Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 15 cze 2024, 23:08

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: jasiczak
PostNapisane: 14 lut 2011, 20:32 
Offline

Dołączył(a): 14 lut 2011, 19:11
Posty: 67
Witam.Przeglądając posty zwróciłem uwagę na nazwisko Jasiczak. Mój pradziadek Marcin Jasiczak ur. 1865 był synem Jana Jasiczaka, ale nie wiem czy Jana ur.1836 ożenionego z Marianną Lukomczyk z domu Nowak w parafii Kołaczkowice w 1860. Wiem, że tą parafią zajmował się pan Roman Szynka. Może wie Pan coś na ten temat. Pozdrawiam Grzegorz Szymański


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jasiczak
PostNapisane: 16 lut 2011, 17:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, 21:51
Posty: 348
Lokalizacja: Brzeg Dolny
Witaj Grzegorzu!
Przyzwyczaj się do tego że na tym forum bez "brudzia" jesteśmy wszyscy na ty. Wracając do pytania to:
Parafia katolicka Kołaczkowice, wpis 32/1865
Data i miejsce urodzenia: 18.10.1865 Dłoń
Data chrztu: 22.10.1865
Marcin Jasiczak
Rodzice: Jan gospodarz, Marianna z domu Nowak

Czyli to co przypuszczałeś jest faktem.
Z tego małżeństwa urodzili się jeszcze:

Parafia katolicka Kołaczkowice, wpis 22/1861
Data i miejsce urodzenia:12.08.1861Dłoń
Data chrztu: 13.08.1861 Kołaczkowice
Marianna
Rodzice:Jan Jasiczak, Marianna Nowak

Parafia katolicka Kołaczkowice, wpis 15/1863
Data i miejsce urodzenia: 03.07.1863 Dłoń
Data chrztu: 05.07.1863
Józef Jasiczak
Rodzice: Jan gospodarz, Marianna Nowak

Pozdrawiam:
Roman Szynka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jasiczak
PostNapisane: 16 lut 2011, 19:38 
Offline

Dołączył(a): 14 lut 2011, 19:11
Posty: 67
Witaj Romanie!
Bardzo ucieszyłem się z Twojego listu i przesłanych mi danych na temat mojego pradziadka Marcina oraz jego siostry marianny i brata Józefa. Z bazy małżeństw na Poznań Project dotarłem aż do Jana Jasiczaka ur.1808 ożenionego z Ewą Pypło w 1833 w parafii Kołaczkowice wpis 4/1833. Wiem też, że był synem Adama Jasiczaka i Balbiny.
Czy znasz może bliższe dane Adama, a może też jego przodków, wtedy byłbym już w moich poszukiwaniach w 18.wieku!

Pozdrawiam i jeszcze raz cieszę się z Twojego postu
Grzegorz Szymański


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jasiczak
PostNapisane: 16 lut 2011, 22:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, 21:51
Posty: 348
Lokalizacja: Brzeg Dolny
Adam Jasiczak jest tą osobą na której jak na razie wywód się kończy. W tej parafii na przełomie wieków nie odnotowano ślubu pary o imionach Adam i Balbina. Taki ślub mógł być w którejś z sąsiednich parafii albo też ta para przybyła z zewnątrz. O Adamie wiem tylko tyle:

Parafia katolicka Kołaczkowice, wpis 6/1852
Data i miejsce śmierci:17.04.1852 Kołaczkowice
Adamus Jasiczak wdowiec lat 74
Data pogrzebu:20.04.1852 Kołaczkowice
Dzieci 6: 1.Elisabeth, 2 Marianna, 3.Jacobus, 4.Laurentius, 5.Urbanus, 6.Josephus

a o jego małżonce:

Parafia katolicka Kołaczkowice, wpis 8/1840
Data i miejsce śmierci:17.03.1840 Kołaczkowice
Balbina Jasiczak lat 60
mąż Adam Jasiczak colonus agricola de Kołaczkowice
Data pogrzebu:20.03.1840 Kołaczkowice

Ponownie pozdrawiam !
Roman


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jasiczak
PostNapisane: 17 lut 2011, 10:24 
Offline

Dołączył(a): 14 lut 2011, 19:11
Posty: 67
Wielkie dzięki za informacje. Spróbuję szukać dalej :) .
Pozdrawiam
Grzegorz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jasiczak
PostNapisane: 17 lut 2011, 21:48 
Offline

Dołączył(a): 25 wrz 2009, 18:38
Posty: 51
Lokalizacja: Śrem
Roman_Szynka napisał(a):
Adam Jasiczak jest tą osobą na której jak na razie wywód się kończy. W tej parafii na przełomie wieków nie odnotowano ślubu pary o imionach Adam i Balbina. Taki ślub mógł być w którejś z sąsiednich parafii albo też ta para przybyła z zewnątrz. O Adamie wiem tylko tyle:

Parafia katolicka Kołaczkowice, wpis 6/1852
Data i miejsce śmierci:17.04.1852 Kołaczkowice
Adamus Jasiczak wdowiec lat 74
Data pogrzebu:20.04.1852 Kołaczkowice
Dzieci 6: 1.Elisabeth, 2 Marianna, 3.Jacobus, 4.Laurentius, 5.Urbanus, 6.Josephus

a o jego małżonce:

Parafia katolicka Kołaczkowice, wpis 8/1840
Data i miejsce śmierci:17.03.1840 Kołaczkowice
Balbina Jasiczak lat 60
mąż Adam Jasiczak colonus agricola de Kołaczkowice
Data pogrzebu:20.03.1840 Kołaczkowice

Ponownie pozdrawiam !
Roman


Roman - a ja mam tak dzieci Adamusa
1. Elizabeth Poślednik I voto Swera
2. Marianna Jarka
3. Jacobus (przodek gregoretti)
4. Paulus
5. Laurentius
6. Urbanus (mój przodek)
7. Josepha Naskręt


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jasiczak
PostNapisane: 17 lut 2011, 23:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, 21:51
Posty: 348
Lokalizacja: Brzeg Dolny
Witaj Andrzeju!
Te dzieci Adama które wymieniłem są cytatem z zapisu zgonu z 1852 roku. W swoim drzewie jak na razie mam pięcioro dzieci Adama i Balbiny. Nie mam Marianny i Wawrzyńca. Może dlatego że Jasiczak nie jest bezpośrednio powiązany z moimi przodkami.
Serdecznie pozdrawiam
Roman


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jasiczak
PostNapisane: 18 lut 2011, 13:48 
Offline

Dołączył(a): 14 lut 2011, 19:11
Posty: 67
Witaj Andrzeju!
Jak wiesz jednym z moich przodków był Jakub(Jacobus) Jasiczak ur. 1808 syn Adama i Balbiny. Nie znam imion jego dzieci poza Janem(Joannes) ur.1836 żonatym z Marianną Nowak. Jan jest moim prapradziadkiem.
Jak byś znał imiona dzieci Jacobusa, ewentualnie inne szczegóły ich dotyczące, bardzo bym się ucieszył.
Pozdrawiam
Grzegorz Szymański


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jasiczak
PostNapisane: 18 lut 2011, 14:04 
Offline

Dołączył(a): 14 lut 2011, 19:11
Posty: 67
Witaj Romku!
Mój pradziadek Marcin Jasiczak ur.1865 syn Jana i Marianny Nowak wyjechał w młodym wieku "za chlebem" do Westfalii do miasta Recklinghausen, gdzie pracował jako górnik w kopalni węgla. Tu też ożenił się z Katarzyną Chmielarczyk i miał 5 dzieci: Wiktorię, Stanisławę, Wandę, Marcina i Czesława. Stanisława i Wanda zostały w Niemczech do śmierci, natomiast Wiktoria ur.1896 wróciła w 1920 r. do Polski wraz ze swym mężem Stanisławem Rauhutem i zamieszkała w Poznaniu.Są oni rodzicami mojej matki Leokadii.
Marcin po śmierci żony w 1943 wrócił do Polski i zamieszkał w Poznaniu u córki. Zmarł w 1948r. Pozostali: Czesław zamieszkał w Łęknicy (pow. Żary), gdzie był górnikiem w kopalni węgla brunatnego, a Marcin junior w Złotniczkach koło Pobiedzisk gdzie był rolnikiem.
Pozdrawiam
Grzegorz
P.S. Może Ty znasz imiona dzieci Jacobusa Jasiczaka?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jasiczak
PostNapisane: 18 lut 2011, 16:03 
Offline

Dołączył(a): 25 wrz 2009, 18:38
Posty: 51
Lokalizacja: Śrem
Witaj Grzegorzu
Otóz Jakobus Jasiczak z tego co udało mi sie znaleźć w PP miał 5-cioro dzieci i tak
1. Marianne która wyszła w 1851 roku za Nepomucena Kamińskiego
2. Jana (Twoja linia)
3. Elżbietę która wyszła w 1869 roku za Jana Naglika
4. Zofię która wyszła w 1873 roku za Bartłomieja Chuchraka
5. Józefa ożenionego w 1885 roku z Małgorzatą Nowak

Kiedy sie urodzili Ci nie podam bo mam tylko orientacyjnie ustalony rok urodzenia (rok zwiazku minus ilość lat podana w PP) co nie zawsze musi być prawdą. Do akt urodzenia z tej parafii niemam dostepu.

Chcę Cię dodatkowo poinformować ,że wieś skąd się wywodzili to Dłoń. Leży ona około 9 km za Miejska Górką (powiat Rawicz) przy szosie krajowej numer 36 w kierunku na Ostrów Wlkp. Dzisiaj juz tam nikt z Jasiczaków nie mieszka. Byłem tam latem zeszłego roku z racji tej ,że mam też rodzinę w poblizu (Rawicz , Konary) . Oglądałem miejsce gdzie stał ich dom. Mieszkaja tam potomkowie z rodziny ale o innym nazwisku ktore cos tam o Jasiczakach pamietaja . Na ojcowiźnie zostały córki i przez to nazwisko uległo zatarciu. W pobliskich Smolicach mieszkaja Jasiczakowie ale nie moge ich jakos przypiąć. Muszę sie tam wybrac na wiosne i ustalic powiązania
Serdecznie pozdrawiam
Andrzej Jasiczak

PS Jeżeli możesz to podaj orientacyjnie gdzie mieszkasz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jasiczak
PostNapisane: 18 lut 2011, 17:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, 21:51
Posty: 348
Lokalizacja: Brzeg Dolny
Grzegorzu masz wykaz mam nadzieję wszystkich dzieci Jakuba Jasiczaka i jego żony Ewy z domu Pypło. Podaję numer i rok aktu chrztu.

21/1834 Marianna
17/1837 Joannes
27/1840 Hedvigis
27/1843 Elisabeth
22/1849 Antonius
12/1851 Adamus
09/1855 Sophia
03/1858 Valentinus
09/1861 Josephus

Pozdrawiam
Roman


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jasiczak
PostNapisane: 18 lut 2011, 18:20 
Offline

Dołączył(a): 25 wrz 2009, 18:38
Posty: 51
Lokalizacja: Śrem
Witaj Romanie
Z czwórki dzieci które dodatkowo podałeś tylko jedno ślubowało według PP
Jest to Antoni Jasiczak urodzony w 1848 roku , który w 1874 poślubił Agnieszkę Nowak . Ślub odbył się w sąsiedniej parafii Smolice
Zapis
3/1874.
Antonius Jasiczak (24)
Agnes Nowak (24)

Teraz jestem w domu , skąd sie wzięła linia smolicka

Czyzby pozostali zmarli w młodym wieku, pozostali w stanie wolnym ?

Pozdrawiam
Andrzej

P.S. Jak sie wybiore do Smolic to będę miał punkt wyjścia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jasiczak
PostNapisane: 18 lut 2011, 20:11 
Offline

Dołączył(a): 14 lut 2011, 19:11
Posty: 67
Witaj Andrzeju! Dzięki za wiadomości! Może Smolice to dobry trop :) .Latem planuję wyjazd "śladami pradziadków" m.in. do Kołaczkowic, Dłoni, a także do Smolic i Skoraszewic.
Pozdrawiam
Grzegorz
PS. Mieszkam w Zielonej Górze, moi dwaj bracia Łukasz i Stanisław w Poznaniu. W Bełchatowie mieszka syn Czesława, Jerzy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jasiczak
PostNapisane: 18 lut 2011, 20:17 
Offline

Dołączył(a): 14 lut 2011, 19:11
Posty: 67
Witaj ponownie Romanie! Dziękuję za wykaz dzieci Jakuba. Teraz mam już komplet :) . Nie ustanę jednak w wysiłkach, aby dotrzeć do przodków Adama Jasiczaka :D .
Pozdrawiam
Grzegorz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jasiczak
PostNapisane: 18 lut 2011, 20:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 18:32
Posty: 739
Lokalizacja: Nowy Tomyśl\Łagwy
Roman_Szynka napisał(a):
Witaj Andrzeju!
Te dzieci Adama które wymieniłem są cytatem z zapisu zgonu z 1852 roku. W swoim drzewie jak na razie mam pięcioro dzieci Adama i Balbiny. Nie mam Marianny i Wawrzyńca. Może dlatego że Jasiczak nie jest bezpośrednio powiązany z moimi przodkami.
Serdecznie pozdrawiam
Roman

W aktach zgonu jeśli wymieniono dzieci to raczej te żyjące w chwili smierci rodzica.Dzieci zmarłe wcześniej nie wpisywano

_________________
Aga
Dyderski,Pierzyński-Opalenica,Grodzisk
Drzymała,Koza-Grodzisk,Bukowiec
Piotrowski-Granowo
Dota,Dotka-Modrze,Buk,Słupia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jasiczak
PostNapisane: 18 lut 2011, 22:00 
Offline

Dołączył(a): 25 wrz 2009, 18:38
Posty: 51
Lokalizacja: Śrem
gregoretti napisał(a):
Witaj Andrzeju! Dzięki za wiadomości! Może Smolice to dobry trop :) .Latem planuję wyjazd "śladami pradziadków" m.in. do Kołaczkowic, Dłoni, a także do Smolic i Skoraszewic.
Pozdrawiam
Grzegorz
PS. Mieszkam w Zielonej Górze, moi dwaj bracia Łukasz i Stanisław w Poznaniu. W Bełchatowie mieszka syn Czesława, Jerzy.

Smolice Ci nic nie dadzą bo główna siedziba ( gniazdo Adamusa i Balbiny) to Dłoń. W Smolicach ożenił sie tylko jeden z synów Jakuba o którym pisałem powyzej. Wpisując do PP nazwisko tez mi dotychczas wyskakiwały Smolice ale tam proboszcz był na tyle leniwy ,że nie pisał rodziców pana i panny młodej i nie wiedziałem jak przypiąc tego Antoniego do mojej rodziny. W Kołaczkowicach tez nic raczej nie znajdziesz bo to tylko siedziba parafii do której należała i należy Dłoń.

Co do przodków Adama i Balbiny to już z Romanem próbowaliśmy coś ustalic ale na nich ślad wstecz się urywa.
Ja szukając np u Mormonów znalazłem ciekawą rzecz której nie umiem sobie wyjaśnić.
Otóż w oddalonym około 100 km od okolic M. Górki Oleśnie (niem. Rosenberg ) w woj. opolskicm natrafiłem na szczątkowe dane jakoby tam zamieszkiwali Jasiczakowie i jeden z nich urodzony w 1675 roku. Ziemie te przez stulecia nie należały do Polski bo najpierw do królestwa czeskiego a później chyba od 1742 roku do końca II wojny światowej do państwa pruskiego.
Ponizej masz skan Jasiczaków , których nie moge nijak przypiąć do "moich"
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jasiczak
PostNapisane: 22 lut 2011, 18:39 
Offline

Dołączył(a): 14 lut 2011, 19:11
Posty: 67
Dzięki za wiadomości i stronkę Mormonów. Oprócz Olesna zwróciłem uwagę na Świątnik albo Świątniki, może to też jest jakiś trop.
Pozdrawiam
Grzegorz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jasiczak
PostNapisane: 22 lut 2011, 21:35 
Offline

Dołączył(a): 25 wrz 2009, 18:38
Posty: 51
Lokalizacja: Śrem
Wiem , ale to są Światniki parafia i gmina Rzgów (powiat Koniński) czyli zabór rosyjski przeszło 100 km od Dłoni

Na Forgen znalazłem taki kwiatek :
"Radomsk szpital 539
Działo się w mieście Radomsku dwudziestego siódmego listopada (dziewiątego grudnia) tysiąc osiemset dziewięćdziesiątego siódmego roku o godzinie dziesiątej rano. Stawili się Tomasz Starostecki, mieszczanin rolnik, lat czterdzieści i Ignacy Bartmiński, kowal, lat czterdzieści w mieście Radomsku zamieszkali i oświadczyli, że dwudziestego piątego listopada (siódmego grudnia) tego roku o godzinie piątej rano zmarła Antonina Surmacka (Antonina Surmacka), w mieście Radomsku urodzona i tutaj zamieszkała, robotnica, wdowa po zmarłym tutaj w Radomsku Łukaszu Surmackim, a w tutejszym szpitalu będąca na leczeniu, lat sześćdziesiąt dwa, córka zmarłych Andrzeja i Łucji z domu Zielińska małżonków Jasiczak (Andrzeja i Łucji z Zielińskich małżonków Jasiczaków). Po naocznym przekonaniu się o zgonie Antoniny Sarmackiej akt ten obecnym niepiśmiennym przeczytany, przez nas proboszcza podpisany. Kanonik Korycki"

Jest to tłumaczenie. Orginał w języku rosyjskim cyrylicą


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jasiczak
PostNapisane: 23 lut 2011, 09:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, 21:51
Posty: 348
Lokalizacja: Brzeg Dolny
To że w Kołaczkowicach nie był odnotowany ślub Adama Jasiczaka z Balbiną i cześć ich dzieci nie była tu chrzczona nie oznacza że Jasiczaków tu nie było! Pierwsza wzmianka w księdze chrztów jest z roku 1676 [Jaslak], następa z 1729 [Jasiczek] i 1733 [Jasiczak]. W księdze ślubów w 1691 roku wydaje się za mąż wdowa Jaskowa, a w 1747 żeni się Jasiczek.

Problem tkwi w tym że w XVIII wieku nazwiska nie były jeszcze ukształtowane i nie zawsze je pisano, a pod koniec wieku w latach 1777-1792 praktycznie ich nie używano w księgach metrykalnych!

Pozdrawiam
Roman


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jasiczak
PostNapisane: 23 lut 2011, 10:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3738
Przy wszelkich nazwiskach patronimicznych (czyli pochodzących od imienia ojca), przezwiskowych, pochodzących od zawodu, szukanie nazwisk o tym samym brzmieniu w odległej części Polski jest stratą czasu. Nazwiska takie w XVII-XVIII wieku powstawały niezależnie od siebie w niespokrewnionych rodzinach.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jasiczak
PostNapisane: 27 kwi 2011, 11:09 
Offline

Dołączył(a): 14 lut 2011, 19:11
Posty: 67
Witam! Na PP znalazłem wiadomość o ślubie mojego pradziadka Marcina Jasiczaka z Katarzyną Chmielarczyk, który odbył się w parafii Golejewko (wpis 2/1887). Dotychczas sądziłem, że ślub odbył się w Niemczech. Szczęśliwie podane są też imiona i nazwiska rodziców Katarzyny. Niestety przy danych o ślubie tej pary (Marcin Chmielarczyk i Rozalia Tomczak - wpis 2/1852 Golejewko) nie było już danych dotyczących ich rodziców.
Znalazłem na PP wpis 20/1816 z Golejewka dotyczący Piotra Chmielarczyka i Julianny Kozłoszczanki oraz wpis 8/1818 dot. Feliksa Chmielarczyka i Kunegundy Jaśkowianki. Jest też wpis 6/1824 z Konar, a więc też z powiatu rawickiego, dot. Stanisława Chmielarczyka i Magdaleny Włodarczanki.
Czy ktoś mógłby mi pomóc w ustaleniu, który z w/w Chmielarczyków jest ojcem Marcina Chmielarczyka?
Pozdrawiam. Grzegorz Szymański


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jasiczak
PostNapisane: 27 kwi 2011, 18:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, 21:51
Posty: 348
Lokalizacja: Brzeg Dolny
Rodzicami Marcina to Tomasz Chmielarczyk i Anna Żurek.
Bardziej szczegółowe informacje znajdziesz dzięki opracowaniu Christiana Michela Orpela pod adresem:

http://gw4.geneanet.org/index.php3?b=orpel

Tę informację opracował Christian. Tu na tym forum chcę jemu podziękować za rozwikłanie mojej niejednej zagadki z przeszłości.

Roman Szynka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jasiczak
PostNapisane: 28 kwi 2011, 08:18 
Offline

Dołączył(a): 14 lut 2011, 19:11
Posty: 67
Romku! Dziękuję Ci za rozwikłanie mojego problemu i za link do Christiana Orpela. Rzeczywiście jest fantastyczny!

Przy okazji dziękuję Ci za sprostowanie imienia mojego pradziadka Marcina Jasiczaka na PP.
Pozdrawiam. Grzegorz Szymański


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jasiczak
PostNapisane: 28 kwi 2011, 20:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2006, 14:28
Posty: 1097
Lokalizacja: Billy-Montigny we Francji
...


Ostatnio edytowano 14 sty 2012, 15:28 przez Chrystian Orpel, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jasiczak
PostNapisane: 28 kwi 2011, 21:26 
Offline

Dołączył(a): 25 wrz 2009, 18:38
Posty: 51
Lokalizacja: Śrem
Łukasz Bielecki napisał(a):
Przy wszelkich nazwiskach patronimicznych (czyli pochodzących od imienia ojca), przezwiskowych, pochodzących od zawodu, szukanie nazwisk o tym samym brzmieniu w odległej części Polski jest stratą czasu. Nazwiska takie w XVII-XVIII wieku powstawały niezależnie od siebie w niespokrewnionych rodzinach.


Masz całkowitą rację.

Jednak tereny na południu dawnego powiatu Krobskiego to wielowiekowe pogranicze pomiedzy Koroną i Śląskiem. Zaciekawiła mnie historia tych ziem . Jest ona barwna i ciekawa. Osadnictwo na pograniczu było ponawiane wiele razy począwszy od XIII wieku. Przykładem są Hazacy. Nie wspomne tez o Dzierżakach zamieszkujących między innymi Kołaczkowice i Dłoń. Tak ,ze nie można wykluczyć ,że Jasiczakowie przywędrowali też ze Śląska np w XVII wieku jako osadnicy.

To taka moja hipoteza.

Pozdrawiam
Andrzej Jasiczak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jasiczak
PostNapisane: 12 maja 2011, 12:03 
Offline

Dołączył(a): 14 lut 2011, 19:11
Posty: 67
Chrystianie! Rzeczywiście jesteśmy baaardzo dalekimi kuzynami przez moją Babcię Wiktorię Jasiczak :). Mimo to, dzięki Twemu opracowaniu i pomocy innych kuzynów z forum :D ,znam już wszystkich prapraprapradziadków i babcie z tej linii, poza rodzicami Marianny Giezek ur. 1801. Może kiedyś uda się i ich odszukać.
Dziękuję i pozdrawiam.
Grzegorz Szymański


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jasiczak
PostNapisane: 12 maja 2011, 18:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, 21:51
Posty: 348
Lokalizacja: Brzeg Dolny
Gratuluję kuzynostwa!
Ja jak na razie nie odnalazłem powiązań z Christianem. Ale jak sądzę że to kwestia czasu. Napisałeś że nie znasz rodziców Marianny Giezek. Ja znalazłem coś takiego:

Parafia katolicka Kołaczkowice, wpis 4/ 1801
Data urodzenia: 04.03.1801 Dłoń nr 18
Data chrztu: 08.03.1801
Marianna
Rodzice: Apollonia, Blasius Gezek semicmetho de villa Dłoń
Chrzestni: Francisca Jarka braxatoria de villa Dlonia, Joannes Daleki servus Jacobi Twardowski cmethonis de villa Kołaczkowice

Mam nadzieję że tego szukałeś.

Pozdrawiam
Roman


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jasiczak
PostNapisane: 13 maja 2011, 12:49 
Offline

Dołączył(a): 14 lut 2011, 19:11
Posty: 67
Wielkie dzięki Romanie! To teraz mam już komplet prapraprapradziadków ze strony Jasiczaków :D .
Pozdrawiam
Grzegorz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jasiczak
PostNapisane: 13 maja 2011, 16:54 
Offline

Dołączył(a): 25 wrz 2009, 18:38
Posty: 51
Lokalizacja: Śrem
To niestety Grzegorzu - ja jestem Twoim "wujkiem" mimo , że jak to wynika z Twojego postu dotyczącego Szamańskich jesteś o rok starszy odemnie, bo Adamus to "tylko" mój praprapradziadek [3x].
Pozdrawiam
Andrzej Jasiczak

To "Wujku" to oczywiscie w formie żartu


Ostatnio edytowano 14 maja 2011, 15:17 przez Andiza, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jasiczak
PostNapisane: 14 maja 2011, 14:27 
Offline

Dołączył(a): 14 lut 2011, 19:11
Posty: 67
Tak czasem bywa wujku Andrzeju :D .Również moim wujkiem, młodszym ode mnie jest Jerzy Jasiczak z Bełchatowa, syn Czesława, brata mojej Babci Wiktorii, który urodził się w 1948, a więc dwa lata po mnie :) .
Pozdrawiam
Grzegorz Szymański


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL