Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 15 maja 2024, 12:07

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 lip 2011, 13:06 
Offline

Dołączył(a): 20 mar 2011, 17:32
Posty: 91
Lokalizacja: Chorzów
Poszukuję informacji na temat rodziny Dorszewskich pochodzących z Kazina koło Bydgoszczy oraz jej okolic.
Mój prapra dziadek Michał Dorszewski ur 29 sierpnia 1873 r w Kazinie,zmarł ok 1940 r nie wiadomo gdzie. Poślubił Juliannę z Frelichowskich ur 1 czerwca 1875 r w Kazinie,zmarła 8 października 1939r w Bydgoszczy. Mieli 5 dzieci:
Moją pra babcie Reginę Dorszewską.
Józefa Dorszewskiego ur 19 marca 1911 - po wojnie wyemigrował do USA lub UK i ślad po nim zaginął.
Agatę Dorszewską,która wyszła za mąż za Stanisława Bońka.
Eleonorę Dorszewską,która wyszła za mąż za Leona Kłodzińskiego

Jeśli komuś te osoby wydają się znajome,będę wdzięczny za każdą informację.
Pozdrawiam
Mateusz Kujawa

_________________
Mateusz Kujawa

Poszukuje
Kujawa,Dorszewski,Frelichowski(Bydgoszcz,Goncarzewy,Kazin,Łukowiec,Ślesin)


Ostatnio edytowano 09 paź 2011, 10:20 przez Mateusz_Kujawa, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 paź 2011, 04:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2665
Lokalizacja: Poznan
Mateuszu - /Michal sie urodzil w 1873. poprawka/. Natknelam sie na informacje o ksiedzu Dorszewskim ze wsi Ryszewko powiat Gasawa /przez "a" z haczykiem/ w tej publikacji:

http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmeta ... =&lp=8&QI=

Jesli oboje Twoi Pra-pradziadkowie urodzili sie i brali slub w Kazinie to sprawdz czy nie ma jakiegos dopisu w ksiedze metrykalnej w parafii dla miejscowosci Kazin na temat miejsca zgonu Twojego Pra-pradziadka.
Czy nie myslisz, ze skoro Twoja Pra-prababcia zmarla w Bydgoszczy to tam takze zmarl Twoj Pra-pradziadek ? No chyba, ze byli rozwiedzeni lub Niemcy gdzies wywiezli i tam umarl.

Pamietam takze 5/10, ze nazwisko Dorszewski tutaj, sprawdze czy taki jest pochowany na cmentarzu katolickim w chicagowskiej Archidiecezji.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 paź 2011, 10:30 
Offline

Dołączył(a): 20 mar 2011, 17:32
Posty: 91
Lokalizacja: Chorzów
Pani Haniu,

Dokumentów swojego pra dziadka szukałem juz w AP Bydgoszcz,niestety nie ma tam nawet jego aktu urodzenia,trudno mi szukać aktu zgonu nie znając miejsca śmierci i pochówku a sama data nic nie daje. Wiem,że,,moja" rodzina Dorszewskich pochodziła z okolic powiatu Nakielskiego a,że była bardzo rozrodzona to z tym nazwiskiem można spotkać się w całej wielkopolsce,nie mam niestety,żadnego punktu zaczepienia by próbować kogokolwiek odnaleść lub zapytać.
Będę staral się szukać jeszcze poprzez AA Gniezno.

Co do migracji,wiem jedynie tyle,że syn Michała a brat mojej pra babci Reginy, Józef wyemigrował do USA,gdzie ostatni raz miał przebywać w Cleveland,później słuch po nim zaginął.

_________________
Mateusz Kujawa

Poszukuje
Kujawa,Dorszewski,Frelichowski(Bydgoszcz,Goncarzewy,Kazin,Łukowiec,Ślesin)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL