Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 09:38

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 lip 2020, 16:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2020, 09:50
Posty: 150
Witam serdecznie! Mam w swoim drzewie pewne rozgałęzienie, którego nie mam jak ruszyć, bo nikt ze znanych i żyjących krewnych nic nie wie. Chodzi o rodzinę mojego dziadka od strony matki. Może powiem co wiem. Mój dziadek RYSZARD PIETRZAK ur około 1940, zmarł około 1995 na raka, pochowany w Gnieźnie. Jego żona (moja babcia) HALINA BABSKA ur 1939 Twierdzin, zm 20.09.2015, pochowana w Kędzierzynie koło Gniezna/Niechanowa. Wiem o nim mało, bo babcia się z nim rozwiodła jakoś chyba w latach 90. Możliwe że miał drugą żonę w Gnieźnie, nie jest to wykluczone. Kobieta z którą się spotykał nazywała się Nowak lub Nowicka, z dużym naciskiem na Nowicka. Nazwisko Nowicka nie było jej nazwiskiem rodowym, tylko po zmarłym mężu. Była już wdową. Rodzice Ryszarda to: Maria Sielecka i Józef Pietrzak grali w zespole, coś na wzór takiego grającego po weselach itp. Maria i Józef mieli oprócz Ryszarda inne dzieci, a mianowicie:
- syn Leon Pietrzak, żona Krystyna
- syn Stanisław Pietrzak
- córka Helena Pietrzak
Prawdopodobnie pochodzili ze Strzelna lub też z okolic.
Poniżej zdjęcie Marii i Józefa. Wszelkie informację będą na wagę złota, bo nie wiem z której strony to ruszyć :)
Obrazek
Obrazek

_________________
Karolina Pawlak (Rodzina JANIK, GRZECZKA, PAWLAK, ZACHWIEJA, BABSKI, PIETRZAK)


Ostatnio edytowano 17 lip 2020, 12:26 przez Karol.in, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lip 2020, 19:34 
Offline

Dołączył(a): 21 sie 2017, 19:00
Posty: 245
Witam
Przeglądając GROBONET natrafiłam na pomnik Ryszarda Pietrzaka, ale we Wrześni. Ty piszesz, ze został pochowany w Gnieźnie, więc nabieram wątpliwości, czy to intersująca Cię osoba. Nie mnie jednak... Piszesz r. ok. 1940, a na pomniku widnieje data urodzenia 28 maja 1938. Dalej... Piszesz, że zmarł ok. 1995 roku. Na pomniku jest data zgonu - 23 kwietnia 1992. Może to jakiś trop. Warto sprawdzić...
Pozdr...
Agnieszka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lip 2020, 12:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2020, 09:50
Posty: 150
polonistka79 napisał(a):
Witam
Przeglądając GROBONET natrafiłam na pomnik Ryszarda Pietrzaka, ale we Wrześni. Ty piszesz, ze został pochowany w Gnieźnie, więc nabieram wątpliwości, czy to intersująca Cię osoba. Nie mnie jednak... Piszesz r. ok. 1940, a na pomniku widnieje data urodzenia 28 maja 1938. Dalej... Piszesz, że zmarł ok. 1995 roku. Na pomniku jest data zgonu - 23 kwietnia 1992. Może to jakiś trop. Warto sprawdzić...
Pozdr...
Agnieszka

On w 1992 jeszcze żył, ja się urodziłam w październiku 1992, mama mi opowiadała, że on umierał w szpitalu, to zostawili mnie u babci (jego byłej żony), bo byłam malutka i pojechali się z nim pożegnać do szpitala w Gnieźnie. On miał nawet grób na cmentarzu św. Krzyża w Gnieźnie, bo go znalazłam. Był pochowany z byłym mężem swojej partnerki późniejszej. Na grobie było napisane "Grób rodziny Pietrzaków i Nowickich (lub Nowackich)". Grób taki starego typu, ze starego kamienia, na 1 osobę. Nie wiem czy grób jeszcze istnieje, bo stare, nieopłacone groby są likwidowane. Jak byłam tam jakieś 10 lat temu to jeszcze był.

_________________
Karolina Pawlak (Rodzina JANIK, GRZECZKA, PAWLAK, ZACHWIEJA, BABSKI, PIETRZAK)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lip 2020, 12:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2020, 09:50
Posty: 150
Udało mi się dowiedzieć, Maria z domu nazywała się Sielecka! :)

_________________
Karolina Pawlak (Rodzina JANIK, GRZECZKA, PAWLAK, ZACHWIEJA, BABSKI, PIETRZAK)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 97 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL