Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 mar 2024, 09:06

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 sie 2012, 23:35 
Offline

Dołączył(a): 28 lip 2007, 13:23
Posty: 248
Lokalizacja: Pokrzywno
Kowal, Józef Kuluszczyński (1758? - 1828) wraz z żoną Anną Buczyńską (1769? - 1813) pojawia się w Poznaniu (Suburbium s. Adalberti) w roku 1791 (chrzest córki Katarzyny).
Jego syn, Hipolit Józef Kuluszczyński poślubia w roku 1841 w Pobiedziskach Magdalenę Buczyńską, córkę Andrzeja i Franciszki Szudzińskiej, ur. 1818 (miała brata Jana ur. 1821).
Nazwisko Kuluszczyński urywa się w tej gałęzi na na Kryspinie Stanisławie Kuluszczyńskim, który miał tylko jedną córkę (jego bracia zmarli w dzieciństwie).
Natomiast brat Hipolita, Franciszek Karol, miał dwóch synów, którzy zawarli związek małżeński:
Marceli Kuluszczyński (ur. 1844) poślubił w Koźminie w roku 1868 Domicillę Błażejczak i miał z nią syna Stefana (Poznań 1876).
Józef Dominik Kuluszczyński (ur. 1841) poślubia w Pniewach w roku 1869 Pelagię Zielezińską. Nie udało mi się odnaleźć żadnego potomstwa.

Czego szukam?
1° - Skąd Józef Kuluszczyński przybył do Poznania (najstarsza jego córka, Nepomucena urodzona w roku 1788 nie jest zapisana w księgach poznańskich).
2° - Potomków Franciszka Kuluszczyńskiego.
3° - Połączenia Anny Buczyńskiej z Magdaleną Buczyńską.

Poznań przeszukałam - wszyscy poznańscy Kuluszczyńscy są potomkami Józefa. Portal Moikrewni odnajduje 3 osoby o nazwisku Kuluszczyński w Polsce. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można przyjąć, że są potomkami Józefa (a ściśle rzecz biorąc jego syna Franciszka). A więc nazwisko nie zginęło. Albo Stefan, syn Marcelego albo Józef Dominik pozostawił męskie potomstwo.
Oczywiście, na każdym z pokoleń były córki. I o nich mam trochę znalezisk, którymi mogę się podzielić i vice versa.

_________________
Pozdrawiam
Maria Jaś


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lip 2021, 11:15 
Offline

Dołączył(a): 09 lip 2021, 07:52
Posty: 1
Witam
Mój pradziadek Stefan Kuluszczyński(został zabity przez Niemców w trakcie II wojny światowej )z Niemką( która zostawiła swoje dzieci i męża i uciekła do Niemiec) miał 2 synów w tym mojego dziadka Konrada Kuluszczyńskiego (dziadek działał w AK)- mieszkali w Poznaniu - miał syna Andrzeja Kuluszczyńskiego(niestety już nie żyje w 2018 zmarł) i moją mame Ewe Kuluszczyńską(również nie żyje zmarła w 2017) . Niestety Andrzej Kuluszczyński nie ma potomka męskiego ale ma 2 córki - Anne Kuluszczyńską - mieszka w Poznaniu oraz Julie Kuluszczyńską teraz Hildebrandt- mieszka w Niemczech . Nie mam informacji co się dzieło z bratem mojego dziadka tylko tyle, że mieszkali w Ostrowie Wlkp - ale czy żyją - niestety nie wiem


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 90 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL