Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 11:46

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 06 sie 2020, 10:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2020, 09:50
Posty: 150
Witam ponownie. Udało mi się odnaleźć przodków mojego pradziadka Józefa Pietrzaka. Tym razem szukam informacji o jego matce Annie, albo też wskazówek skąd te informacje pozyskać. Niestety nie mogę się tam zjawić osobiście toteż pozostaje mi droga mailowa i telefoniczna.

Udało mi się odnaleźć rodziców Anny Pietrzak, dziadków itd. Teraz szukam nieco informacji o samej Annie. Dla ułatwienia: Anna Pietrzak urodziła się 03.07.1887 w Kuśnierzu (USC Siedlimowo). Jest to córka Antoniego Pietrzaka i Marianny Kościańskiej, wdowie po Ignacym Abramowiczu. Anna była samotną matką mojego pradziadka Józefa, w akcie urodzenia Józefa nie ma wymienionego ojca. Józef urodził się w Woli Kożuszkowej 13.02.1910. Od żyjącej córki Józefa udało mi się dowiedzieć, że rodzice Józefa (tak mówi z opowiadań) mieli umrzeć jak Józef był jeszcze mały. Istnieje szansa, że Anna związała się z kimś po urodzeniu Józefa, stąd też w opowieści pojawiają się "rodzice". Chociaż skoro mieli umrzeć młodo to też nie wiadomo co tak naprawdę zapamiętał Józef, co przekazał córce i co ona teraz przekazuje mi. Sprawdziłam zgony parafii Siedlimowo z lat 1910 - 1940 i tam tej Anny nie ma, co daje do myślenia, że mogła faktycznie się z kimś związać i zmienić miejsce zamieszkania i zostać pochowana gdzie indziej.
Szukam w internecie USC Siedlimowo, ale chyba tego miejsca już nie ma. Stąd też moje pytanie, gdzie się ewentualnie kontaktować, gdzie mogą być dokumenty przekazane z tego USC? Czy jak skontaktuję się z parafią Siedlimowo, to będą tam jakieś informacje o Annie jeśli się tam urodziła, ale tam nie umarła?

_________________
Karolina Pawlak (Rodzina JANIK, GRZECZKA, PAWLAK, ZACHWIEJA, BABSKI, PIETRZAK)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 sie 2020, 00:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
Akta cywilne z dawnego USC Siedlimowo są/były przechowywane w USC Strzelno, ponad stuletnie oddano do AP w Inowrocławiu. Nie wszystkie akta z dawnego powiatu Strzelno trafiły do USC Strzelno.

W mojej rodzinie:
w 1909 umiera w Kuśnierzu moja pra, akt pogrzebu jest w parafii Siedlimowo, a w USC Strzelno nie ma aktu zgonu, gdyż ten rocznik uważa się za zaginiony,
w 1925 umiera inna moja pra w Kuśnierzu, akt jest w parafii Siedlimowo i w USC Wójcin (akt z USC Wójcin przechowywany jest w Strzelnie)
w 1959 umiera mój pra w Kuśnierzu, akt jest w parafii Siedlimowo i USC Wójcin (akt z USC Wójcin przechowywany jest w Jeziorach Wielkich)

w akcie chrztu Twojej Anny zapisano, że jej rodzicami są: Antonius Pietrzak i Magdalena Kościańska, a chrzestnymi: Joseph Krężeleski i Antonina Goralewska virgo, chrzest: Julii 10, urodzona: 3-go w Kuśnierzu.

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 sie 2020, 10:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2020, 09:50
Posty: 150
menka napisał(a):
Akta cywilne z dawnego USC Siedlimowo są/były przechowywane w USC Strzelno, ponad stuletnie oddano do AP w Inowrocławiu. Nie wszystkie akta z dawnego powiatu Strzelno trafiły do USC Strzelno.

W mojej rodzinie:
w 1909 umiera w Kuśnierzu moja pra, akt pogrzebu jest w parafii Siedlimowo, a w USC Strzelno nie ma aktu zgonu, gdyż ten rocznik uważa się za zaginiony,
w 1925 umiera inna moja pra w Kuśnierzu, akt jest w parafii Siedlimowo i w USC Wójcin (akt z USC Wójcin przechowywany jest w Strzelnie)
w 1959 umiera mój pra w Kuśnierzu, akt jest w parafii Siedlimowo i USC Wójcin (akt z USC Wójcin przechowywany jest w Jeziorach Wielkich)

w akcie chrztu Twojej Anny zapisano, że jej rodzicami są: Antonius Pietrzak i Magdalena Kościańska, a chrzestnymi: Joseph Krężeleski i Antonina Goralewska virgo, chrzest: Julii 10, urodzona: 3-go w Kuśnierzu.


Mam ten akt, ale właśnie interesują mnie trochę dalsze losy tej Anny. Spróbuję coś uzyskać z USC Strzelno po weekendzie, zobaczymy

_________________
Karolina Pawlak (Rodzina JANIK, GRZECZKA, PAWLAK, ZACHWIEJA, BABSKI, PIETRZAK)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 86 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL