Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 18:53

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Maciejewscy
PostNapisane: 17 maja 2015, 16:06 
Offline

Dołączył(a): 07 gru 2009, 20:56
Posty: 349
Watek jest dziwny dla tych ,którzy nieuważnie czytają,pragnę zwrócić więc uwagę,że kilka osób odkryło,iż z całą pewnością ma wspólnych przodków.

_________________
pozdrawiam
Edyta

poszukuję:
Grams,Maciejewscy,Winkler,Thielmann,Cegielscy,Ciesiółka,Głów,Twardowscy,Kurczewscy,Nowak,Dziadoszek,Brząkała,Tomkowiak,Bejma,Drażdżyńscy,Dyament


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Maciejewscy
PostNapisane: 17 maja 2015, 17:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2006, 14:28
Posty: 1097
Lokalizacja: Billy-Montigny we Francji
Uważnie co do mnie jeszcze czytałem te 3 strony o Maciejewskich. Kiedy będzie 10 stron i więcej, kto będzie czytał uważnie ?

Pozdrawiam

Chrystian


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Maciejewscy
PostNapisane: 17 maja 2015, 21:05 
Offline

Dołączył(a): 07 maja 2009, 18:32
Posty: 244
Panie Chrystianie,jeśli w kręgu Pańskich zainteresowań sa Maciejewscy to prosze sie włączyć do dyskusji.W przeciwnym razie to po co te uwagi.My naprawde wiemy o czym dyskutujemy.Elżbieta


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Maciejewscy
PostNapisane: 17 maja 2015, 21:36 
Offline

Dołączył(a): 13 maja 2015, 20:30
Posty: 3
Witajcie!
Jestem 3xprawnuczką Marcina Maciejewskiego,brata Jana,o którym pisze Wanda.Marcin mieszkał w Kcynii,następnie w Panigrodzu,zmarł w Wągrowcu.
odpowiedź dla Edyty
Te miejscowości również przepalały się w opowieściach mojego taty Władysława Maciejewskiego Syna Jana Maciejewskiego z Komratowa ( zmarłego w latach 60 w Gąsawie ) . Na pewno mówił o rodzinie w Panigrodziu. Proszę napisz coś więcej - U nas Jan , Władysław , Stanisław to sś rodzinne imiona przeplatające się przez każde pokolenie . ja te mam syna Władysław i brata Jana. Proponuję żeby każdy zainteresowany napisał swoja genealogie taką jaką zna i może wtedy połączymy to w całość ja wiem dosyć dużo rożnych historii bo z Tatą Władysławem jeździłam po rodzinie i zawsze kończyło się na rodzinnych opowieściach . Maciejewskich ja to ktoś tu napisał jest dużo i rzeczywiście jest to popularne nazwisko . Nasza linia związana jest z Komratowem na Pałukach , a jak Pisała Elżbieta dotarła do pokolenia wyżej niż ja i Danka Maciejewska z Gąsawy . Mogę się tylko domyślać że Odnaleziony Józef Maciejewski znaleziony przez Elżbietę pochodził z okolic Nakła czyli z Kujaw lub Krajny bo ludzie kiedyś aż tak bardzo się nie przemieszczali . Pozdrawiam wszystkich Wanda Nawrocka zd Maciejewska


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Maciejewscy
PostNapisane: 17 maja 2015, 21:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2006, 14:28
Posty: 1097
Lokalizacja: Billy-Montigny we Francji
lusia1942 napisał(a):
My naprawde wiemy o czym dyskutujemy.Elżbieta


Oczywiście (mam nadzieję) .

Ale czytelnik chyba z trudem wie o których Maciejewskich wy dyskutujecie .

Pochodzę od Maciejewskich (i to nawet od dwóch rodów o tym nazwisku ), ale nie będę się dołączyć do waszych dyskusji w takim bałaganie.

Rozmowy muszą ograniczyć się do Maciejewskich z danej miejscowości, z danej wsi, z danej parafii i z okolic !

Inaczej szkoda czasu. Już straciłem dużo czasu.

Żegnam więc

Chrystian


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Maciejewscy
PostNapisane: 17 maja 2015, 22:24 
Offline

Dołączył(a): 07 gru 2009, 20:56
Posty: 349
Wando-napisałam już na pw.
Jestem czytelnikiem,który w swoich poszukiwaniach nie może ograniczyć się do jednej parafii czy miejscowości.Mój 3razy pradziadek mieszkał kolejno w trzech różnych miejscowościach-3 różne parafie,jego syn w dwóch miejscowościach,-2różne parafie,brat prababci-dwie miejscowości,2 parafie,2 różne USC..Ponadto,brat prababci mieszkał w Niemczech,jego córka w Afryce. Wszystko to Maciejewscy.Wszyscy z XIX/XXw.Dzięki nawiązaniu kontaktu z Elą,odnalazłyśmy wspólnego przodka.Proszę Wando-zajrzyj na pw.

_________________
pozdrawiam
Edyta

poszukuję:
Grams,Maciejewscy,Winkler,Thielmann,Cegielscy,Ciesiółka,Głów,Twardowscy,Kurczewscy,Nowak,Dziadoszek,Brząkała,Tomkowiak,Bejma,Drażdżyńscy,Dyament


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Maciejewscy
PostNapisane: 29 maja 2015, 20:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 wrz 2009, 17:37
Posty: 209
Lokalizacja: Gdynia
Witam serdecznie potomków z rodziny Maciejewskich z Komratowo.
Jestem spokrewniona bardzo blisko z Elą. Michał Maciejewskim jest także moim pra dziadkiem
Pozdrawiam Teresa Jarynowska


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Maciejewscy
PostNapisane: 29 maja 2015, 20:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 wrz 2009, 17:37
Posty: 209
Lokalizacja: Gdynia
Na cmentarzu Witomińskim w Gdyni jest grób gdzie pochowani są : Emilia Busse z domu Maciejewska ur 28-12-1905 zm 24-12-1977 oraz Stefan Busse
ur. 10-07-1936 zm 03-07-1991. Ale trudno powiedzieć czy to mąż, czy jej dziecko. Duża róznica w wieku. Ponadto na tablicy jest napis tu spoczywa w Bogu moja ukochana żona , matka i babcia.
Pozdrawiam Teresa


Ostatnio edytowano 30 maja 2015, 22:22 przez jarzynkka57, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Maciejewscy
PostNapisane: 29 maja 2015, 21:51 
Offline

Dołączył(a): 07 gru 2009, 20:56
Posty: 349
Witajcie potomkowie Maciejewskich i wszyscy zainteresowani ta rodziną!
W Panigrodzu Nowym dzierżawcą majątku był Stanisław Maciejewski ur.w 1890 r.w Komratowie,przybył z Komratowa.Jego rodzina:
-żona Kornelia Kaw(p)czyńska ur.1898 Trzeciewnica
-syn Jan ur.1924 Panigródz
córka Barbara ur.1927 Panigródz
Niestety nie wiem kim byli rodzice Stanisława

_________________
pozdrawiam
Edyta

poszukuję:
Grams,Maciejewscy,Winkler,Thielmann,Cegielscy,Ciesiółka,Głów,Twardowscy,Kurczewscy,Nowak,Dziadoszek,Brząkała,Tomkowiak,Bejma,Drażdżyńscy,Dyament


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Maciejewscy
PostNapisane: 15 sty 2016, 13:47 
Offline

Dołączył(a): 15 sty 2016, 03:06
Posty: 2
Witam serdecznie,

Jakiś czas temu odnalazłem w szafce pudełko z dokumentami po pradziadkach Maciejewskich.

Leon Maciejewski ( Kcynia) i Józefa zd. Wystrach, ur. w r. 1896 (Kruszwica) , ślub w Kruszwicy 4.03.1919 r.- mieli 3 dzieci: Kazimierza (1920-1944), Barbarę (1923-1947) oraz Bernarda, mojego dziadka (1928- 1997) który wyjechał do Wrocławia, skąd pochodzę i gdzie mieszkam.
Byli oni spokrewnieni z rodziną Poczekaj, poprzez Eleonorę Poczekaj, zd. Maciejewską, ur. prawdopodobnie w 1872 r, która poślubiła Jana Poczekaj (rzeźnik) w 1891 r. Poczekajowie mieli wiele dzieci, w tym mam wpisy Czesława (1903 - 1942, Dahau), Hieronima i Jadwigi Poczekaj do pamiętnika mojej prababci Józefy.

To, co udało mi się ustalić, to że Eleonora Maciejewska była córką Michała (1897) i Heleny zd. Petrykowska (1861), których słub odbył się w 1861 roku.
Prawdopodobnie Eleonora była spokrewniona z Leonem, moim pradziadkiem. Mam duże podejrzenie, że była jego siostrą.

Sam Michał Maciejewski był synem Bartholomeusa Maciejewskiego (1798) i Constantii Paprockiej, którzy pobrali się w roku 1828.
Bartholomeus zaś był synem Marianny i ojca, który umarł przed rokiem 1828, bo w rubryce: ojciec - jest krzyżyk.
Podejrzewam, że ojcem Bartholomeusa był Mateusz Maciejewski, ale to tylko moje domysły.

Proszę więc o pomoc w udokumentowaniu, że:
- mój pradziadek Leon Maciejewski był bratem Eleonory i synem Michała (raczej pewne)
- mój 4x pra był synem Mateusza i Marianny (co może być dość niepewne)

Cała rodzina prawdopodobnie pochodzi z Kcyni pow. Szubin, bo z tej parafii pochodzą wszystkie dokumenty do których udało mi się dotrzeć przez BASIA i Poznań Project.

Jakby ktoś miał jakieś pytania odnośnie osób z Kcyni, to pomogę tym, czym dysponuję (zdjęcia, pamiętnik prababci).

Pozdrawiam,
Michał Maciejewski


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Maciejewscy
PostNapisane: 16 sty 2016, 00:22 
Offline

Dołączył(a): 07 maja 2009, 18:32
Posty: 244
Witaj Michale.
Jesteś na dobrej drodze ale Bartłomiej nie może być synem Mateusza i Marianny Nowickiej,nie to pokolenie.ślub zawarli w 1799r Słupy.Najstarszy Maciejewski Mateusz-żona NN dzieci ich to:
Józef 1740
Anna Sikorska/Maciejewska/ 1750
Barbara
Michał-Marianna Lewendowska , syn Józef 1783 Marcinkowo-Fryderyka Szamala ślub ok.1816,czy mieli wiecej dzieci-nie wiem.
Mam jeszcze coś takiego:Jan Poczekaj poślubil Mariannę c. Józefy Mac. i Kazimierza Mężydło a Józefa była c.Walentego i Reginy Waleszewskiej.Pozdrawiam Elżbieta


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Maciejewscy
PostNapisane: 16 sty 2016, 10:32 
Offline

Dołączył(a): 07 maja 2009, 18:32
Posty: 244
Michale sprawdż jeszcze raz daty ur. Michala i Petrykowskiej oraz ich ślub bo z tego co napisaleś to wynika,że Michał 1897 nie może być synem Bartłomieja 1798,zbyt duża różnica wieku. Przy okazji mam pytanie,czy w Twoim drzewie masz Maciejewskich w Kościanie? Pozdrawiam Elżbieta


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Maciejewscy
PostNapisane: 17 sty 2016, 23:51 
Offline

Dołączył(a): 15 sty 2016, 03:06
Posty: 2
Dzięki za zwrócenie uwagi - data urodzenia Michała to nie 1897 a 1837.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Maciejewscy
PostNapisane: 05 lut 2016, 11:46 
Offline

Dołączył(a): 03 mar 2010, 10:02
Posty: 105
lusia1942 napisał(a):
Witam.Czytając gazety na K-PBC wypisywałam nekrologi oto nazwiska które Pana interesują:
.... Wesołek Jan 79 lat zg.29.10.1923 Jaroszewo
Wesolek Franciszek 22lata zg.19.01.1925 Żnin.....
.Elżbieta


W jakiej gazecie można odszukać powyższe nekrologi? :D

_________________
Zbyszek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Maciejewscy
PostNapisane: 06 lut 2016, 07:03 
Offline

Dołączył(a): 03 mar 2010, 10:02
Posty: 105
Wesołków znalazłem - ORĘDOWNIK URZĘDOWY POWIATU ŻNIŃSKIEGO
http://kpbc.umk.pl/dlibra/publication?i ... 1814308-64
Dziękuję Elu za podpowiedź na PW :P

_________________
Zbyszek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Maciejewscy
PostNapisane: 15 lut 2016, 22:09 
Offline

Dołączył(a): 21 lut 2010, 10:54
Posty: 442
Ja mam w swoim drzewie Leokadię Maciejewską, córkę Andrzeja i Marianny z d. Deczewskiej. Leokadia była żoną Wojciecha Morawskiego (ślub 1847 w Mchach).

Niestety nie wie nic więcej o jej przodkach, ani czy miała rodzeństwo, co byłoby dla mnie ciekawe.

Wiem trochę o jej potomkach, gdyby to było dla kogoś ciekawe.

Z pozdrowieniami, jozwiw


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Maciejewscy
PostNapisane: 22 lut 2016, 01:04 
Offline

Dołączył(a): 20 mar 2015, 16:46
Posty: 2
Michael -- I have been researching the Petrykowski surname from Kcynia. I have records for Helena Petrykowski married Michael Maciejewski. I have found records for five of their children: Ladislaus, Eleanor, Casimirus, Joseph and Antonius. Helena was the daughter of Adalbertus Petrykowski and Agnes Borowski.

I also have records for Bartholomaeus son of Casper and Marianne Rapinski. Bartholomaeus married Constance Paprocka and they had a son Bartholomaeus. He married Josepha Muller.

I would be happy to share the information for this family with you, please let me know. If you have any information on the Petrykowski family, I would appreciate knowing it.

Elaine


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Maciejewscy
PostNapisane: 16 cze 2016, 11:10 
Offline

Dołączył(a): 15 cze 2016, 12:04
Posty: 3
Drodzy "Maciejewscy" proszę o informacje o potomkach Antoniego Maciejewskiego (ur. 13.06.1849, zm. 10.10.1934) i Józefy Michalskiej (ur. 2.03.1859, zm.25.02.1951). Łucjan

_________________
Łucjan


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Maciejewscy
PostNapisane: 16 cze 2016, 18:01 
Offline

Dołączył(a): 07 maja 2009, 18:32
Posty: 244
Bardzo chętnie udzielę informacji ale prosze napisać jaka jest relacja miedzy Panem a Maciejewskimi,gdyż w dotychczasowych dokumentach nie spotkalam Pańskiego nazwiska.Elżbieta


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Maciejewscy
PostNapisane: 17 cze 2016, 07:38 
Offline

Dołączył(a): 15 cze 2016, 12:04
Posty: 3
Pani Elżbieto, moja mama Aniela Plucińska (zm. 14.10.1999) była córką Jana Stolpe i Marty Maciejewskiej (ur. 24.12.1893, zm. 12.01.1966 w Pakości). Wiem z relacji mojej mamy, że liczna rodzina mojej babci pochodzi z okolic Gąsawy. Niestety, zaginęły notatki o moich przodkach, jakie w dzieciństwie widziałem, więc usiłuję odtworzyć historię rodziny. Dziękuję za wiadomość od Pani. Z pozdrowieniami, Łucjan

_________________
Łucjan


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Maciejewscy
PostNapisane: 17 cze 2016, 09:18 
Offline

Dołączył(a): 21 lut 2010, 10:54
Posty: 442
jozwiw napisał(a):
Interesuje mnie Leokadia Maciejewska, ur. około 1826, wyszła za mąż za Wojciecha Morawskiego z Gniezna w Mchach w 1847 (zapisana jest jako z Kołacina), nie ma jednak imion jej rodziców. Zmarła w Gnieźnie w 1896 r. Jej rodzice najprawdopodobniej zmarli w Żerkowie gdzie jej ojciec był piwowarem.

Czy ktoś ma może informacje o tej rodzinie? Czy łączy się ona jakoś z Waszymi Maciejewskimi?

Z pozdrowieniami, jozwiw


Bardzo możliwe, że Leokadia urodziła się 21 grudnia 1825 w Żółkowie par. Żerków i była córką Andrzeja i Marianny Deczewskiej. Czy mają Państwo może jakieś dalsze informacje o tej rodzinie?

Z pozdrowieniami, jozwiw


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Maciejewscy
PostNapisane: 17 cze 2016, 10:10 
Offline

Dołączył(a): 07 maja 2009, 18:32
Posty: 244
Zacznę moze od tego,że Marta Maciejewska nie urodzila sie w Gąsawie (sprawdziłam) i nie pochodzi z rodziny Antoniego.Maciejewscy byli jeszcze w Wenecji,Chomiąży,Gościeszynie.Szukałabym w Chomiąży bo mieszkali tam też Stolpowie,może to być jakiś ślad.Pozdrawiam Elżbieta


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Maciejewscy
PostNapisane: 17 cze 2016, 12:12 
Offline

Dołączył(a): 15 cze 2016, 12:04
Posty: 3
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Nie wiem, gdzie urodziła się Marta Maciejewska, nie mam żadnych dokumentów dotyczących jej urodzin. Próbuję sprawdzać różne ślady. Moja mama wspominała, że odwiedzała w latach 30-tych swoją babcię w okolicach Gąsawy, a także że jej babcia (lub prababcia) wyszła za mąż w bardzo wczesnym wieku, kieruję się więc datami. Pozdrawiam. Łucjan

_________________
Łucjan


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Maciejewscy
PostNapisane: 15 maja 2019, 16:41 
Offline

Dołączył(a): 21 lut 2010, 10:54
Posty: 442
Ja mam w drzewie Maciejewskich z Żółkowa par. Żerków a konretnie Leokadię Maciejewską córkę Andrzeja i Marianny Deczewskiej, ur. 1825, ożenioną w w Kołacinie par. Mchy w 1847 z Wojciechem Morawskim.

W razie informacji nt. tej rodziny albo zainteresowania nią, zapraszam do konataktu


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 124 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL