Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 16 cze 2024, 09:06

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 lip 2011, 17:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 paź 2009, 19:42
Posty: 67
Lokalizacja: Rybnik
Witam!

Poszukuję informacji o rodzinie nazwiskiem Żółć z okolic Gałęzewa, Szelejewa, Gąsawy oraz o rodzinie Szymalak z okolic miejscowości Kołdrąb, Sokolniki.

Rodzicami mojej prababci Petroneli Żółć byli: Michał Żółć (*1851) i Franciszka zd. Szymalak (*1856).

Wiem z Poznan Project, że rodzicami Michała Żółć byli Tomasz Żółć (*1816) i Jadwiga zd. Grześkowiak (*1822), zaś piętro wyżej był Franciszek Żółć i Marianna zd. Zielińska.
Michał Żółć miał też przynajmniej dwie siostry: Rozalię i Józefę.

Rodzicami Franciszki Szymalak byli Józef Szymalak (*1818) i Agnieszka zd. Borowiak (*1820).

Szukam informacji o ew. rodzenstwie, dat urodzeń, ślubów i śmierci oraz oczywiscie dalszych korzeni.

Pozdrawiam
Zbyszek Maryański

_________________
Szukam:
Franciszka Maryańskiego w USA, ur. w 1862r, emigracja 1896
Śluby: Józef Maryański i Agnieszka Lewandowska (Modliszewo),
Jan Służewski i Katarzyna Dymczyńska (Szubin)
Nazwiska: Żółć, Szymalak, Grześkowiak (Gąsawa, Szelejewo, Sokolniki, Kołdrąb)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lip 2011, 09:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 paź 2009, 19:42
Posty: 67
Lokalizacja: Rybnik
Witam!

Chciałem dodać, że udało mi się znaleźć pewne arcyciekawe połączenie z drzewem p. Grażyny Markowskiej.

Otóż mój Józef Szymalak (*1818) "pasuje" do drzewa p. Grażyny. W jej drzewie występuje Andrzej Szymalak, który miał trzech synów: Jana, Józefa i Kazimierza (ten ostatni ur. w 1821 r.). Geograficznie, rocznikowo i imiennie mój Józef Szymalak idealnie wpasowuje się jako syn Andrzeja Szymalak...

Co dalej. Żoną Andrzeja Szymalak była Anna zd. Bazułka, z pierwszego małżeństwa Ogrodowska. Okazuje się, że miała ona też trzeciego męża - Józefa Chudaś.

Z trzeciego małżeństwa pojawiła się córka Marianna Chudaś ur. ok. 1826 r. I owa Marianna wyszła za mąż za Ignacego Żółć (ur. ok. 1815) w Sokolnikach w 1846 r., a z małżeństwa tego mam całkiem solidną grupę potomków nazwiskiem Żółć: Stanisław, Antoni, Julianna, Agnieszka i Marianna.

Pytanie tylko, czy ten Ignacy Żółć jest jakoś powiązany z Tomaszem Żółć (ur. ok. 1816 r.) z mojego drzewa. Teoretycznie mogliby być braćmi, ale nie mam na to jak na razie żadnych dowodów.

Cóż, poszukiwania trwają :).
Jakieś uwagi, wskazówki, podpowiedzi oczywiście mile widziane :).

Pozdrawiam

_________________
Szukam:
Franciszka Maryańskiego w USA, ur. w 1862r, emigracja 1896
Śluby: Józef Maryański i Agnieszka Lewandowska (Modliszewo),
Jan Służewski i Katarzyna Dymczyńska (Szubin)
Nazwiska: Żółć, Szymalak, Grześkowiak (Gąsawa, Szelejewo, Sokolniki, Kołdrąb)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL