Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 14:26

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Diduch.
PostNapisane: 27 sie 2007, 18:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2006, 12:24
Posty: 399
Lokalizacja: 77-100
Poszukuje informacji o rodzinie Diduchów zam. w Poznaniu, przy ul Wawrzyniaka.

_________________
Bogusław.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sie 2007, 22:39 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Książka telefoniczna Poznania nie wymienia nikogo o tym nazwisku. W Wielkopolsce Diduchowie mieszkają w Słupcy. Jak chcesz podeślę nr telefonu na maila. Może kontakt z tamtą rodziną coś wyjaśni.

Sprecyzuj może też okres, o który chodzi.

Maciej


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Diduch.
PostNapisane: 28 sie 2007, 19:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2006, 12:24
Posty: 399
Lokalizacja: 77-100
Podczs ostatniego pobytu w Poznaniu pokazano mi zdjęcie młodej pary, którą tworzyła siostra mojego Ojca - Józefa/ Józefina oraz Stefan Diduch. Zdjęcie wykonano w dniu ślubu, o czym świadczą stroje.
Na odwrotnej stronie zdjęcia jest data : 21.X.1935 r. oraz pieczątka o treści: " Stefan Diduch Poznań Piotra Wawrzyniaka 7 m. 27." oraz dedykacja "Na wieczną pamięć".
Po obejrzeniu zdjęcia nasunęło mi się kilka pytań, na które chciałbym uzyskać odpowiedzi.
Kim był Stefan Diduch?
Skoro posługiwał się imienną pieczątką to mógłby być jakimś urzędnikiem, rzemieślnikiem lub może nawet właścicielem tego zakładu fotograficznego?
To małżeństwo trwało zaledwie kilka lat, ponieważ moja Ciocia ponownie wyszła za mąż, i z tego drugiego małżeństwa miała syna, który urodził się bodajże w 1946 r, a zmarł ok. 18 lat temu.
I tylko tyle posiadam informacji na ten temat.
Spróbuje jeszcze poszukać troche w dostępnych w Internecie materiałach, ale z małą nadzieją na pozytywny wynik.
Planowałem w okresie jesieni lub zimy przyjechać do Poznania i poszukac trochę w AP i AA. Ale po przeczytaniu informacji o tym co się w AA będzie to raczej trudne i trochę ryzykowne z uwagi na znaczną odległość.
Stąd moja prośba na forum.

_________________
Bogusław.


Ostatnio edytowano 13 paź 2007, 16:22 przez BTK47, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 sie 2007, 12:36 
Offline

Dołączył(a): 28 lip 2007, 13:23
Posty: 248
Lokalizacja: Pokrzywno
Ulica Księdza Piotra Wawrzynaiaka należała (i dalej należy) do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa (Poznań, ul. Kościelna 3). Być może w księgach tej parafii należałoby szukać zapisu ślubu lub przynajmniej głoszenia zapowiedzi.

_________________
Pozdrawiam
Maria Jaś


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: ewidencja
PostNapisane: 30 sie 2007, 17:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 kwi 2007, 21:05
Posty: 417
Lokalizacja: Poznań
Witam,
polecam sprawdzenie Ewidencji Ludnosci m. Poznania w AP. Niedawno poszukiwalam w niej "swoich" - nie mialam wielkich nadziei - ale zostalam zaskocozna liczba kart o interesujacym mnie nazwisku.

Slawa

_________________
poszukuje osób o nazwisku
GUCIA (Ceradz. Kośc./Opalenica), KALISZAN, BURKIET i WOJTASZ (powiat Poznań), DZIURLA (Słocin/Opalenica), DRZYMAŁA (Słocin), BĄCZKOWSKI (Chojnica)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 sie 2007, 21:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2006, 12:24
Posty: 399
Lokalizacja: 77-100
Według mojego rozeznania - w AP w Poznaniu znajdują się jedynie dwa zespoły archiwalne pn. "ewidencja ludności" i dotyczą lat 1947 -1952 oraz 1950 - 1954. A to już dłuuuuuugo po interesującym nie okresie. Mimo to szukam dalej...
Niestety - niedostępna chwilowo jest wyszukiwarka grobów Junikowa i Miłostowa. Napisałem maila do biura parafialnego - czekam na odpowiedź.

_________________
Bogusław.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 paź 2007, 17:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2006, 12:24
Posty: 399
Lokalizacja: 77-100
Cytuj:
Jaś napisał(a):
Ulica Księdza Piotra Wawrzynaiaka należała (i dalej należy) do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa (Poznań, ul. Kościelna 3). Być może w księgach tej parafii należałoby szukać zapisu ślubu lub przynajmniej głoszenia zapowiedzi.



Skorzystałem z tej podpowiedzi z ogromnym sukcesem! Rzeczywiście - w księgach parafialnych znalezione zostały wpisy dotyczące zawqarcia związku małżeńskiego oraz data zgonu interesującego mnie Stefana Diducha.
Właśnie dzisiaj otrzymałem odpowiedź od Księdza Proboszcza. W tej odpowiedzi znajduje się także inna cenna informacja.

Zazwyczaj spotyka się wpisy, że zapytanie wysłane do biura parafialnego gdzieś ginie....
W tym przypadku tak nie nastąpiło - dzięki staraniom Księdza Proboszcza uzyskałem wielce pomocne informacje.
Dlatego uważam za słuszne podanie tej informacji do wiadomości forumowiczów, składając jednocześnie publicznie serdeczne podziękowania Proboszczowi Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Świętego Floriana w Poznaiu.

_________________
Bogusław.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 paź 2007, 23:50 
Offline

Dołączył(a): 28 lip 2007, 13:23
Posty: 248
Lokalizacja: Pokrzywno
Cieszę się, że moja podpowiedź pomogła. To jest na prawdę miłe, jeśli czyta się takie słowa.

_________________
Pozdrawiam
Maria Jaś


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 paź 2007, 14:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2006, 12:24
Posty: 399
Lokalizacja: 77-100
Cytuj:
mac napisał(a):
Książka telefoniczna Poznania nie wymienia nikogo o tym nazwisku. W Wielkopolsce Diduchowie mieszkają w Słupcy. Jak chcesz podeślę nr telefonu na maila. Może kontakt z tamtą rodziną coś wyjaśni.
Sprecyzuj może też okres, o który chodzi.
Maciej



Ten właśnie wpis miałem na myśli.

_________________
Bogusław.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 128 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL