Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 18:03

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: parafia Kramsk
PostNapisane: 04 wrz 2021, 17:41 
Offline

Dołączył(a): 03 wrz 2021, 19:50
Posty: 25
Witam wszystkich grupowiczów,mam do Was pytanie moze bedziecie mogli udzielic inrofmacji dotyczacych Parfi Kramsk.przeanalizowalem akt w szukaja w archiwach konin i udalo odnalezc mi sie przodkow analizujac metryki akt slubow malzeństw i zejsc tylko akta zaczynaja sie od roku 1808 ,istnieje spis z lat 1770-1807 ale bez scanow, czy jest szansa na starsze akta metrykalne moze ktos z was posiada na ten temat wiedze i znana zródla gdzie mozna cos poszukac,dzwoniłem do archidiecezji Woclawek ale tam najstarsza ksiega to rok 1819,za wszelkie informacje pomoc bede wdzieczny,poszukuje informacji o przodkach Maciej Rusin rok urodzenia okolo 1760 (parafia Kramsk)zona to Apolonia Rusin ich syn to Jakub Rusin (1783-1853)-Żona Magdalena Rusin(z.d. Jaśkiewicz Jankowska)

_________________
Pozdrawiam Marcin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 wrz 2021, 17:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Na Forum WTG panuje miły zwyczaj podpisywania postów.
Możesz to ustawić na stałe w panelu użytkownika.

Jeśli chodzi o metrykalia parafii Kramsk, niestety wcześniejsze się nie zachowały.

https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 wrz 2021, 23:14 
Offline

Dołączył(a): 03 wrz 2021, 19:50
Posty: 25
To prawda nie umieraj pozostaja w naszych sercach pamieci...choc nie ukrywam ze ciekawos nie pozwala czasami zasnac;)Dziekuje za informacje Pani Danuto , miałem nadzieje ze moze cos sie gdzies zachowało ,gdyz znalazlem osobe na myheritage ktora w miare dokładnie zindeksowała parafie Kramsk i pokrywa sie z moja analiza przodkow moich.ta osoba posiada spisy osob z lat 1700 ale jesli nie mam potwierdzonego aktem to nie bardzo chce przypisac cos co nie jestem pewien jeszcze raz dziekuje Pozdrawiam Marcin

_________________
Pozdrawiam Marcin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 wrz 2021, 23:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
Mam w swoim drzewie Władysławę zd Rusin (ur 3.8.1891 Rysiny parafia Kramsk, zm 5.7.1957 Gębice koło Mogilna), II żonę mojego pradziadka Mariana Jankowskiego (ślub 1914 Broniszewo). Władysława była córką Józefa Rusin (ur 17.03.1854 Kramsk) i Józefy zd Gaudyn/Gołdyn (ślub 1880 Osiek Wielki). Józef był synem naturalnym Marianny Rusin (ur około 1817).
Marian i Władysława Jankowscy mieli siedmioro dzieci, z nich jedno zmarło w wieku 2 lat.

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 wrz 2021, 19:42 
Offline

Dołączył(a): 03 wrz 2021, 19:50
Posty: 25
Dziekuje za informacjie Pani Marzeno,przeanalizowałem drzewo moje Rusin i mysle ze mamy inne polączenie pokrewienstw chyba ze cos przeoczylem,natomiast w moim drzewie wystepuje tylko Magdalena Jankowska(1788) byla zona Jakuba Rusin i nie wiem za bardzo skad pochodzila ale dziekuje jeszcze raz za dołączenie do mojego postu,
Poszukuje informacji o Parfi Kramsk z lat 1700-1800

_________________
Pozdrawiam Marcin


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 116 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL