Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 22:34

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 gru 2021, 23:12 
Offline

Dołączył(a): 13 paź 2014, 12:36
Posty: 2
Witam,
Poszukuję aktu zgonu Ernst Winter, ewangelik- pr. okres 03.10.1824-28.05.1826.
Wiem, że był mieszczaninem i mistrzem kuśnierskim w Jarocinie.
Jego żoną była Dorothea Hanisch (Hansch, Henisch). Prawdopodobnie to ur. 22 sept.1782 w m. Czarnków -Dorothea Eleonora Hanisch córka Christiana Hanisch i Anny Rosiny Dorothey Katz. Aktu ślubu i aktu zgonu Dorothey też nie mogę znaleźć.
Mieli dwie córki (być może więcej dzieci?):
1/ ur.prawd. w 1803 r. Carolinę Winter, jej ślub 03.10.1824 par.ew.Dobrzyca akt nr 6 z Davidem Herrmann ur. w Hamburgu
2/ Eleonorę Winter ur. 08.09.1804 r. w Jarocinie (rejestracja ur.par. rz.-kat.), jej ślub 28.05.1826 par. ewang. Dobrzyca akt nr 5 z Emerichem Scherfel ur. w Szczyrbie (obecna Słowacja)
Jest dla mnie zagadką, że te same śluby córek rejestrowane są z tą samą datą w Evangelisch, Westheim, Jagstkreis, Wuerttemberg - informacja z FS, bo obie mieszkały w Jarocinie.
Z aktów ślubu wynika, że w dniu ślubu Caroliny rodzice żyli, natomiast w dniu ślubu Eleonory ojciec nie żył, matka prawdopodobnie też nie. Przeszukałam parafię ewang. Dobrzyca, parafię rz.-kat. Jarocin, par. Piaski k/ Jarocina i nic.
Ponadto niejaki wdowiec Joannes Ernst Winter lat 60 bierze ślub w Jarocinie w 1827 r. Myślałam, że to ten sam, ale ten mój już powinien nie żyć, a Joannesa zgonu też nie mogę znaleźć.
Pozdrawiam, Barbara.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 96 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL