Jewasiński ponieważ wydają się bardzo podobne a nie wykluczone, że są pokrewne . W Środzie Wielkopolskiej od początku XVII w zapisani są mieszczanie o nazwisku Jewasek , które jest bardzo podobne do nazwiska Jawasek występującego w Adamowie i okolicach (lubelskie).

Pozwolę sobie zacytować fragment artykułu z 2009r. autorstwa Edwarda Brezy na temat pochodzenia nazwisk od imienia Job:

"Job, Hiob SIW notuje 1 mężczyznę o imieniu Job w woj. słupskim; SI 129
podaje Hiob i Job z odpowiednikami łacińskimi Job, Iob; Iob występuje w jęz.
fińskim; Job w ang., franc., hiszp., portug. i słoweńskim; Jov w serbskim; Jób
w słowackim i węg.; Giobbe we włoskim; Jobas w litewskim; Hibo w dolnołużyckim; wariantywnie: Iou, Jov w białor., ros. i rum., Jov, Jovo w bułg., Job,
Hiob w czeskim i niem.; Hiiob, Iiob w estońskim; Job, Jobbe w holend.; Jov,
Jovo w maced.; Job, Hiob, Hjob w chorwackim i szwedzkim.
SSNO II 488 podaje Job (z możliwą lekcją Ijob) od r. 1362 z Wielkopolski,
Małopolski i kresów południowo-wschodnich, tam także zapisy Jow od r. 1443
oraz pochodne Jowak 1417 z Wielkopolski, Jowek z r. 1418 z Mazowsza oraz
przezwiskowe zestawienie w jęz. niem. Faul Jope ‘Leniwy Job’ od r. 1392
z Małopolski (Mal III 254).
Jest to imię starohebr. Hijjob ‘ścigany, doświadczony przez Boga’ Mal III
254 (za ks. A. Klawkiem), takim też był bohater starotestamentowej Księgi
Hioba. Do jęz. greckiego przejęte zostało jako Jōb, z czego łac. Iob, starocerkiewne Iovъ lub Ijevъ, w polszczyźnie Job lub Hiob. Oprócz biblijnego Hioba
imię nosił także Hiob, pierwszy patriarcha Moskwy (1530-1606), uznany za
świętego przez Cerkiew Rosyjską w r. 1989 (KIS III 82-83).
SNWPU podaje 843 osoby o nazwisku Job: 10 w woj. bydgoskim, 29 elbląskim, 17 gdańskim; 1 Joba w woj. warszawskim; Jowa 0; liczne pochodne pomijam."


Co ciekawego nazwisko Jebas lub Jebasiński jakie znajduje na tym forum jest przekręconym pewnie przez pijanego średniowiecznego plebana :D nazwiskiem od oryginalnego litewskiego nazwiska Jobas co wynika również z powyższego cytatu.
Nie jest wykluczone, że Jewasińscy również mają wczesnośredniowieczne rusko-litewskie korzenie, ale żeby być sprawiedliwym Jewasiński, Jewaszek, Jevas, Jebasiński oraz Jebas mogą pochodzić również od starosłowiańskiego, dolnołużyckiego słowa "jebaś", które to słowo oznacza łagodnie pisząc m.in.: bić, tłuc oraz oszukiwać.
Ta interpretacja może oczywiście dotyczyć również nazwiska Jawoszek przy założeniu, że mazowiecko-lubelski Javas to były mieszkaniec Wielkopolski o nazwisku Jevas, który spróbował szczęścia na wschodzie Rzeczypospolitej.
Wpływy gwary mazurskiej przez lata spowodowały zamianę litery "e" na literę "a" .

_________________
Jawosz-ek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lut 2022, 13:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 661
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
djem napisał(a):
Dziękuję bardzo za wszystkie wskazówki.

Udało się ustalić wspólnego przodka w linii prostej i jest nim Błażej Jewasiński (ur. ok. 1700r.), mąż Anny/Anastazji NN. Nazwisko w aktach Wrzesińskich, gdzie mieszkali, było zapisywane często jako Jebasiński lub Jebasek/Jewasek. Ustaliłem również, że było dwóch o tym imieniu i nazwisku, ponieważ akta urodzin ich dzieci były w jednym przypadku z różnicą kilku miesięcy.

Moje podejrzenia kierują się w stronę Środy Wielkopolskiej, gdzie mógł się urodzić Błażej. Jednak do tej pory nie udało się odszukać jego aktu urodzenia.

Jeżeli ktoś posiada jakiekolwiek informacje na temat Błażeja i jego przodków , będę bardzo wdzięczny.


Niestety metrykalia milczą na temat Błażeja, niemniej w 1753 r. w księgach miejskich Środy odnotowano kontrakt sprzedaży roli przez Błażeja Jewaska mieszczanina wrzesińskiego Janowi Jewaskowi mieszczaninowi średzkiemu, bratu tegoż Błażeja. Ciekawostką jest fakt, że właścicielem roli sąsiadującej ze sprzedawanym polem był Walenty Jewasek, mieszczanin czempiński. Luka w metrykach z końcówki XVII wieku jednak nie pozwala na zweryfikowanie, czy Walenty również był bratem powyższej dwójki.

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lut 2022, 13:37 
Offline

Dołączył(a): 02 sie 2013, 01:07
Posty: 85
koszuciak napisał(a):
djem napisał(a):
Dziękuję bardzo za wszystkie wskazówki.

Udało się ustalić wspólnego przodka w linii prostej i jest nim Błażej Jewasiński (ur. ok. 1700r.), mąż Anny/Anastazji NN. Nazwisko w aktach Wrzesińskich, gdzie mieszkali, było zapisywane często jako Jebasiński lub Jebasek/Jewasek. Ustaliłem również, że było dwóch o tym imieniu i nazwisku, ponieważ akta urodzin ich dzieci były w jednym przypadku z różnicą kilku miesięcy.

Moje podejrzenia kierują się w stronę Środy Wielkopolskiej, gdzie mógł się urodzić Błażej. Jednak do tej pory nie udało się odszukać jego aktu urodzenia.

Jeżeli ktoś posiada jakiekolwiek informacje na temat Błażeja i jego przodków , będę bardzo wdzięczny.


Niestety metrykalia milczą na temat Błażeja, niemniej w 1753 r. w księgach miejskich Środy odnotowano kontrakt sprzedaży roli przez Błażeja Jewaska mieszczanina wrzesińskiego Janowi Jewaskowi mieszczaninowi średzkiemu, bratu tegoż Błażeja. Ciekawostką jest fakt, że właścicielem roli sąsiadującej ze sprzedawanym polem był Walenty Jewasek, mieszczanin czempiński. Luka w metrykach z końcówki XVII wieku jednak nie pozwala na zweryfikowanie, czy Walenty również był bratem powyższej dwójki.


Ale ciekawa informacja! Dziękuję bardzo. To potwierdza moje przypuszczenia, że pochodzimy od średzkich Jewasków. Niestety luka nie pozwoli na dalszą analizę i poznanie daty urodzenia czy rodziców Błażeja, który zapewne ślubował we Wrześni a tam niestety również dziura i brakuje ślubów 1700-1749 :(

_________________
Mariusz


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL