Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 16 maja 2024, 21:18

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 lip 2011, 12:22 
Offline

Dołączył(a): 16 lip 2011, 09:05
Posty: 31
Lokalizacja: Poznań
Witam!

Szukam informacji o mojej rodzinie.
Moi pradziadkowie to:
Józef Schmidt ur.1883(Lasek-Luboń, Babki, Czapury)
*Katarzyna Maćkowiak ur.1894(Babki, Czapury)

Wojciech Vogt ur.1857 (Wiórek)
*Franciszka Pętek ur.1864(parafia Żabno, Baranowo, ok Świątnik, Sasinowa -gmina Mosina, Wiórek)

Marcin Moliszewski ur.1866 (Ok.Wronek, Szamotuł)
*Emilia Lorkowska(żona Marcina)(?)

Agnieszka Szukała ur.1974(Ok.Wronek)
*Stanisław Bugaj ur.1872(Ok.Wronek)

cel:szukanie przodków
znalezienie rodzeństwa moich dziadków i ich potomków

...a może ktoś wie skąd nazwisko Vogt w Polsce- Wielkopolsce. Czy jest to wynik jakiegoś osadnictwa...a może "zniemczone" nazwisko?????

Joanna Michalska

_________________
Pozdrawiam, Joanna Michalska
Poszukuję nazwiska: Bugaj, Szukała, Moliszewski, Lorkowski (Wronki, Nowa Wieś, Wróblewo, Szamotuły, Ostroróg...i okolice) Vogt, Pętek, Maćkowiak, Schmidt (Żabno, Baranowo, Luboń, Wiry, Czapury, Daszewice,Wiórek...i okolice).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lip 2011, 12:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2010, 20:08
Posty: 26
Witaj
Moja praprababcia Anna Rozalia Schwarz była z domu Vogt. Wiem o niej tylko tyle, że urodziła się w 1834 r. w Cerekwicy pod Żninem. Nie znam jej rodziców. W 1852 r. osiadła wraz z mężem Karlem w Jabłkowie w pow. wągrowieckim. Oboje byli ewangelikami. Jej nazwisko zapisywano również jako Voigt.
W aktach stanu cywilnego Parafii Ewangelickiej Skoki znalazłam przypadek Jacoba Vogta/Voigta, który pierwotnie (w 1856 r.) był Jacobem Wlodarczykiem. W kolejnych trzech wpisach, które znalazłam, dotyczących jego i jego żony Anny Kurz (1857, 2X1859), nazwisko to było już zniemczone.
pozdrawiam
Ala


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lip 2011, 22:01 
Offline

Dołączył(a): 16 lip 2011, 09:05
Posty: 31
Lokalizacja: Poznań
Dziękuje za odpowiedź:)
Moi Vogtowie zamieszkiwali okolice Śremu, Brodnicy (od kiedy? nie wiem). Mój prapradziadek Józef wraz ze swoją żoną Wiktorią i dziećmi osiedlili się w podpoznańskich, Czapurach, Wiórku. Byli katolikami....
W domu moich Vogtów, panowały anty-niemieckie nastroje (ale może to wynik wojny i zaborów). Jeżeli Vogtowie to zachodni osadnicy, to do czasów moich pradziadków nieźle się już zasymilowali z polskim społeczeństwem. Może, więc nazwisko Vogt to jednak wynik germanizacji (tu pasowała by historia Jacoba Vogta, wcześniej Włodarczyka)...

_________________
Pozdrawiam, Joanna Michalska
Poszukuję nazwiska: Bugaj, Szukała, Moliszewski, Lorkowski (Wronki, Nowa Wieś, Wróblewo, Szamotuły, Ostroróg...i okolice) Vogt, Pętek, Maćkowiak, Schmidt (Żabno, Baranowo, Luboń, Wiry, Czapury, Daszewice,Wiórek...i okolice).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lip 2011, 10:44 
Offline

Dołączył(a): 04 maja 2008, 17:33
Posty: 409
Lokalizacja: Zielona Góra
Witam
Znalezione w parafii Buk- chrzest, akt nr 84 : Wilhelmina Ottolia, córka Wilhelma Vogt- rok 1831. Może się przyda, link do aktu:

http://szukajwarchiwach.pl/53/3253/0/6. ... sxej3Bu_sw

Pozdrawiam Marianna.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lip 2011, 12:06 
Offline

Dołączył(a): 16 lip 2011, 09:05
Posty: 31
Lokalizacja: Poznań
marysia13 napisał(a):
Witam
Znalezione w parafii Buk- chrzest, akt nr 84 : Wilhelmina Ottolia, córka Wilhelma Vogt- rok 1831. Może się przyda, link do aktu:

http://szukajwarchiwach.pl/53/3253/0/6. ... sxej3Bu_sw

Pozdrawiam Marianna.

Dziękuje. Niestety nie znalazłam powiązań :( ale może kiedyś....

_________________
Pozdrawiam, Joanna Michalska
Poszukuję nazwiska: Bugaj, Szukała, Moliszewski, Lorkowski (Wronki, Nowa Wieś, Wróblewo, Szamotuły, Ostroróg...i okolice) Vogt, Pętek, Maćkowiak, Schmidt (Żabno, Baranowo, Luboń, Wiry, Czapury, Daszewice,Wiórek...i okolice).


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 66 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL