Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 17:51

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 sty 2019, 19:25 
Offline

Dołączył(a): 29 sty 2019, 20:38
Posty: 16
Witam, jestem nowy na tym forum ale mam nadzieje że uda mi się znaleść jakieś interesujące mnie informacje. Poszykuję informacji o moim pradziadku Władysław Adamski oraz prababcia Katarzyna Adamska z domu Kasprzyk. Mieszkali najprawdopodobie w Szczytnikach Duchownych koło Gniezna albo wieś Osiniec , Wierzbiczany. Dokładnie nie wiem. Wiem napewno że są pochowani na cmentarzu w Kędzieżynie koło Gniezna . Pradziadkowie mieli dwóch synów : Czesław Adamski ur . 14.07.1929r i Marian Adamski ur. 28.07.1934.
Z góry dziękuje


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2019, 20:00 
Offline

Dołączył(a): 10 mar 2009, 13:09
Posty: 618
Witam.
Akt urodzenia USC Szczytniki Duchowne nr.30 z adnotacją zgonu - Władysław Adamski :
https://szukajwarchiwach.pl/53/3233/0/1 ... Yan6MeL4RA
Pozdrawiam.
Grzegorz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2019, 20:46 
Offline

Dołączył(a): 29 sty 2019, 20:38
Posty: 16
Wow! Ja tyle szukałem i nie mogłem nic znaleść . Dzięki bardzo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lut 2019, 14:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sie 2011, 02:50
Posty: 1075
Lokalizacja: Poznań
Witam

www.straty.pl

DANE OSOBOWE
nazwisko ADAMSKI
imię CZESŁAW
imie ojca WŁADYSŁAW
imie matki KATARZYNA
data urodzenia 1929-07-14

INFORMACJE O PRZEŚLADOWANIACH
Źródło: FPNP
robotnik przymusowy przeżył
miejsce pracy SZCZYTNIKI DUCHOWNE
miejsce pracy (państwo) Polska
data rozpoczęcia pracy 1940
data zakończenia pracy 1941
robotnik przymusowy przeżył
miejsce pracy SZCZYTNIKI DUCHOWE (GNIEZNO)
miejsce pracy (państwo) Polska
data rozpoczęcia pracy 1941
data zakończenia pracy 1945

_________________
Pozdrawiam
Izabela
Poszukuję:Mańczak Kacper+Agnieszka Bernacik/Bernad (Komorniki, Rudnicze), Zgoła (Lusowo, Luboń), Hadyniak Tomasz + Barbara Frąszczak (Wiry), Kozłowski Szczepan+Julianna Jakubiak (Żabikowo)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lut 2019, 20:15 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2017, 07:45
Posty: 1746
Lokalizacja: Gdańsk
stolek6 napisał(a):
Witam, jestem nowy na tym forum ale mam nadzieje że uda mi się znaleść jakieś interesujące mnie informacje. Poszykuję informacji o moim pradziadku Władysław Adamski oraz prababcia Katarzyna Adamska z domu Kasprzyk. Mieszkali najprawdopodobie w Szczytnikach Duchownych koło Gniezna albo wieś Osiniec , Wierzbiczany. Dokładnie nie wiem. Wiem napewno że są pochowani na cmentarzu w Kędzieżynie koło Gniezna . Pradziadkowie mieli dwóch synów : Czesław Adamski ur . 14.07.1929r i Marian Adamski ur. 28.07.1934.
Z góry dziękuje

Witam.
Nie wiem, czy znane Tobie.

Rodzice Władysława:

Malczewo - 1892 ślub
skan 5
Stanislaus Adamski (24 lat) rodzice: Thomas Adamski, Viktoria Kaczorek.
Antonie Rezulak (23 lat) , rodzice: Martin Rezulak , Anna Łysiak.
na skanie adnotacja -28.I.1944 (zgon?)

https://szukajwarchiwach.pl/53/1890/0/3 ... /#tabSkany

Rodzeństwo:

Szczytniki Duchowne - 1896
skan 38, akt 69.
urodzony- Franciszek
rodz- Stanislaus Adamski, Antonina Rezulak.
na skanie adnotacja o zg- 9.XI.1971

https://szukajwarchiwach.pl/53/3233/0/1 ... /#tabSkany

Szczytniki Duchowne - 1900.
skan 19, akt 32.
urodzony - Johann.
rodz- Stanislaus Adamski, Antonie Rezulak.

https://szukajwarchiwach.pl/53/3233/0/1 ... /#tabSkany

Szczytniki Duchowne - 1901.
skan 33, akt 59.
urodzony - Michael.
rodz- Stanislau Adamski, Antonie Redulak.
zgon - 1901, skan 26, akt 44.

https://szukajwarchiwach.pl/53/3233/0/1 ... /#tabSkany

https://szukajwarchiwach.pl/53/3233/0/4 ... /#tabSkany

Szczytniki Duchowne - 1902.
skan 37, akt 67.
urodzony- Felix.
rodz- Stanislaus Adamski, Antonie Rezulak.

https://szukajwarchiwach.pl/53/3233/0/1 ... /#tabSkany

Na BaSI jest jeszcze kilkoro dzieci Stanisława i Antoniny.

Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lut 2019, 00:00 
Offline

Dołączył(a): 29 sty 2019, 20:38
Posty: 16
Dziękuje bardzo za informacje dużą cześć znalazłem sam ale nie wszystko. Mam jeszcze problem z żoną Władysława Adamskiego , a miamowicie z Katarzyną Adamską z domu Kasprzyk. Z tego co gdzieś znalazłem to jest córka Antoniego Kasprzyk i Franciszki z domu Grzeszczak. Prawdopodobnie pochodzili z Witkowa. Są skany 4 dzieci ale brakuje dokumentu potwierdzającego że Katarzyna jest ich córką czy moze pochodzi od innych rodziców. Z góry dziękuje wszystkim za pomoc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lut 2019, 14:34 
Offline

Dołączył(a): 18 sty 2016, 13:51
Posty: 506
stolek6 napisał(a):
Dziękuje bardzo za informacje dużą cześć znalazłem sam ale nie wszystko. Mam jeszcze problem z żoną Władysława Adamskiego , a miamowicie z Katarzyną Adamską z domu Kasprzyk. Z tego co gdzieś znalazłem to jest córka Antoniego Kasprzyk i Franciszki z domu Grzeszczak. Prawdopodobnie pochodzili z Witkowa. Są skany 4 dzieci ale brakuje dokumentu potwierdzającego że Katarzyna jest ich córką czy moze pochodzi od innych rodziców. Z góry dziękuje wszystkim za pomoc

Macieju
Przejrzałeś akta z USC Witkowo Wieś ?
Matka Katarzyny mieszkała w Maleninie, może w tym USC coś znajdziesz?

Sebastian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lut 2019, 15:58 
Offline

Dołączył(a): 29 sty 2019, 20:38
Posty: 16
Dzieki za pomysł nie wiedzałem że aż tyle dokumentów z witkowa nie jest jeszcze z indeksowane. Mam nadzieje ze uda mi sie szybko znaleść bo skanów jest tysiące do sprawdzenia.
Pozdrawiam
Maciej


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lut 2019, 16:06 
Offline

Dołączył(a): 18 sty 2016, 13:51
Posty: 506
stolek6 napisał(a):
Dzieki za pomysł nie wiedzałem że aż tyle dokumentów z witkowa nie jest jeszcze z indeksowane. Mam nadzieje ze uda mi sie szybko znaleść bo skanów jest tysiące do sprawdzenia.
Pozdrawiam
Maciej

Ślub rodziców Katarzyny jest w 1885roku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lut 2019, 16:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sie 2011, 02:50
Posty: 1075
Lokalizacja: Poznań
Witam
Udaj się do najbliższego USC i poproś o odpis aktu małżeństwa Władysława i Katarzyny oraz akt zgonu Katarzyny. Tam powinni być wpisani rodzice.

być może to ta ur. 1893 r., akt nr 92
https://szukajwarchiwach.pl/53/1981/0/1 ... /#tabSkany

_________________
Pozdrawiam
Izabela
Poszukuję:Mańczak Kacper+Agnieszka Bernacik/Bernad (Komorniki, Rudnicze), Zgoła (Lusowo, Luboń), Hadyniak Tomasz + Barbara Frąszczak (Wiry), Kozłowski Szczepan+Julianna Jakubiak (Żabikowo)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lut 2019, 17:27 
Offline

Dołączył(a): 29 sty 2019, 20:38
Posty: 16
Z wizytą w USC to dobry pomysł ale mieszkam na stałe w niemczech i w kraju bywam najwyżej raz w roku. Przypuszczam że katarzyna urodziła się pomiędzy 1895 a 1910 ze względu że jej syn urodził sie 1929 a drugi w 1934. Ten powyższy link to chyba nie to bo nie pasuje imie ojca i nazwisko rodowe matki.
Pozdrawiam
Maciej


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lut 2019, 17:28 
Offline

Dołączył(a): 29 sty 2019, 20:38
Posty: 16
Z wizytą w USC to dobry pomysł ale mieszkam na stałe w niemczech i w kraju bywam najwyżej raz w roku. Przypuszczam że katarzyna urodziła się pomiędzy 1895 a 1910 ze względu że jej syn urodził sie 1929 a drugi w 1934. Ten powyższy link to chyba nie to bo nie pasuje imie ojca i nazwisko rodowe matki.
Pozdrawiam
Maciej


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lut 2019, 17:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sie 2011, 02:50
Posty: 1075
Lokalizacja: Poznań
Spróbuj postarać się o odpisy przez Internet, drogą mailową.

_________________
Pozdrawiam
Izabela
Poszukuję:Mańczak Kacper+Agnieszka Bernacik/Bernad (Komorniki, Rudnicze), Zgoła (Lusowo, Luboń), Hadyniak Tomasz + Barbara Frąszczak (Wiry), Kozłowski Szczepan+Julianna Jakubiak (Żabikowo)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lut 2019, 22:43 
Offline

Dołączył(a): 29 sty 2019, 20:38
Posty: 16
Mam pytanie , wie ktoś może ile kosztuje odpis aktu i czy są problemy z zrobieniem tego elektronicznego podpisu bo gdzieś czytałem że to jest potrzebne


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lut 2019, 23:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sie 2011, 02:50
Posty: 1075
Lokalizacja: Poznań
Odpis skrócony 22 zł, odpis zupełny 33 zł

_________________
Pozdrawiam
Izabela
Poszukuję:Mańczak Kacper+Agnieszka Bernacik/Bernad (Komorniki, Rudnicze), Zgoła (Lusowo, Luboń), Hadyniak Tomasz + Barbara Frąszczak (Wiry), Kozłowski Szczepan+Julianna Jakubiak (Żabikowo)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lut 2019, 00:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2009, 20:13
Posty: 1052
Lokalizacja: Poznań
stolek6 napisał(a):
Mam pytanie , wie ktoś może ile kosztuje odpis aktu i czy są problemy z zrobieniem tego elektronicznego podpisu bo gdzieś czytałem że to jest potrzebne
Macieju,
W sytuacji o jakiej piszesz może najprostszą drogą do uzyskania przez ciebie odpisu aktu USC będzie ta opisana tutaj:
https://berlin.msz.gov.pl/de/konsularin ... tul_strony
https://polen.diplo.de/pl-de/03-service ... eschaffung

_________________
pozdrawiam, Tomek
Odoliński , Odaliński, Oduliński - jeżeli spotkasz się z tymi nazwiskami gdziekolwiek napisz do mnie koniecznie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lut 2019, 13:03 
Offline

Dołączył(a): 29 sty 2019, 20:38
Posty: 16
Zrobie to raczej bezpośrenia przez polski USC bo za to co mi przesłałeś kasują 60 euro plus opłata jak w normalnym USC 22 pln lub 30 pln. Do tego trzeba znac pełne dane osoby ktorą sie poszukuje i czas oczekiwania to 2 do 3 miesięcy. Ale dzięki
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lut 2019, 18:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2009, 20:13
Posty: 1052
Lokalizacja: Poznań
Macieju,
Możliwe sposoby uzyskania odpisów aktów USC są opisane tutaj:
https://obywatel.gov.pl/malzenstwo/uzys ... stwa-zgonu

Kłopot może być z odbiorem.

Jest też możliwość otrzymania dokumentu w postaci elektronicznej ale musisz posiadać darmowy 'profil zaufany':
https://obywatel.gov.pl/zaloz-profil-zaufany
Jeżeli miałbyś konto w którymś z tych polskich banków: PKO Bank Polski SA, Bank Zachodni WBK, Bank Pekao, mBank, ING Bank Śląski, Millennium Bank to 'profil zaufany' masz w jego obsłudze przez internet.

_________________
pozdrawiam, Tomek
Odoliński , Odaliński, Oduliński - jeżeli spotkasz się z tymi nazwiskami gdziekolwiek napisz do mnie koniecznie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lut 2019, 19:20 
Offline

Dołączył(a): 29 sty 2019, 20:38
Posty: 16
Ja na szczęscie mam jeszcze konto w Alior Bank i z tego co widzę to jest tez na liście. A wiecie moze że jak wezmę rozszerzony akt śluby to powinny byc dane również rodziców obojga małżonków. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lut 2019, 19:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sie 2011, 02:50
Posty: 1075
Lokalizacja: Poznań
W skróconym też powinni być podani

_________________
Pozdrawiam
Izabela
Poszukuję:Mańczak Kacper+Agnieszka Bernacik/Bernad (Komorniki, Rudnicze), Zgoła (Lusowo, Luboń), Hadyniak Tomasz + Barbara Frąszczak (Wiry), Kozłowski Szczepan+Julianna Jakubiak (Żabikowo)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lut 2019, 23:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2009, 20:13
Posty: 1052
Lokalizacja: Poznań
stolek6 napisał(a):
Ja na szczęscie mam jeszcze konto w Alior Bank i z tego co widzę to jest tez na liście.
Masz rację, 'profil zaufany' jest też obsługiwany w Alior Bank.
Wszystkie banki obsługujące 'profil zaufany' tutaj:
https://pz.gov.pl/dt/login/login

Zawartość odpisów skrócony vs zupełny:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Metryka_(odpis)#Odpis_skr%C3%B3cony_aktu_urodzenia

Tak wygląda odpis elektroniczny w porównaniu do papierowego:
https://obywatel.gov.pl/zaswiadczenia-i ... cje-ogolne

Po zalogowaniu do 'Profilu zaufanego' trzeba odszukać na stronie link i przejść do 'Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej' (ePUAP2).
Tam zostanie przesłany zamówiony odpis aktu w postaci elektronicznej.
Nawet składając wniosek o odpis w formie papierowej można wskazać jako sposób doręczania skrzynkę ePUAP (trzeba wtedy podać we wniosku jej adres).

_________________
pozdrawiam, Tomek
Odoliński , Odaliński, Oduliński - jeżeli spotkasz się z tymi nazwiskami gdziekolwiek napisz do mnie koniecznie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lut 2019, 22:18 
Offline

Dołączył(a): 29 sty 2019, 20:38
Posty: 16
A składając wnionek o odpis musze podać przynajmniej rok czy wstarczą tylko nazwiska. A co jak złoże wniosek nie do tego USC i nie znajdą . To wtedy wpłata przepada?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lut 2019, 11:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2009, 20:13
Posty: 1052
Lokalizacja: Poznań
Wnioskując o odpis powinieneś podać dane osoby (osób) których akt dotyczy, miejsce i datę.
USC nie ma prawnie obowiązku prowadzenia poszukiwań.

W praktyce jednak najczęściej w USC możesz liczyć na życzliwą pomoc.
Lepiej jednak nie zaczynać od formalnego wniosku - wtedy wszystko musi iść według urzędowych procedur.

Zacznij może od aktu zgonu Katarzyny.
Dzięki Grzegorzowi znasz datę, miejsce i USC śmieci Władysława:
Wierzbiczany, 24-04-1971, USC Gniezno, akt 243/1971

Spróbuj zadzwonić do USC Gniezno:
+48 61 426 05 05
powiedz że chcesz uzyskać odpis aktu zgonu prababci Katarzyny, jednak nie znasz miejsca i daty jej śmierci. Masz jednak pełne informacje o pradziadku Władysławie w tym dane o jego zgonie jak powyżej.
Z dużym prawdopodobieństwem powinno się tobie uzyskać informacje o miejscu i dacie śmierci Katarzyny konieczne do złożenia wniosku.

Co do zwrotu opłaty za wniosek.
Jeżeli odpisu z jakiś względów nie otrzymasz wpłata jest zwracana, jednak na twój wniosek (kolejne pismo).

_________________
pozdrawiam, Tomek
Odoliński , Odaliński, Oduliński - jeżeli spotkasz się z tymi nazwiskami gdziekolwiek napisz do mnie koniecznie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lut 2019, 19:50 
Offline

Dołączył(a): 29 sty 2019, 20:38
Posty: 16
Dzięki napewno skorzystam z twojej rady i zrobię tak jak napisłeś. Też już kiedyś tak robiłeś?
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lut 2019, 23:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2009, 20:13
Posty: 1052
Lokalizacja: Poznań
Macieju,

Ścieżka poszukiwań jaką zaproponowałem sprawdzała się w praktyce moich poszukiwaniach wielokrotnie.

Jedyne z tego o czym pisałem i nie mam sprawdzonego praktycznie to odpis aktu USC na skrzynkę ePUAP (choć inne sprawy przez ePUAP z powodzeniem załatwiałem).

Dzwoniąc do USC warto pamiętać że osoba po drugiej stronie słuchawki nie ma formalnie obowiązku udzielić informacji o które będziesz pytał.
Innymi słowy - trzeba i można poprosić w trakcie rozmowy o pomoc w poszukiwaniach, nie możesz jednak już takiej pomocy żądać / wymagać.

_________________
pozdrawiam, Tomek
Odoliński , Odaliński, Oduliński - jeżeli spotkasz się z tymi nazwiskami gdziekolwiek napisz do mnie koniecznie...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 127 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL